Адвокат

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
deimian
Новак
Новак
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Ное 24, 2012 19:47 pm

Адвокат

Мнение от deimian »

Трябва ми адвокат да ми напише и оформи Тъжба за причиняване на лека телесна повреда.
Някакви координати на адвокати?
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Адвокат

Мнение от admin »

Мога да ти препоръча Вътков, с/у белия дом от долната страна е входа.
"There is no 'patch' for stupidity."
deimian
Новак
Новак
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Ное 24, 2012 19:47 pm

Re: Адвокат

Мнение от deimian »

Благодаря,но намерих случайно.Утре се пуска в съда тъжбата.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Адвокат

Мнение от muhogon »

Да не пускам нова тема, а да поизтупам стара от праха, любимата ми част... :mrgreen:

А сега, сериозно по темата! Това е своеобразно продължение на темата за изгорелите газове в охладителната система на колата ми. Може да ви се види странна такава препратка, но е логична и закономерна! След дълга сага, наречена ревизия на двигател, най-накрая в един сервиз се осмелиха да разглобят наново, прясно ремонтирания и сглобен на друго място, двигател! Както и очаквах, най-лошите ми опасения се оправдаха и дори надминаха, оказа се, че гори антифриз в цели 2 камери /а "майстора" ми се кълнеше, че не гори изобщо, щото не пушело!?!/, и че нямало начин, да има проблем с гарнитурата на главата! Макар че, друго нищо не остана като възможност!? И въпреки, че настоях да разглоби двигателя, и да си ревизира ремонта, той ми отказа категорично! Тогава се принудих, да ида в друг сервиз, там също се помотаха малко, пробвайки туй-онуй, но накрая го отвориха! Фрапиращото е не гарнитурата, а че колата е излязла от ремонт, с 1мм кривина на главата!!! Наложи се да купя друга глава, от друг град, и сега я сглобяват.
Сега обмислям възможността, ако псевдомайсторът откаже да си поеме масрафа по новия ремонт, който е изцяло и само по негова вина, дали от незнание, некадърност или нещо друго, е все едно вече, самият факт на категоричен отказ да си свърши работата е вече доказателство, че умишлено ме е лъгал и подвеждал, да заведа дело за обезщетение, където да търся вече и овъзмездяване за това, че заради него, 3 месеца съм вече без кола! А работя в друг град, и се чудя как да пътувам, какви разписания, ползвам дни за да отсъствам, когато мога да свърша работа за 3-4 часа, и прочие неудобства и главоболия! Затова търся свестен адвокат, приемам предложения!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: Адвокат

Мнение от Веско »

Добре си се ориентирал,но съвет за адвокат немога да дам. Но кажи кой е сервиза да не се опарим и ние.
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1264
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Адвокат

Мнение от emzo »

Загубена кауза!
Имаш ли документи за извършения ремонт? Не - загубена кауза.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Адвокат

Мнение от muhogon »

emzo написа: Пон Май 08, 2017 19:06 pm Загубена кауза!
Имаш ли документи за извършения ремонт? Не - загубена кауза.
Документите наистина са малко кът, но пък свидетели бол, че и от други градове даже! Някои дори са били там и в процес на ремонт, така че, загубена кауза е, да вземе да отрича, че не ме е виждал, и прочие!

А за сервиза, намира се срещу бившето ЧКП, до пункта за ГТП, Аутоасистънс се казва!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Адвокат

Мнение от realprofesora »

muhogon написа: Пон Май 08, 2017 22:31 pm
emzo написа: Пон Май 08, 2017 19:06 pm Загубена кауза!
Имаш ли документи за извършения ремонт? Не - загубена кауза.
Документите наистина са малко кът, но пък свидетели бол, че и от други градове даже! Някои дори са били там и в процес на ремонт, така че, загубена кауза е, да вземе да отрича, че не ме е виждал, и прочие!

А за сервиза, намира се срещу бившето ЧКП, до пункта за ГТП, Аутоасистънс се казва!
От сервиза виновник ще ти отговорят следното нещо-Човека си взе колата доволен, колата я направихме перфектно, но той я е изтормозил и прегрял, вината е негова, сега иска да изкара нас виновни. Загубена кауза с много трошене на пари, време и нерви.
Popopopopo
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Адвокат

Мнение от muhogon »

