Препоръки за климатик

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
marin_007
Потребител
Потребител
Мнения: 233
Регистриран на: Чет Фев 16, 2006 11:30 am
skype: neron-marin1441

Re: Препоръки за климатик

Мнение от marin_007 »

Тея новите климатици са супер зле , както каза колегата , японски климатик оригинален надали ще има в Стара Загора , освен ако не ста стари , от 98-9 както казвате така че ние караме с климатик от 800 лева 12ка haier и за 2 ггодини никакъв проблем лятото макс 60 лева ток зимата 80-90 :) Но пак си е китайска работа
Аватар
ronaldo7
Потребител
Потребител
Мнения: 232
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 9:09 am

Re: Препоръки за климатик

Мнение от ronaldo7 »

Къде в Ст.Загора продават оригинални японски климатици 2-ра употреба?
Аватар
dilura
Модератор
Модератор
Мнения: 110
Регистриран на: Нед Дек 14, 2003 23:03 pm
skype: neikovo1

Re: Препоръки за климатик

Мнение от dilura »

тука може да се пише много , имам 2 нови ( на 3 месеца ) климатика
1500 лв - 12бту чофу - японски инверторен с който работи за 3 стаи едната хол 3х5 и бох 3х1,5 и спалня 3х4 ( в спалнята не се осеща много )
500лв - 14бту Нипон стандартен
като консумация по това което пише на етикета няма много разлика 0.8 А срещу 1,1 А за простия климатик
основно нормалния климатик ключва и изключва , инверторния включва и след това поддържа темп.
ако знаех кой как работи щях със сигурност да си взема 2 прости климатика
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Препоръки за климатик

Мнение от realprofesora »

dilura написа:тука може да се пише много , имам 2 нови ( на 3 месеца ) климатика
1500 лв - 12бту чофу - японски инверторен с който работи за 3 стаи едната хол 3х5 и бох 3х1,5 и спалня 3х4 ( в спалнята не се осеща много )
500лв - 14бту Нипон стандартен
като консумация по това което пише на етикета няма много разлика 0.8 А срещу 1,1 А за простия климатик
основно нормалния климатик ключва и изключва , инверторния включва и след това поддържа темп.
ако знаех кой как работи щях със сигурност да си взема 2 прости климатика
Taзи тема е от юли.Човека дето я е пуснал сигурно отдавна си е купил ,но го е срам да каже ,за да не почерпи. :lol: :lol: :cheers:
Popopopopo
Аватар
Matrix_man
Потребител
Потребител
Мнения: 325
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 22:57 pm
Местоположение: Ст.Загора
Обратна връзка:

Re: Препоръки за климатик

Мнение от Matrix_man »

realprofesora написа:
dilura написа:тука може да се пише много , имам 2 нови ( на 3 месеца ) климатика
1500 лв - 12бту чофу - японски инверторен с който работи за 3 стаи едната хол 3х5 и бох 3х1,5 и спалня 3х4 ( в спалнята не се осеща много )
500лв - 14бту Нипон стандартен
като консумация по това което пише на етикета няма много разлика 0.8 А срещу 1,1 А за простия климатик
основно нормалния климатик ключва и изключва , инверторния включва и след това поддържа темп.
ако знаех кой как работи щях със сигурност да си взема 2 прости климатика
Taзи тема е от юли.Човека дето я е пуснал сигурно отдавна си е купил ,но го е срам да каже ,за да не почерпи. :lol: :lol: :cheers:
Нали знаеш... Като не почерпи и ще се счупи :twisted: :twisted: :twisted: Затова си мълчи... :lol: :lol: :lol:
:cheers: :cheers: :cheers:
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Препоръки за климатик

Мнение от realprofesora »

Ako си е купил и си мълчи го проклинам да види голям зор тази зима с климатика.Анатема!Анатема!Анатема(не знам защо се казва 3 пъти, но така е по традиция.(изглежда когато са изричали "Анатема",анатемосвания е крещял "Бе я си еби майката" )и се е налагало да се повтаря) :lol: :lol:
Popopopopo
Аватар
kernelpanic
Потребител
Потребител
Мнения: 305
Регистриран на: Съб Ное 22, 2003 8:47 am
Обратна връзка:

Re: Препоръки за климатик

Мнение от kernelpanic »

За климатиците темата е много обширна, почети безкрайна! Избора на климатик зависи от много неща - големина на стая в м3, изложение, изолация и т.н. Поне за мен за предпочитане са обикновенните климатици от гледна точка на следгаранционно обслужване т.е. ако нещо се случи с управлението на инвертора струва една торба пари ..... това е от практина гладна точка
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Препоръки за климатик

