Зелена зона?

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Зелена зона?

Мнение от vkv »

Някой по запознат с табелите поставяни от общината и би ли пояснил тези табели?
Изображение
Според това което виждам най-отгоре е знак B28-"Забранено паркирането"+думата ЗОНА.Това го разбирам като ЗОНА забранена за паркиране.
След това следва табела ЗЕЛЕНА ЗОНА,в комбинация с горната табела би трябвало да ни известява,че това е ЗЕЛЕНА ЗОНА в която е ЗАБРАНЕНО ПАРКИРАНЕТО. Следващата информация от същата табела (PAID ZONE)всеки които не знаят английски би помислил,че това е превод на "ЗЕЛЕНА ЗОНА"....но уви ...(PAID ZONE) е ПЛАТЕНА ЗОНА за паркиране след табелата.Та според мен двете табели взаимно се самоизключват.
Отсечката за която важи табелата е еднопосочна....което предполага ,че паркирането се осъществява само в дясно по посока на РАЗРЕШЕНОТО движение.Как обаче това да е известно за водачите спазващи правилника.....според наредбата би трябвало да паркираш и от двете страни на улиците.
Не ми е ясно....закона за движение по пътищата ли трябва да спазвам,или общинските наредби .....след като двете се самоизключват.....според мен.
Какво предвижда наредбата за паркирането на живущите в тази PAID ZONE
Това си е чиста проба дискриминация,ако трябва да платя ,че съм паркирал на адреса на който живея ,който е в PAID ZONE-та.
Някой ако може да обясни казуса и какво предвижда Община Ст.Загора.....не ме интересува София ,Пловдив.....Каспичан и т.н. за живущите в тези зони
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Зелена зона?

Мнение от admin »

Трябва да си извадиш талон от общината, че живееш там за да може да си паркираш автомобила. Поставя се на предното стъкло. На скоро разшириха зелената зона, но не са направили нито един паркинг повече за безплатно паркиране. За знаците не съм запознат внимателно с казуса, но като се има в предвид, че автобусите 30 години минаваха по бул. Руски на който имаше табела с Христо Ботев, че е забранено влизането, а малко по нагоре до пенсионерския клуб има спирки. Също така и кръговото движение до стадион Берое в което си на СТОП, но няма знак да не ни се смеят хората, но шофьорите трябва да знаят ... нищо не ме учудва.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Зелена зона?

Мнение от vkv »

admin написа:Трябва да си извадиш талон от общината, че живееш там за да може да си паркираш автомобила. Поставя се на предното стъкло. На скоро разшириха зелената зона, но не са направили нито един паркинг повече за безплатно паркиране. За знаците не съм запознат внимателно с казуса, но като се има в предвид, че автобусите 30 години минаваха по бул. Руски на който имаше табела с Христо Ботев, че е забранено влизането, а малко по нагоре до пенсионерския клуб има спирки. Също така и кръговото движение до стадион Берое в което си на СТОП, но няма знак да не ни се смеят хората, но шофьорите трябва да знаят ... нищо не ме учудва.
Талон и преди съм търсил,но от общината ми обясниха,че издават пропуски само за автомобилите зареждащи магазини :roll: .
Сигурен ли си че сега издават такива талони?
За безплатните места за паркиране.....ам нали това е идеята на зелената зона....да ни вземат кинтите. :cute: Сега като се замисля.....в централната част не знам да има безплатен паркинг. :roll:
Вярно автобусите 30 години минават по Руски,но за тях е разрешено.Водят ги в някаква графа със специално предназначение или нещо такова.

П.П.Пише се предвид,а не "в предвид"......не ,че аз пиша правилно,но ......... :cheers:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1274
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Зелена зона?

Мнение от emzo »

120лв за година, но може и да бъркам, за живущите там.

Абе тъпня голяма....
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Зелена зона?

Мнение от vkv »

emzo написа:120лв за година, но може и да бъркам, за живущите там.

Абе тъпня голяма....
За Сифия е това....предполагам Утре ще разбера каква е хавата. :crazyeye:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Зелена зона?

Мнение от admin »

За правописа може да съм допуснал грешка защото мнението ми беше доста по - дълго, но реших, че една част от мнението ми не е по темата и я променях.
Автомобилите със специален режим на действие са описани в закона по пътищата, там не си спомням да се споменават автобуси по бул. руски :crazyeye:

Има такъв талон, виждал съм го по колите зад бул банк. Не знам колко пари струва, но и аз съм чувал нещо от рода на 120 лв за 1 кола.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Зелена зона?

