Препоръки за климатик

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Препоръки за климатик

Мнение от sawo »

За стая от рода на 12-14 квадрата почти няма разлика наистина. 1,2kW конвектор го пускаме на 5-6 степен от 8 възможни, той си регулира температурата с електронния термостат и т.н. и рядко ще минава 500-600W консумация, зависи от температурата навънка. Климатик ако се сложи 9ка, едва ли ще консумира по-малко от 450-500W, а за да е толкова икономичен и да топли толкова добре трябва да струва едно 6-7 пъти колкото тая печка... Ако си от хората, които не обичат нещо да им бучи на главата или както е в случая с малко дете, просто няма какво повече да се говори :)
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Препоръки за климатик

Мнение от realprofesora »

Няма да споря с вас .Като стане наистина студено ще ви дам нагледно данни колко гори климатика ми 12ка инвертор оргинал японски -3та ръка и колко гори конвектора Stiebel Eltron -3000W (няма вентилатор).Имам електромер преносим и засичам с голяма точност. :cheers:
Popopopopo
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Препоръки за климатик

Мнение от sawo »

3kW си е много и за голямо помещение не е изгодно наистина, защото даже и наполовина да хаpчи 1,5kW пак е доста, но за по-малко помещение не е толкова осезаемо.
Аватар
Gangstera
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Апр 24, 2008 19:52 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Препоръки за климатик

Мнение от Gangstera »

realprofesora написа:Taзи тема е от юли.Човека дето я е пуснал сигурно отдавна си е купил ,но го е срам да каже ,за да не почерпи. :lol: :lol: :cheers:
realprofesora написа:Ako си е купил и си мълчи го проклинам да види голям зор тази зима с климатика.Анатема!Анатема!Анатема(не знам защо се казва 3 пъти, но така е по традиция.(изглежда когато са изричали "Анатема",анатемосвания е крещял "Бе я си еби майката" )и се е налагало да се повтаря) :lol: :lol:
Аз почерпих вече ама ти къде беше :D . Иначе климатика е пушка, както вика sawo зиме лете по потник в стаята.
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Препоръки за климатик

Мнение от The enD »

Да не правя нова тема... Климатика ми шими ужасно силно и се чудя какво да го правя. Не е от перката, защото бръмченето продължава и след като тя спре. Шума идва от долу в дясно на климатика, погледнато опред. Компресор ли има там не знам.
Да го отворя и да се пробвам да изолирам шума? Имам чувството, че нещо вътре се е разхлабило с времето.
Гаранция няма, марката е Midea. Съвети?
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: Препоръки за климатик

Мнение от fantamaniaka »

Компресора лежи на гумени тампони.Може да има разместено въпреки че са хванати с болтове..
Ако шума е от съмия компресор оправия няма.
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
Аватар
AGGRESSOR
Потребител
Потребител
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 16:53 pm
skype: drago_t
Местоположение: STZ
Обратна връзка:

Re: Препоръки за климатик

Мнение от AGGRESSOR »

Някои ползвал ли е някоя от изброените конвектори :arrow:
1 Конвектор Diplomat DPL CH 7009T
2tesy MC201
3tesy CN202 ZF
Ако имате наблюдения върху някои от тези конвектори да споделие доволни ли сте от него,успява ли да затопли стаята и ....
Аватар
Anubis
Потребител
Потребител
Мнения: 264
Регистриран на: Вто Авг 31, 2004 1:19 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Препоръки за климатик

Мнение от Anubis »

Да не отварям нова тема - за 23 квадрата помещение, ново строителсто, вътрешна и въшна изолация какъв климатик ще е най-удачно да си взема?
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Препоръки за климатик

Мнение от realprofesora »

Anubis написа:Да не отварям нова тема - за 23 квадрата помещение, ново строителсто, вътрешна и въшна изолация какъв климатик ще е най-удачно да си взема?
2ра ръка 12ка инвертор(отгинален японски)-Ще ме благославяш. :cheers:
Ето какво съм изгорил зимата с моя Панасоник 2ра ръка 12ка инвертор.Засечен на 18.10.2010 -7377
крайна дата 19.03.2011 -8121
разлика 744 киловата ,което прави ,грубо по 20 стотинки на киловат около 148 лв. това е за 5 месеца средно по 30 лв .Климатика яко е дънил, не постоянно но поне по 12-15 часа на ден(в работни дни)(през почивните -по цял ден) най-малко и то на 26-28 градуса понякога и на 30.....обичам да ми е топло :lol: :lol:

Тва е колеги от мен .Имам приятел с два климатика единия е 2ра употреба Шарп(оргинал японски) и е по доволен от Панасоника си чистак нов.И двата са инвертори. :cheers:
Popopopopo
Iohan
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 12:03 pm

Re: Препоръки за климатик

Мнение от Iohan »

Ако не се лъжа или тоз http://osaka.bg/%D0%98%D0%BD%D0%B2%D0%B ... CH-09-DSBP или тоз http://osaka.bg/%D0%98%D0%BD%D0%B2%D0%B ... CH-12-DSBP е с компресор SANYO. Ама не съм 100% сигурен трябва да се пита понеже малка част от осаките са с японски компресор. Повечето не са
zaraboy1
Новак
Новак
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Юни 23, 2013 22:55 pm

Re: Препоръки за климатик

Мнение от zaraboy1 »

Деца първо прочетете тази статия и тогава купувайте климатици http://www.bgtitle.com/page/108
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Препоръки за климатик

Мнение от sawo »

В тази статия няма нищо полезно, само се опитват да рекламират определен магазин за климатици. На всичко отгоре рекламираната верига нямат магазин в Ст. Загора.
kaloyan92
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 16:55 pm

Re: Препоръки за климатик

Мнение от kaloyan92 »

Скоро си купих климатик Midea и съм много доволен защото е енергоспестяващ е и ми излиза много по евтино от колкото големите електрически печки които горят много и нищо не отопляват. Аз си го купих Midea MSY-12HRN1 Според мен си заслужава парите 
nelio
Новак
Новак
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Ное 17, 2015 7:21 am

Re: Препоръки за климатик

Мнение от nelio »

айде кажи сега след 2 години, върви ли още тази Мидея?
Публикувай отговор