Златен годежен пръстен и неговия избор от къде?

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
plamen4u
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Ное 17, 2011 0:45 am

Златен годежен пръстен и неговия избор от къде?

Мнение от plamen4u »

Привет колеги..Ами реших се и ще взимам булка скоро: ) но съм изправен пред взимане на трудно решение и тук моля вещите да ми помогнат с мнение от къде да купя пръстенче за моята мома?Понеже съм абсолютно бос и си нямам на представа за нищо свързано със златото и тръгнах онзи ден из магазините обаче още повече се обърках.Цената на гр. Почва от 61 лв. А на места беше и 68 лв за гр.Друго което ме притесни и смути беше,че на някои пръстени от вътрешната им страна имаше надписи 585,и коронка ( печата) на други бяха изсякани в самия пръстен,а на някои нямаше щампата 585,а имаше само коронка като печат...Та въпросите са ми следните..Какво означават тези печати,има ли значение дали е печатан или щампован и като цяло за какво да гледам при избора на пръстен...Както и ако може да ми кажете за сигурен магазин от който мога да купя без притеснения,че именно в такъв уж дето е 68 лв. Гр. Имаше само печат коронка? Става въпрос за спец. Магазин за брачни и годежни пръстени до кино Комсомол?
Споделете мнение моля!
Поздрави.
Аватар
creitars
Потребител
Потребител
Мнения: 165
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 10:32 am
skype: creitars
Местоположение: Стара Загора

Re: Златен годежен пръстен и неговия избор от къде?

Мнение от creitars »

иди срещу закусвалня Тракия. Печата означава че златото е с проба 14 карата-585 съвсем нормално е да го има
paco
Потребител
Потребител
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 23:22 pm
skype: paco_picha
Обратна връзка:

Re: Златен годежен пръстен и неговия избор от къде?

Мнение от paco »

всички златарски магазини в града продават едни и същи модели на фирма http://www.sara-trade.bg ,
има един магазин на улицата на пазара ,отстрани на бившето кино комсомол ,няма как да го объркаш,
там им по различни модели и не са турски и български
Аватар
Vesenceto
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 586
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 21:20 pm
Обратна връзка:

Re: Златен годежен пръстен и неговия избор от къде?

Мнение от Vesenceto »

Може и по поръчка да го направиш, стига да знаеш какво точно искаш. Хвани някой ювелир да ти предложи нещо оригинално :)
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1267
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Златен годежен пръстен и неговия избор от къде?

Мнение от emzo »

Иди в Раковски, магазина е http://www.sara-trade.bg/shop/customer/home.php?cat=3
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
plamen4u
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Ное 17, 2011 0:45 am

Re: Златен годежен пръстен и неговия избор от къде?

Мнение от plamen4u »

Скъпичко ще ми излезе да излизам извън града за пръстен, а и на поръчка да го напеавя,пак така..макар дето има една приказка "Кефа цена няма" но нямам голям бюджет за пръстенчето,а именно 150 лв. Някъде... Именно в този магазин до кино Комсомол ходих и там е най скъпо златото,именно там където нямаше на пръстена който харесах печат за проба 585...Но днес една наша обща приятелка я е замъкнала по златарски магазини "ъж" за нея нещо...и на моята много и е харесал един пръстен в един златарски магазин някъде срещу Универсалния магазин (малко магазинче)Та там и останали очите и в вгорник или сряда ще ида да го видя там...незнам дали е надежден но... :(
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: Златен годежен пръстен и неговия избор от къде?

Мнение от Веско »

Пламенчо,нещо много тънко искаш да минеш,без грам мърдане насам ,натам.Свиквай защото от тук нататък ще е така!
Със жена само харчове те чакат, свиквай и действай!
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Златен годежен пръстен и неговия избор от къде?

Мнение от didka »

Абе като гледам и си мисля,не е ли е още рано да се жениш,Пламенчо...
:) :roll:
Dog drags - no tracks...
plamen4u
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Ное 17, 2011 0:45 am

Re: Златен годежен пръстен и неговия избор от къде?

Мнение от plamen4u »

didka написа:Абе като гледам и си мисля,не е ли е още рано да се жениш,Пламенчо...
:) :roll:
ами да ти кажа,доскоро си мислех,че ми е рано,но след като съм срещнал човека и не виждам смисъл в това да си губя времето ...все пак съм на 28 год. А колкото до това,че гледам уж да мина по тънко...напротив именно тя не иска голям пръстен осеян с диаманти а си е харесала именно нещо скромно и класическо.Все пак е имала възможност да бъде с хора които са можели да я отрупат с такива неща,но тя си избра мен ...в смисъл такъв...не е по лъскавите неща и материализма
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Златен годежен пръстен и неговия избор от къде?