Мнение от vkv »

admin написа:ye:

Има такъв талон, виждал съм го по колите зад бул банк. Не знам колко пари струва, но и аз съм чувал нещо от рода на 120 лв за 1 кола.
А?Че защо трябва да плащам талон за да се прибера до дома и паркирам?Данък сгради ми е по-голям,данък смет ми е по- голям,сега да плащам и за това,че някой решил да прави зелена зона и то платена.Да не говорим,че няма да ти осигурят парко място.Това си е дискриминация. :grin2: Според мен талони трябва да има за тези които не живеят или работят в зелената зона .
П.П.За правописа.....дано не съм те засегнал. :cheers: Просто ми направи впечатление,че в няколко поста е изписано по този начин. :cheers:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1274
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Зелена зона?

Мнение от emzo »

1 автомобил 60лв,
2 - 120лв.
http://nikak.bg/?p=4634 - не знам колко е достоверно
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
HyBRiD-X
Потребител
Потребител
Мнения: 245
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 12:52 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Зелена зона?

Мнение от HyBRiD-X »

Вярно е, Зелена зона става всичко между Славянски и Августа Траяна и между Патриарх Евтимий и Димчо Стаев. Разбирайте целия широк център, без източно от Патриарха... А платено - почти навсякъде. Тихом-мълком са го въвели от 02.07.2014. Ходих до общината да питам - за служебни автомобили 500 лв на година за брой, за живущи в района на Зелената зона - 60 лв/ първи автомобил, за втори 120 лв за година време. Гледам МАЛОУМЩИНАТА оня ден -ул. Димитър Наумов, 'дето е еднопосочна и без изход над Хр.Ботев до Гурко, накичена като коледна елха със знаци!!! И как еднопосочна улица като тази, по която жителите й нямат места да паркират, ще смогне да облекчи трафика в центъра?! Чист общински рекет, прикрит под предслов "Облекчаване на трафика в центъра на Стара Загора". Друго любопитно - ако някой познава пичовете от "Господари на ефира" в Стара Загора, да им каже да питат кмета защо цялата Христо Ботев я опасаха с колчета, с изключение на офисите на Ес Би ЕС? Убеден съм, че има и други такива "пропуски" с колчетата!
P.S. Ето го файла: КЛИК
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Зелена зона?

Мнение от realprofesora »

Има си съд. Който не е доволен отива в съда и съди общината.
Който си мисли, че някой си знак се изключвал с друг, табела била неправилна и пре. -просто си шофира както си мисли "според него" ,че е правилно, ако някой му пише акт-отива в съда и акта пада....или не пада.
Тука и да си чешем езиците, от общината никой няма да чуе.
П.С За офисите и СБС, за колчета и т.н. смятам ,че сте достатъчно зрели хора, българи на възраст, за да ви е ясно ,че за властимащите правилата не важат.
Където е офиса на Пещостроене и изолации, до ПроКредитБанк бордюрите са високи, но си има специална естакада направена за автомобилите на Пещостроене които си паркират на тротоара пред офиса.... like a boss, a зад офиса има достатъчно място. И де да бяха само те.
Пийте си лимонадата и си свиркайте, така върви света.
Popopopopo
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Зелена зона?

Мнение от vkv »

realprofesora написа:Има си съд. Който не е доволен отива в съда и съди общината.
Който си мисли, че някой си знак се изключвал с друг, табела била неправилна и пре. -просто си шофира както си мисли "според него" ,че е правилно, ако някой му пише акт-отива в съда и акта пада....или не пада.
Тука и да си чешем езиците, от общината никой няма да чуе.
П.С За офисите и СБС, за колчета и т.н. смятам ,че сте достатъчно зрели хора, българи на възраст, за да ви е ясно ,че за властимащите правилата не важат.
Където е офиса на Пещостроене и изолации, до ПроКредитБанк бордюрите са високи, но си има специална естакада направена за автомобилите на Пещостроене които си паркират на тротоара пред офиса.... like a boss, a зад офиса има достатъчно място. И де да бяха само те.
Пийте си лимонадата и си свиркайте, така върви света.
Професоре,не смятам,че в случая си прав.Не е правилно да се шофира както си мисли "според него" ,че е правилно.Има си закон за движение по пътищата който трябва да се спазва.За какъв съд говориш изобщо.Точно неспазването на законите и правилата ни доведоха до това положение.Много ни пречи ,че гледаме другите ,а не какво вършим ние самите.
П.П Власт имащите в цял свят са привилегировани..... не откриваме колелото.Ти скоро се върна от далече и смятам,че направил разликите в привилегиите там и тук.....както и да е.Докато си пием лимонадата и си свиркаме.....ще сме така.
Иначе си "чешем " езиците защото....просто не прочитаме първия пост в темата.Там е попитано"ако някой знае".Знаещтите отговориха.Сега се сети кой си "чеше" езика.
Иначе си прав...от ТОЗИ форум Общината няма шанс да чуе нещо,но си има друг форум от който общината не само чува ,но и предприема действия :cheers:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Зелена зона?