Мнение от realprofesora »

kernelpanic написа:За климатиците темата е много обширна, почети безкрайна! Избора на климатик зависи от много неща - големина на стая в м3, изложение, изолация и т.н. Поне за мен за предпочитане са обикновенните климатици от гледна точка на следгаранционно обслужване т.е. ако нещо се случи с управлението на инвертора струва една торба пари ..... това е от практина гладна точка
Kaто обобщение -Избора на климатик зависи от това какви мангизи имаш :lol: :lol: Другото го разправяй на баба ми.
Popopopopo
Аватар
AGGRESSOR
Потребител
Потребител
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 16:53 pm
skype: drago_t
Местоположение: STZ
Обратна връзка:

Re: Препоръки за климатик

Мнение от AGGRESSOR »

Да не пускам нова тема ще питам тук.
Някои да ползва конвектор за отопление, например като тези :arrow: Tesy или diplomat
Така тая зима ми се налага да се отоплявам на ток една стая и съм се насочил към тези конвектори.Някои ако ползва такива да каже доволен ли е, колко ток плаща горе долу...
А за тези нещо да кажете :arrow: Керамична вентилаторна печка
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Препоръки за климатик

Мнение от nasenceto »

Aз съм с конвектор, ама на DeLonghi. Взех го преди 3 години като се роди лапето, че климатика много духа. Топли перфектно. За 2-3 минути стаята е топла, консумацията не е голяма. Не мога да ти кажа колко точно, ама не видях голяма разлика в сметката в сравение с климатика.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Препоръки за климатик

Мнение от sawo »

Така е, с разликата че лятото не ти върши работа, иначе за зимата са перфектни :)
Аватар
kernelpanic
Потребител
Потребител
Мнения: 305
Регистриран на: Съб Ное 22, 2003 8:47 am
Обратна връзка:

Re: Препоръки за климатик

Мнение от kernelpanic »

AGGRESSOR написа:Да не пускам нова тема ще питам тук.
Някои да ползва конвектор за отопление, например като тези :arrow: Tesy или diplomat
Така тая зима ми се налага да се отоплявам на ток една стая и съм се насочил към тези конвектори.Някои ако ползва такива да каже доволен ли е, колко ток плаща горе долу...
А за тези нещо да кажете :arrow: Керамична вентилаторна печка
Аз имам Аирлек - френски мисля бяха с електронно управление и съм много доволен!
За стенните печки след 1 година им пада КПД-то като се набият с прах
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Препоръки за климатик

Мнение от sawo »

Още един глас за Airelec - в едната стая сме с такъв с електронен термостат и няма грешка! 1,25kW го дават до 13 квадрата, към 140лв мисля че струваше, продават се в технополис.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Препоръки за климатик

Мнение от realprofesora »

nasenceto написа:Aз съм с конвектор, ама на DeLonghi. Взех го преди 3 години като се роди лапето, че климатика много духа. Топли перфектно. За 2-3 минути стаята е топла, консумацията не е голяма. Не мога да ти кажа колко точно, ама не видях голяма разлика в сметката в сравение с климатика.
Tи тези ги разправяй на баба ми, че нямало разлика в отоплението с конвектор и с климатик(имам и 4те вида отоплителни уреди-конвектор,инвертор климатик и конвенционален климатик и печка духалка )Преди години съм използвал и акумулираща печка(икона с настръхнала коса) :lol: .
Нещо за СОР да си чувал при климатиците :idea: .Че отдаваната енергия е по-голяма от консумираната :idea: .Ако нямаше разлика в консумацията щеше да вали дъжд от климатици :lol: .А конвекторите щяха да струват по 1000лв.
Колкото до конвекторите мога да кажа ,че топлят и не духат, но яко горят ток(в хола ми е 3000W)
Някой питаше колко горят горе долу - ми смятай , ако е 2кW(2000W) ще ти харчи на час по около 1200-1300W ,понеже ще изключва от време на време.Това прави около 24-25ст. на час,
за 10часа работа- 2,50лв,
за 30 дена- 75лв .
(това е при разлика в температурата, ако искаш да ти е около 25*С в къщи, а вън да е под 8*С)
Всичко зависи и от това каква ти е дограмата, вратата на стаята дали е уплътнена добре , имаш ли добра изолация , с какъв изглед ти е стаята и не на последно място комшиите дали се отопляват или стаите под тебе и около теб са неотоплявани.
Отоплението и икономическия ефект от изплзването на различни отоплителни уреди е цяла наука и мога да ви напиша цяла книга по темата.Ако имате още въпроси не се колебайте да ме питате. :cheers:
Popopopopo
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Препоръки за климатик

Мнение от nasenceto »

Кво се набра ся и ти. Казах че няма ГОЛЯМА разлика, не че я няма изобщо. Все пак съм се отоплявал с 4 климатика в 4-те стаи и единия го заменям с конвектор. За това не съм усетил разликата. Твоя е 3000W, aма на последна степен и с включен вентилатор. А нали се сещаш, че той не бачка нон-стоп, ами релето го пуска през средно полвината време. Ай ся смятай пак, да видиш че разликата не е фрапантна. Гадното на конвектора е че влагата кондензира по стените, а климатика я дисперсира във въздуха.
Публикувай отговор