Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от nasenceto »

Брех, че се запали. Май ти бръкнах някъде. Както виждаш - не е приятно да ти говорят неща, дето не ги разбират.
Ся що ме дразниш като ми разправяш дивотии от сорта, че ми е купена диплоамата. Поне не съм като теб с пети клас. Ти моята работа не можеш да я бачкаш, най-малкото щото нямаш идея какво представлява (никаква :lol: :lol: :lol: ), ама виж, 10-на кода и аз мога да науча, пък да не казвам за колко време мога да ти спретна една CNC програмка на солидкам-чето :lol: Ама, нейсе... Виждам, че умираш от злоба и завист, което е разбираемо. Снам знеш колко си нещастен. Що по-добре ти не кажеш как те изгониха от тея райски кътчета? Предполагам за некадърност... :mrgreen: Ако беше много читав, още щеше да бачкаш там, ама не би. Тоя линк някой разбирач ли ти го даде? Така като те слушам и на бая места си бил, което говори още по зле за качестватата ти. Бая шутове си изял... :lol: :lol: :lol: Мога да продължавам и аз да бълвам подобен бълвоч, точно в тоя стил (да ти обясня, че от намеци и сарказъм не разбираш), ама съм сигурен, че и в момента си изнервен на максимум. Не знам само що се мъчиш мен да дразниш. Предполагам е от огромна злоба и завист, ама повярвай ми, с тея "добродетели" няма да постигнеш много... Язък че се праскаш колко си начетен и врял и кипял (още нещо което винаги ме разсмива :lol: ). Относно банкетчетата, не беше ли в смолянско последния път, а? Танев като прай бакет събира и двете фирми, не само нашата :mrgreen: Кефи ме колко голям мазохист си и как продължаваш да се излагаш.

PS: Забелязвам те, че обичаш да ми отговаряш в късните часове. Виждам че влизаш, четеш, траеш си и чак като наближи късна доба, се наемаш да пишеш. Много показателно :lol: :lol: :lol:
Не мога да си обясня, как един човек вместо да си търси приятели, се опитва по всевъзможен начин да си създаде врагове. Успя цял форум да настрои срещу себе си. Всички да ти се смеят и сочат с пръст, че чак накрая да се откажат изобщо да се занимават с теб. Дори на модераторите не им се занимава с теб, ами са ти оставили темичките и глупостите които пишеш в тях на самотек. Добре, че съм аз, че да имаш публика. Аз съм единствения бунак, дето ти ходи по свирката, ама на мен ми е забавно, нищо, че на моменти ме нервиш... Предполагам, че и в други форуми си създал аудитория и си предизвикал всеобща ненавист. Продължавай. Предполагам, че си има име тва заболяване и не вярвам да е лечимо.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от nasenceto »

:lol: :lol: Ся пак влезе и пак излезе. Предполагам към 1 ще се върнеш, че да заковеш някоя глупост.
chamalin
Потребител
Потребител
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 12:20 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от chamalin »

nasenceto написа:Брех, че се запали. Май ти бръкнах някъде. Както виждаш - не е приятно да ти говорят неща, дето не ги разбират.
Ся що ме дразниш като ми разправяш дивотии от сорта, че ми е купена диплоамата. Поне не съм като теб с пети клас. Ти моята работа не можеш да я бачкаш, най-малкото щото нямаш идея какво представлява (никаква :lol: :lol: :lol: ), ама виж, 10-на кода и аз мога да науча, пък да не казвам за колко време мога да ти спретна една CNC програмка на солидкам-чето :lol: Ама, нейсе... Виждам, че умираш от злоба и завист, което е разбираемо. Снам знеш колко си нещастен. Що по-добре ти не кажеш как те изгониха от тея райски кътчета? Предполагам за некадърност... :mrgreen: Ако беше много читав, още щеше да бачкаш там, ама не би. Тоя линк някой разбирач ли ти го даде? Така като те слушам и на бая места си бил, което говори още по зле за качестватата ти. Бая шутове си изял... :lol: :lol: :lol: Мога да продължавам и аз да бълвам подобен бълвоч, точно в тоя стил (да ти обясня, че от намеци и сарказъм не разбираш), ама съм сигурен, че и в момента си изнервен на максимум. Не знам само що се мъчиш мен да дразниш. Предполагам е от огромна злоба и завист, ама повярвай ми, с тея "добродетели" няма да постигнеш много... Язък че се праскаш колко си начетен и врял и кипял (още нещо което винаги ме разсмива :lol: ). Относно банкетчетата, не беше ли в смолянско последния път, а? Танев като прай бакет събира и двете фирми, не само нашата :mrgreen: Кефи ме колко голям мазохист си и как продължаваш да се излагаш.