Мнение от realprofesora »

@vkv ,човеко четох 1вия пост и затова ти пускам моя. На табелата ясно си пише Зелена зона-ПЛАЩАТ СЕ МАНГИЗИ. Какво неясно има. къде ще спреш отдясно ли отляво ли- ПЛАЩАШ! Това дето го пише на латиница не е за БЪЛГАРИТЕ!- ПАК ПЛАЩАШ!
Тълкуваш си табелите и закона както си искаш и се чудиш как да караш. Ами ще караш както го "разбираш ти" закона. Дали е правилно ще ти кажат синьодрешковците. Айде със здраве.
Аз самия си спазвам закона ...доколкото мога.
Popopopopo
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Зелена зона?

Мнение от vkv »

realprofesora написа:@vkv ,човеко четох 1вия пост и затова ти пускам моя. На табелата ясно си пише Зелена зона-ПЛАЩАТ СЕ МАНГИЗИ. Какво неясно има. къде ще спреш отдясно ли отляво ли- ПЛАЩАШ! Това дето го пише на латиница не е за БЪЛГАРИТЕ!- ПАК ПЛАЩАШ!
Тълкуваш си табелите и закона както си искаш и се чудиш как да караш. Ами ще караш както го "разбираш ти" закона. Дали е правилно ще ти кажат синьодрешковците. Айде със здраве.
Аз самия си спазвам закона ...доколкото мога.
Приятелю, там е работата, че Зелена зона не означава да се ПЛАЩАТ МАНГИЗИ....но това е друга бира.
Какво има неясно къде ще спреш отдясно или отляво ли?Ами това,че улицата е еднопосочна и по закон нямаш право да спреш в случая вляво.Та за това попитах....плащането отменя ли това правило.
Ако искат да е разбираемо трябва да има превод на това с латинските букви PAID ZONE не означава ЗЕЛЕНА ЗОНА,а ПЛАТЕНА ЗОНА.
Според теб не е ли правилно вместо зелена зона да е написано ПЛАТЕНА ЗОНА и от долу за чужденците PAID ZONE ?
Защо е нужно да има изображение на знак B28-"Забранено паркирането", същевременно този знак да е невалиден в случай,че си платиш?
Та ето...това беше смисъла на въпроса да разбера какво мислят съфорумците,а не синьодрешковците.
:cheers: :cheers: :cheers:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Зелена зона?

Мнение от realprofesora »

@VKV не са прай на ощипана мома. Платената "зелена зона" не е от вчера. Всичко за което плащаш, отменя останалите правила. Ако искаш паркирай върху количка с близнаци, стига да си платил, няма кой да ти каже нищо, важното е мангизи да влизат в касата от където се цуцат властимащите. Това по колко пъти да го обяснявам не знам. С тези постове нищо няма да промените.
Нужни са коктейли, доставени на необходимите места. Нужна е революция, въстание, жертви, кръв...изобщо гадна работа с която никой не му се занимава-по-лесно е да се пише гневно от удобното кресло пред клавиатурата...знам го от собствен опит.
Пийте си лимонадката и си дзъткайте количките, хич да не ви пука.
П.С. И "Зелена зона" означава точно това =ДА СЕ ПЛАЩАТ МАНГИЗИ ЗА ДА ТЕ ОГРАНИЧАТ ДА ХОДИШ ТАМ С КОЛАТА СИ.
Popopopopo
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Зелена зона?

Мнение от didka »

Аз съм доволен от "пейд зоната", колкото и да е несъвършенно направено...
Места за паркиране се намират винаги и няма да обеднее никой
без 50 ст. или левче. Спираш и си свършваш работата. Преди това беше едно пренаселване...от БКП-то до
централната пиаца няма едно кьораво място...обикалям като ненормален...
А и не смо там.
Dog drags - no tracks...
Публикувай отговор