Вероятно и туй го има, ако нямаше свидетели, колко пъти я връщах после, как пак беше на повдигача разглобена, как се обърнах дори към сервиз в Карлово, където също констатираха неизправността, как и в сегашния сервиз също знаеха вече за прословутата хонда /интересно откъде?/ и как този "майстор", после лично дойде да я вземе и докара до сервиза си в Ст. Загора! Нужни са не повече от двама преки свидетели, аз имам повече, на кого биха повярвали? Прекалено много шум се вдигна, много хора узнаха и разбраха, за да се ползва трика с ни лук ял, ни лук мирисал! Разбира се, ако се споразумеем до съд няма да идем, но не изключвам тая възможност, затова и търся адвокат!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1264
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Адвокат

Мнение от emzo »

Вкарвай се във филма :)

Реално нямаш доказателства (документални), че във въпросния сервиз е извършен ремонта.
Свидетели ако искаш и 50 си намери, без приемо предавателен протокол и фактура за извършения ремонт - сервиза е чист като момина сълза.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Адвокат

Мнение от muhogon »

И защо да не може без документи, по свидетелски показания? В съда, нещата се доказват и отхвърлят и по двата начина! Затова и търся адвокат, той ще каже накрая! Впрочем, питам за адвокат, не съм молил да ми давате акъл, какво и как ще стане!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Адвокат

Мнение от sawo »

В интерес на сервиза е да ти покрият всичко, дори няма нужда да ги съдиш. 99% от сервизите на практика работят нелегално. Ако ти откажат покриване на разходите, обясняваш им културно, че от тук нататък започват дела и постоянни проверки - за документация, за платени данъци, за плащане на осигуровки, за издаване на фактури и касови бележки. Обясни им, че при подаден сигнал за неиздадена касова бележка, актовете започват от 2,000лв и ако ще и арменския поп да познават, няма как да дойде проверка и да не открие някакво нарушение. Захванеш ли се с тях сериозно, почти няма вариант да не затворят сервиза и да се преместят на друго място. Със сигурност няма да могат да представят издадени касови бележки за извършени ремонти, което само по себе си е сериозно престъпление.

По темата бих препоръчал адвокат Бинев, в интернет му има данните, кантората му е в адвокатската колегия до първо РПУ.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Адвокат

Мнение от muhogon »

sawo написа: Сря Май 10, 2017 13:31 pm В интерес на сервиза е да ти покрият всичко, дори няма нужда да ги съдиш. 99% от сервизите на практика работят нелегално. Ако ти откажат покриване на разходите, обясняваш им културно, че от тук нататък започват дела и постоянни проверки - за документация, за платени данъци, за плащане на осигуровки, за издаване на фактури и касови бележки. Обясни им, че при подаден сигнал за неиздадена касова бележка, актовете започват от 2,000лв и ако ще и арменския поп да познават, няма как да дойде проверка и да не открие някакво нарушение. Захванеш ли се с тях сериозно, почти няма вариант да не затворят сервиза и да се преместят на друго място. Със сигурност няма да могат да представят издадени касови бележки за извършени ремонти, което само по себе си е сериозно престъпление.

По темата бих препоръчал адвокат Бинев, в интернет му има данните, кантората му е в адвокатската колегия до първо РПУ.
И това го има, но са удари под кръста, малко ми е чоглаво да ходя да ги топя, буквално! Знам, че работят за единия хляб, знам колко е уморителна и мръсна монтьорската работа, преди много години се пробвах, и не устисках! Пък и все още сме в горе-долу добри отношения, от няколко години ходя там, досега бях изключително доволен, особено за голфа! Какво му стана на тоя човек, защо така се забатачи с тая хонда, направо недоумявам!

Впрочем, той вероятно плаща лицензен данък, веднъж в годината, дали на регистрираните по него, ги задължават да издават фактури бонове, да са свързани с фискално устройство?

Все пак, се надявам, да не стигаме до съд и други крайности, ако наистина е човек на място, ще си признае грешката, и ще си поеме последствията от нея! Ако не, значи съм бил на много грешно мнение, и да се правят жестове, е лишено от смисъл!

П.С. А за преместване, едва ли ще го направи, сервизът му е доста добре оборудван, с повдигачи и други неща, за да го изостави току-така! Пък и местенето, наемането на ново място, и другите неудобства, ще му излязат много пъти по-скъпо, отколкото ако си поеме вината за колата ми! Поне така мисля, свят голям, хора разни...
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Адвокат

Мнение от besniaa »

някой знае ли адвокат в града, с опит в дела срещу ЕВН ?
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Адвокат

Мнение от admin »

Има един от Пловдив дето се е специализирал срещу тях, мога да му потърся контактите ако ти трябва.
"There is no 'patch' for stupidity."
Публикувай отговор