Мнение от Mendeleev »

Според мен няма никакво значение какво точно ще и купиш, а по скоро начина, по който ще и го поднесеш. И да кажеш къде ще почерпката за тържеството да дойдем целия форум :lol:
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Златен годежен пръстен и неговия избор от къде?

Мнение от realprofesora »

plamen4u написа:
didka написа:Абе като гледам и си мисля,не е ли е още рано да се жениш,Пламенчо...
:) :roll:
ами да ти кажа,доскоро си мислех,че ми е рано,но след като съм срещнал човека и не виждам смисъл в това да си губя времето ...все пак съм на 28 год. А колкото до това,че гледам уж да мина по тънко...напротив именно тя не иска голям пръстен осеян с диаманти а си е харесала именно нещо скромно и класическо.Все пак е имала възможност да бъде с хора които са можели да я отрупат с такива неща,но тя си избра мен ...в смисъл такъв...не е по лъскавите неща и материализма
Браво Пламе, пич си!!! Аз на 24 се ожених(01.06.1991г.) и до ден днешен си обичам жената.Децата са вече на 20 и на 18 год.
Обичайте се Пламко, а ние ще помагаме с каквото можем. :cheers:И не забравяй -Винаги търси позитивното в човека до теб.Знам че в началото ще ви е трудно и ще се карате за глупости (наскоро до нас на морето на плажа бяха една млада двойка и подслушвах за какво си говорят-ей не спряха да се заяждат един друг.Тя му маже гърба и му вика :ами извърти се де , а тойІАз да не съм пружинка да се въртя) голям смях съм се смял. А ние с жената си лежим на шизлонгите и се редуваме да си вадим от хладилната чанта един на друг ту биричка тя на мен , ту кока- количка аз на нея-любов в най -чиста форма.Имам даже един смешен клип дето я снимам с телефона й, а аз снимам клип а тя си мисли че и правя снимки и чупи стойки.Мале колко се смяхме после.Съжалявам ,че не мога да го пусна да го гледате щото не съм питал жената.Общо взето клипа е следния :Аз я снимам на видео и й викам :Да ,добре готова ли си , да , да ..тя чупи стойки защото си мисли че й правя фотосесия..., Аз пак :такаааа, А сега, ако искаш да те снимам и отзад.Тя ме гледа учудено примижвайки срещу слънцето и вика ;А,..отзад...Аз :Ами да ..и можеш да кажеш нещо заааа..... БТВто...и почвам яко да се смея(щото и друг път съм го правил този номер и започам да викам: Гат ю А жената: Ай гат ю, и голям смях и се плези на камерата.
Ей така се забавляваме ние дъртите :lol: :lol:
Popopopopo
linc
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 2:25 am

Re: Златен годежен пръстен и неговия избор от къде?

Мнение от linc »

Аз лично търсих доста и накрая го купих ор онлайн магазин Сомаха. Много удобно и бързо стана.
https://somaha.net/златна-бижутерия/зла ... и-пръстени
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Златен годежен пръстен и неговия избор от къде?

Мнение от Mendeleev »

Аз лично съм се убедил - злато в никакъв случай от Стара Загора. Миналата година ми искаха за грам злато 55-60 лева. Отидох до Хасково и там около 45 лева беше грама. Много магазини скупчени все на центъра и има много голям избор, а също така и на халки. Пътя до там не е толкова много, а и една разходка ще си направите. Стара Загора златарите явно ползват друго злато, купувано с 20% по-скъпо. :mafia:
linc
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 2:25 am

Re: Златен годежен пръстен и неговия избор от къде?

Мнение от linc »

Аз съм доволна от Сомаха сайта много добър и с голям избор. https://somaha.net/златна-бижутерия/зла ... и-пръстени
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Златен годежен пръстен и неговия избор от къде?

Мнение от realprofesora »

linc написа:Аз съм доволна от Сомаха сайта много добър и с голям избор. https://somaha.net/златна-бижутерия/зла ... и-пръстени
Ма ти си забравила ко пишеш ма шундо
Popopopopo
Публикувай отговор