Търся си пералня, предложете марка ....

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Търся си пералня, предложете марка ....

Мнение от didka »

Не е точно така, ако евтините вършат същата работа, нямаше изобщо да се произвеждат по-скъпи.
Dog drags - no tracks...
mitacheto0589
Новак
Новак
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Авг 24, 2016 20:47 pm

Re: Търся си пералня, предложете марка ....

Мнение от mitacheto0589 »

didka всичко е до някъде и до марката , но все пак аз съм с Самсунг втора употреба и съм изключително доволен . Като считме че беше много запазена да не кажа почти нова си пере перфектно . 7 кг е и с 1400 rpm . Има всякакъв вид програми включително бебешки дрехи пердета килимчета и други . Ръчно регулиране на оборотите за всяка програма таймер с отложен старт и още други . Не на последно място автоматично отваряне на вратата . Не знам защо се дърпаш от втората употреба при положение че новите перални по принцип не винаги са сполучливи . Давам ти пример с zanussi чисто нова с 5 години гаранция и на втората седмица изгаря електронния програматор . После 2 седмици без пералня на ръка .
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Търся си пералня, предложете марка ....

Мнение от realprofesora »

mitacheto0589 написа:didka всичко е до някъде и до марката , но все пак аз съм с Самсунг втора употреба и съм изключително доволен . Като считме че беше много запазена да не кажа почти нова си пере перфектно . 7 кг е и с 1400 rpm . Има всякакъв вид програми включително бебешки дрехи пердета килимчета и други . Ръчно регулиране на оборотите за всяка програма таймер с отложен старт и още други . Не на последно място автоматично отваряне на вратата . Не знам защо се дърпаш от втората употреба при положение че новите перални по принцип не винаги са сполучливи . Давам ти пример с zanussi чисто нова с 5 години гаранция и на втората седмица изгаря електронния програматор . После 2 седмици без пералня на ръка .
Вижте , мама му стара. Едни приятели мили си купиха втора употреба Бош емик изгоря на 3та година , платиха платка и т.н...и сега пак си купиха 2ра употреба......Миеле-мнооого скъпо...ртазвали се на 1вия месец и веднага им го замениха с друго 2ра употреба и до ден днешен карат.
Като извод искам да кажа-всичко е м нооооого относително.
Popopopopo
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Търся си пералня, предложете марка ....

Мнение от nike718 »

Принципно не съм за 2-ра употреба, каквато и да е техника, особено пък пералня.
Най-малкото пералните са докарани от някъде из Европа от някой който я е изхвърлил, транспортирани са без транспортни болтове от което е почти сигурно, че вероятно са заминали или си заминават в най-скоро време, лагери, уплътнения или барабан.Лично съм виждал подобен Бош със спукан барабан след година употреба, поради гореизброените причини.
mitacheto0589
Новак
Новак
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Авг 24, 2016 20:47 pm

Re: Търся си пералня, предложете марка ....

Мнение от mitacheto0589 »

Лично мое мнение че за малко пари по добре втора ръка . Ако е ново нещо което е споделено че е здраво и ефикастно без значение колко пари е . Това бих посъветвал и другите защото пералня за 250 лв и три години да те искара си е файда . Въпросът е ако си купиш нова и не става за нищо какво правиш . Повечето перални под 500 лв не струват а за тези пари можеш да купиш 2 втора ръка сравнително добри . За мен САМСУНГ са страхотни и съм много доволен . Бих препоръчал на всеки да има пералня като моята . Не правя реклама само казвам че с изключение на другите уреди от към пералните стават .
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Търся си пералня, предложете марка ....

Мнение от didka »

:heat:
Dog drags - no tracks...
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Търся си пералня, предложете марка ....

Мнение от Mendeleev »

Да не пускам отделна ще ползвам тази:
Искам да си купя сушилня и се чудя дали да се дават 1200 лв за нова или да се насоча към втора употреба за 500-600. Гледам само такива с термопомпа.
Ако някой може да ми даде координати на магазини за втора употреба ще бъда благодарен - разбрах, че на Майора между Хр. Ботев и Гурко има два магазина. За други ( даже и в съседен град ) нещо насоки?
nataligeorgieva
Новак
Новак
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Мар 05, 2017 20:21 pm

Re: Търся си пералня, предложете марка ....

Мнение от nataligeorgieva »

Успя ли да си намериш нещо втора ръка? Ако да може да споделиш къде, какво, за колко пари? И аз се чудя дали да не си взема.
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1264
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Търся си пералня, предложете марка ....

Мнение от emzo »

Ухаа, де я изкопа тая тема.

7 години бачка безотказно, Кенди взех тогава.
Преди 2години и изтече гаранцията.

Рапорт даден :grin2:
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
nataligeorgieva
Новак
Новак
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Мар 05, 2017 20:21 pm

Re: Търся си пералня, предложете марка ....

Мнение от nataligeorgieva »

Важното е да си доволен. :) Върши ли ти добра работа?
Аватар
mikhael
Новак
Новак
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Май 05, 2018 13:56 pm
skype: mishomisho

Re: Търся си пералня, предложете марка ....

Мнение от mikhael »

Поздравления за пералнята :haha:
Бъди себе си!
Публикувай отговор