PS: Забелязвам те, че обичаш да ми отговаряш в късните часове. Виждам че влизаш, четеш, траеш си и чак като наближи късна доба, се наемаш да пишеш. Много показателно :lol: :lol: :lol:
Още веднъж питам - отде си сигурен, че няма да работя твоята работа? Пробвал ли си ме? Облог слагаш ли? Също така, ела, и се пробвай на мазака, ако щеш и 100 кода научи, нямам против! Само дето, са доста повече, ама карай, ти си гений, ще се справиш! Но има една подробност - направиш ли авария, я плащаш изцяло от джоба си, най-малко ще ти седне 3-4 бона. А ако трябват и части, изписват ги от Англия, умножи по 4.

Не съм нещастен, отникъде не са ме гонили, там, където ти дадох линка, ако си некадърен, и 3 дни не можеш да изкараш, камо ли месеци. Дадох ти го, за да разбереш, че хал-хабер си нямаш от много неща, освен да наричаш другите прости, и да се изтъкваш по този начин. Между другото, там ламаринаджии няма, а мястото е наистина едно хубаво градче, в край Височина.

Няма що да съм изнервен и ядосан от тебе, по-скоро ми е жал, колко си късоглед, мислиш си, че знаеш нещо...

На банкета съм ходил, да, но не виждам, тебе кво те засяга това? Ако има банкет тука, ще ида, що да не ида, стига да съм жив и здрав дотогава, другото е лесно. На тебе туй ли ти е големия мерак, да те поканят на банкет? Е, човек е голям толкова, колкото са големи мечтите му...
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от nasenceto »

Ех, трола си остава трол. Сам се показваш в най-блестяща светлина и продължаваш със същите приоми, които съм описал в предишния си пост. Даже не си правиш труда да ги промениш малко. Вече си ми скучен. Наистина ми ставаш безинтересен и предвидим. Айде успех. Аз наистина спирам да ти чета напъните. :mrgreen:
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от Bul-Dog »

Има един фестивал-"Любовта е лудост", аз бих казал за вашата:"Любовта е война".
Пак се почнахте, а?

Що не си спретнете една темичка само за вас... :cheers:
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от nasenceto »

Bul-Dog написа:Има един фестивал-"Любовта е лудост", аз бих казал за вашата:"Любовта е война".
Пак се почнахте, а?

Що не си спретнете една темичка само за вас... :cheers:
:lol: Ми те всичките му теми са такива. Аз не мисля повече да му отговарям на постовете. Колкото и провокативни да са :lol:
PS: Фестивала е филмов и е във Варна :wink: .
chamalin
Потребител
Потребител
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 12:20 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от chamalin »

Ми като са ми всичките теми такива, да не съм те калесвал да пишеш в тях, без бъкел да отбираш? Прави си собствени, там си изливай душата... Барабар Петко с мъжете!

Впрочем, пиши си, щом ти е такъв кеф, те хората ще си преценят колко чиниш, аз няма да казвам нищо! Но не искам, в моя тема, да се пише неграмотно, това ми е единственото условие, спазвай го, и всичко ще е ок! Предлагам ти сделка?
chamalin
Потребител
Потребител
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 12:20 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от chamalin »

Ето и малко за размисъл...После, да не се чудим, защо в Европа горивата са толкова скъпи, то си е до акъла и продажността на управниците ни!




Войната на САЩ в Близкия Изток е за долара...
На 23 януари външните министри на 27-те страни-членки на ЕС решиха да наложат поетапно ембарго на вноса на нефт от Иран до 1 юли 2012 г. Това означава, че на страните от ЕС, потребяващи около 20 процента от добива на нефт в Иран, се забранява да сключват нови контракти с Техеран, като до 1 юли ще бъдат анулирани и всички вече действащи контракти. По този начин ЕС се присъедини безусловно към политиката на САЩ и Израел спрямо Иран.

Иран отговори веднага на 18 февруари забрани продажбата на свой нефт на френски и английски фирми. По този начин безсмислието на европейското ембарго е още по-голямо, защото ще липсват въобще доставки.

В момента е ясно, че от ембаргото на ЕС най-силно ще пострадат южноевропейските държави Гърция, Испания и Италия, на които досега се падаха 70 процента от целия внасян от Европа ирански нефт. Отсрочката до 1 юли явно имаше за цел да им даде време да намерят алтернативни източници. Но ембаргото на Иран означава, че тези държави ще останат без нефт въобще, тоест ембаргото ще удари по-силно самата Европа, тъй като тя няма с какво да замени иранския нефт. На второ място, ембаргото ще доведе до значително повишение на цените на нефта, което означава, че европейците, така или иначе, ще трябва да купуват ирански нефт, но чрез посредници. поредна глупост. Появява се въпросът за умствената кондиция на европейските лидери, които за трети път тласкат човечеството към глобална война.

