Лятна почивка в Турция къде?

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Лятна почивка в Турция къде?

Мнение от nike718 »

Здравейте,
Мисля тази година да направя нещо по-различно за лятната почивка.Гледам че сега е добър момент за резервации.
Препоръчайте място за почивка в Турция,някой да сподели къде е ходил,доволен ли е,евентуални контакти на агенции или хотели,цени?
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Лятна почивка в Турция къде?

Мнение от realprofesora »

Кушадасъ.Най-доброто!
Popopopopo
3AgHuK
Потребител
Потребител
Мнения: 297
Регистриран на: Сря Дек 08, 2010 11:42 am
Местоположение: Стара Газора Beach/Габрово

Re: Лятна почивка в Турция къде?

Мнение от 3AgHuK »

Миналата година ходих с моята другарка в Мармарис от 9 до 16 юни.Хотелът беше Caprice beach, разположен на първа линия на плажа, 4 звезди, програмата- All inclusive.Това включваше 5 хранения на ден, безплатно ползване на басейн, фитнеси ,сауни, алкохол на корем до 23 ч.Мармарис е супер курорт, няма нищо общо с нашенските.Храната беше доста разнообразна-на всяко хранене имаше поне 15 вида салати само.Кафето не става, бирата е уникална-Efes.Прави се застраховка, която влиза в цената и това включва безплатни медицински услуги ако се наложи.На мен се наложи-отзоваха се светкавично и почти веднага ме приведоха в състояние, в което да си чувстам почивката така да се каже :D.Има и пазари и още много неща, които могат да се видят.На място се организират и допълнителни екскурзии до Памуккале, о-в Клеопатра, делтата на р.Далян, дайвинг, нощна яхта и още доста други, които се заплащат отделно.Пътува се с автобус около 16 часа, което е най-неприятното.Агенцията, която организира това пътуване беше Дари Тур (намира се в търговския център, който е до Манджата).Цена за записване около април месец беше към 1000 лв. за двамата за 7 нощувки.Ето снимки на хотела http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review ... Coast.html .Сайтът е полезен понеже има рейтинги за хотелите.Друг препоръчван хотел е Pasha beach 5 *-едни приятели ходиха след нас и останаха много доволни.Турция е много добър избор за почивка, защото ще ти излезе колкото и да почиваш тука, а почивката ти няма да има нищо общо с тукашната.Ако нещо друго те интересува можеш свободно да питаш :)
PS:Безплатният алкохол за All inclusive е бира и техните слабоалкохолни ракия, и други такива с есенция, които за мен не стават.(но бирата им е супер).До 23 ч са безплатни и безалкохолни напитки, наляти от кегове.Ultra all inclusive вече позволява да се консумират маркови алкохолни питиета.
Последно промяна от 3AgHuK на Пет Мар 29, 2013 19:41 pm, променено общо 2 пъти.
Изображение
Аватар
PTS
Модератор
Модератор
Мнения: 799
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 14:47 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Лятна почивка в Турция къде?

Мнение от PTS »

И в Кушадасъ съм ходил и в Мармарис. В Мармарис определено е доста по-добре, така че препоръчвам. :) На Памуккале не е лошо, но не мисля, че си заслужава 20 евро за екскурзия до там, ако не беше и повече...
3AgHuK
Потребител
Потребител
Мнения: 297
Регистриран на: Сря Дек 08, 2010 11:42 am
Местоположение: Стара Газора Beach/Габрово

Re: Лятна почивка в Турция къде?

Мнение от 3AgHuK »

Ние ходихме само на разходка по Далян, която беше по 30 евро на човек.Скъпи са наистина, но повечето си заслужават, защото са уникални.Памуккале доколкото разбрах скоро ще изчезне, защото пресъхва..
Изображение
Аватар
PTS
Модератор
Модератор
Мнения: 799
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 14:47 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Лятна почивка в Турция къде?

Мнение от PTS »

3AgHuK написа:Ние ходихме само на разходка по Далян, която беше по 30 евро на човек.Скъпи са наистина, но повечето си заслужават, защото са уникални.Памуккале доколкото разбрах скоро ще изчезне, защото пресъхва..
Дам, готиното е, че навън е 10-15 градуса, а водата е гореща.
Аватар
lager
Потребител
Потребител
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 8:40 am
Местоположение: moon

Re: Лятна почивка в Турция къде?

Мнение от lager »

Ако ще търсите спокойствие - Кушадасъ и то не в самия град, а в околните села. Преди 2 години бях в хотел Гранд Белиш - на 14 км е от града на първа линия, много добър плаж, добри стаи, добра анимация и т.н. Виж ТУК и ТУК. Предлагат едно и също, но от вторите съм по-доволен, защото жената ме хвана и ми обясни всичко - плюсове, минуси на хотелите, звъня да види ще може ли да ми изкопае стая с изглед към морето и т.н. За тази година проучвах повече от месец и пак през нея си резервирах. :cheers:
Dreamer
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 10:45 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Лятна почивка в Турция къде?

Мнение от Dreamer »

Ние с жена ми и едно приятелско семейство 2012 година ходихме в едно градче Айвалък. Много ни хареса. Имаше и спокойствие и тишина, както и възможност за забавление ако ти се прииска. По архитектура прилича на град Дубровник. Резервацията я направихме от тук. Нашите познати бяха ходили предната година в Анталия и казаха, че в Айвалък е много по-хубаво. Ние пък сме ходили на Халкидики където изобщо не ни хареса, за разлика от Айвалък. Ако се търси шум и заведения не е много подходящо. Кажете още някое нечувано градче в Турция или Гърция където сте ходили и ви е харесало. Ако може и фирма, от която сте останали доволни от към цени и обслужване.
murray
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Юни 10, 2015 15:07 pm

Re: Лятна почивка в Турция къде?

Мнение от murray »

Връщам пак темата, но се интересувам от почивки в Турция и попаднах тук: [url=http://******************]Премахнат линк[/url].
Някой да е резервирал чрез тях? Доволни? Все още не съм избрал конкретна дестинация? Съвети? Мерси предварително.
Аватар
PTS
Модератор
Модератор
Мнения: 799
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 14:47 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Лятна почивка в Турция къде?

Мнение от PTS »

murray написа:Връщам пак темата, но се интересувам от почивки в Турция и попаднах тук: [url=http://******************]Премахнат линк[/url].
Някой да е резервирал чрез тях? Доволни? Все още не съм избрал конкретна дестинация? Съвети? Мерси предварително.
Не сме балъци... :x
kukuriak
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Мар 18, 2015 18:36 pm

Re: Лятна почивка в Турция къде?

Мнение от kukuriak »

здравейте съфорумци, може ли някой да ми каже дали е пътувал с Албена Холидей, гледам техни оферти за кушадасъ и пишат че тръгват от Стара Загора.Благодаря предварително на тези които ми помогнат.
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: Лятна почивка в Турция къде?

Мнение от Веско »

Смятам че сега не е подходящия момент за екскурзии в Турция.
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Лятна почивка в Турция къде?

Мнение от vkv »

Веско написа:Смятам че сега не е подходящия момент за екскурзии в Турция.
И аз се чудя на Берое какво ще правят в това неподходящ момент :grin2:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: Лятна почивка в Турция къде?

Мнение от Веско »

Берое ще са си тук!
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Лятна почивка в Турция къде?

Мнение от vkv »

Веско написа:Берое ще са си тук!
Вярно......нещо съм недоразбрал :oops:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Публикувай отговор