Основните направления на износа на ирански нефт и газ са показани в таблицата.

На първо място е Китай - 22 на сто, Япония - 14 на сто, Индия - 13 на сто, Южна Корея - 10 на сто, Турция - 7 на сто, ЮАР - 4 на сто и др.

На ЕС се падат 18 процента от износа на Иран, като на първо място е Италия - 7 на сто, Испания - 6 на сто, Франция - 2 на сто, Германия - 1 на сто. При Гърция вносът на нефт от Иран задоволява 35 на сто от цялото й потребление.

Общо ЕС внася от Иран дневно по 510 000 барела, тоест че Европа не използва твърде много ирански нефт. И обратното - износът от Иран за Европа не е толкова съществен, че да предизвика големи проблеми за Техеран.

В абсолютни цифри износът от Иран изглежда така: за Китай - ежедневно 600 000 барела, Индия - 400 000, Япония - 300 000, Южна Корея - 200 000 (общо 1,5 милиона барела).

В момента доларът и еврото обслужват 84,4 процента от световната търговия, като само на долара се падат 61,7 процента.

Енергийните продажби са основното покритие на долара, който преди всичко е обвързан с нефтената търговия. Така нареченият петродолар още от 70-те години е стълбът на международната позиция на долара. Заради това основна задача на САЩ е да принуждават страните-износителки и вносителки на нефт да използват долара във всички нефтени и газови транзакции. Еврото от своя страна е както съперник, така и съюзена валута на долара. Заради атаката на САЩ срещу Иран, Техеран е принуден да се отказва и от долара и от еврото.

Техеран воюва икономически срещу САЩ и ЕС по няколко начина. Първата стъпка беше създаването на собствена международна енергийна борса, която съперничи на борсата в Ню Йорк (NYMEX) и Лондон (IPE), като и двете действат използвайки долара. Иранската борса, наречена Нефтена борса Киш, официално започна да действа през август 2011 г. на остров Киш в Персийския залив, като първите транзакции бяха в евро и емиратски дирхами.

В началото Иран искаше да замени долара с евро. Но с нарастването на политическото напрежение, еврото стана по-малко атрактивно. В Техеран разбраха, че ЕС е подчинен на интересите на САЩ. Заради това Иран започна оттегляне на еврото и премина към други валути в двустранните отношения с Китай, Индия, Русия и т.н.

Така, вместо еврото да бъде победител в нова евро-петро система, действията на ЕС опропастиха този шанс.

Заради това ембаргото на ЕС е част от тактиката на САЩ да провокират Иран да затвори Ормузкия пролив. Не е трудно да се изчисли коя държава, наред с Иран, ще пострада най-много от това. На първо място това ще бъде Китай - 20 процента от иранския нефт се насочват към него.

Междувременно Иран пренасочва освободените обеми нефт на нови пазари. Президентът Ахмадинеджад посети Венецуела, Никарагуа и Куба. Позицията на Венецуела като важен член на ОПЕК може да стане определяща. И Китай може да поеме допълнителни количества. Такива намерения има и Индия.

Но зад всичко това е голямата битка за долара на САЩ. През последните години списъкът на страните, които са основните купувачи на злато на световния пазар, съвпада със списъка на онези, които говорят за необходимостта от нова резервна валута, която ще замени долара. Ще припомним, че още през 2000 г. Ирак започна да продава своя нефт на търгове не за долари, а за евро. И агресията на САЩ срещу Саддам не закъсня. С последвалата 10-годишна война Ирак беше унищожен, неговият нефт беше заграбен и отново се търгува с долари. Всъщност сега никой не знае колко нефт се добива в Ирак, колко се изнася и колко струва.

Същото се отнася и за нефта на Либия. Веднага щом Кадафи изяви намерения да се откаже от долара в търговията на своя нефт и газ и да премине даже към златно покритие като изгради общоафрикански валутен съюз, последва агресията срещу него. И сега не е ясно колко нефт се добива в Либия и от кого. Но ясно е, че там има над 12 000 американски войници, които контролират добива на нефт. Нищо друго не ги интересува.

Това означава, че бягството от долара в търговията с нефт и преминаване към други валути или злато, става преломен момент. Така е и с Иран.

През януари Индия съобщи, че води преговори с Иран за отказ от долара в търговията между двете страни и ще купува ирански нефт, въпреки ембаргото на САЩ. Освен това Индия подписа търговски договор с Китай за използване във взаимната търговия на юана.

През март 2011 г. премиерът Вен Цзябао заяви, че Китай повече няма да трупа активи в долари. На 26 октомври Китай и Япония преминаха в пряката си търговия към юани и йени, без да използват долара. Китай е най-големият търговски партньор на Япония. Два дни по-късно Иран и Китай подписаха договора за разширение на търговията и за съвместни инвестиции. Те няма да се осъществяват в долари и евро.

Три дни по-късно президентът на САЩ Обама подписа закон за налагане на санкции на банките, работещи с Иран. Няколко дни по-късно - на 7 януари, беше съобщено, че във взаимната си търговия Русия и Иран заменят американския долар със свои валути.

Това означава нещо много важно - че никакъв ирански нефт няма да се продава за долари и за евро.

Междувременно Индия и Япония също се договориха да използват своите валути във взаимната търговия.

И така, списъкът на страните, които не използват вече долари в своите разчети и търговия, е голям. Светът се приближава към момента (не е изключено вече да го е преминал), в който икономически и политически ще бъде по-изгодно да не използва долара, а своите валути, обвързани с юана. Това вече е смърт за клептокрацията в САЩ.

Освен това Китай, Русия, Индия и Иран са крупни притежатели на физическо злато и едновременно крупни негови производители. Никой от тях не е съюзник на САЩ. И всички те имат дългосрочни отношения помежду си.

Това означава, че противостоенето на САЩ с Иран, не само в Ормузкия пролив, е битка за долара. САЩ готвят война, въпреки че доларът вече е мъртъв. Това е надеждата им да излязат от гроба. Онова, което става в Ормузкия пролив, даже да има големината на няколко американски самолетоносача, е нищо в сравнение с онова, което се крие във водите на световната политика и финанси. Катастрофата е неизбежна.
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от abc »

chamalin написа: Това означава, че противостоенето на САЩ с Иран, не само в Ормузкия пролив, е битка за долара. САЩ готвят война, въпреки че доларът вече е мъртъв. Това е надеждата им да излязат от гроба. Онова, което става в Ормузкия пролив, даже да има големината на няколко американски самолетоносача, е нищо в сравнение с онова, което се крие във водите на световната политика и финанси. Катастрофата е неизбежна.
Не знам дали доларът е мъртъв, но е факт, че САЩ са най-иновативната и променяща живота на хората нация на света.
Само да погледнем света около нас и стоките, които потребяваме, и ще видим, че много голяма част от тях са или дело на американския технологичен и иновативен напредък, или директно са продукти на американските компании с филиали в България.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от sawo »

abc написа:
chamalin написа: Това означава, че противостоенето на САЩ с Иран, не само в Ормузкия пролив, е битка за долара. САЩ готвят война, въпреки че доларът вече е мъртъв. Това е надеждата им да излязат от гроба. Онова, което става в Ормузкия пролив, даже да има големината на няколко американски самолетоносача, е нищо в сравнение с онова, което се крие във водите на световната политика и финанси. Катастрофата е неизбежна.
Не знам дали доларът е мъртъв, но е факт, че САЩ са най-иновативната и променяща живота на хората нация на света.
Само да погледнем света около нас и стоките, които потребяваме, и ще видим, че много голяма част от тях са или дело на американския технологичен и иновативен напредък, или директно са продукти на американските компании с филиали в България.
70-80% от вносните продукти които се продават у нас са китайски или японски.
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от Bul-Dog »

Сигурен бъди, че и стоките които се продават в Америка са произведени в Китай! В по-голямата си част де.
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от abc »

Говоря за нещо много повече от това къде на конвейер са произведени вече утвърдени продукти.
А именно къде са изобретени и развити, къде е вложен интелектуалният труд и иновации.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от sawo »

abc написа:Говоря за нещо много повече от това къде на конвейер са произведени вече утвърдени продукти.
А именно къде са изобретени и развити, къде е вложен интелектуалният труд и иновации.
Това къде са изобретени едва ли помага особено на долара...
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от abc »

Моето мнение е по-скоро като отговор на опита да се демонизира Америка.
Колко неща са изобретени в Америка, които са променили живота ни?
Facebook, Wikipedia, Skype, Google, интернет, компютърът, телефонът, самолетът, фотографията, механизираното и интензивно селско стопанство...

САЩ е най-продуктоопределящата страна в света, водеща до качествена промяна на живота на хората.
Друга основна продуктоопределяща страна до Втората световна война е била Германия, а след нея и Япония.
Останалите са успешни имитатори.
Последно промяна от abc на Вто Авг 28, 2012 13:45 pm, променено общо 1 път.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от sawo »

За съжаление не всичко е толкова розово. Например Facebook е популяризиран с цел да събира личните ни данни, а доста от изобретенията са на учени, които не са Американци, просто живеят там. Джон Атанасов и компютъра е достатъчно ярък пример. Поста по-горе беше по-скоро за Америка като държава и нейното управление/икономика, не индивидуалните личности в нея.
Публикувай отговор