Съвет за депозит - КТБ

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Съвет за депозит - КТБ

Мнение от Nirvana »

Колеги,
в момента съм пред дилема в коя точно банка да преместя парите си от КТБ. Засега съм се спрял на Първа инвестиционна банка, като там са едни от най-добрите лихвени проценти, но съм отворен и за други предложения.

Направих усредняване на процентите им и се получи следното нещо:

- Двугодишен депозит с нарастваща лихва – средно 3,57 % за 24 мес.
- Едногодишен депозит с нарастваща лихва – средно 3,88 % за 12 мес.
- Стандартни срочни депозити - 24 месеца 4.55% и 36 месеца 4.95%

Като цяло май тези проценти нямат аналог, но ..... все пак да питам.
Разгледах и на други места, но съвсем възможно е нещо да ми е обягнало като информация.

Благодаря предварително!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Съвет за депозит - КТБ

Мнение от didka »

От тая лакомия за висок лихвен процент файда няма... Помни го от мен. 1% плюс-минус на година на 10000 са 90 лева. Търси надеждна банка, а не такава дет лихвата е с 0.5% по-голяма от останалите. Ама ако разчиташ на 90-те лева е друга бира де...
Dog drags - no tracks...
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за депозит - КТБ

Мнение от Nirvana »

Ами мисля, че в последно време отново започна да се спекулира с благосъстоянието специално на Първа инвестиционна, което ми е все тая де... то винаги накрая става ясно, че е блъф.
Не съм толкова за процента. Дето викаш, сумата дето ще изпадне като % няма да е кой знае каква.

Просто се съветвам, нищо повече.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Съвет за депозит - КТБ

Мнение от admin »

Аз от край време работя с ПИБ и съм доволен от тях, веднъж само една от служителките им ме ядоса т.е. нейното държание, но вече не е на работа.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
zvezda
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:40 pm

Re: Съвет за депозит - КТБ

Мнение от zvezda »

Хубавото на ПИБ е, че можеш да намериш отворен клон дори в почивните дни или пък в по-късен час.
Иначе наскоро гледах някакви спестовни сметки в ЦКБ на 3,6%, в които можеш да теглиш и внасяш по всяко време, но не съм ходила да питам какви точно са условията и дали няма уловка някъде.
fruitcake
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Пет Дек 03, 2010 0:51 am

Re: Съвет за депозит - КТБ

Мнение от fruitcake »

И аз съм от много време клиент на ПИБ и съм доволен от тях, даже скоро поднових депозита си и ми дадоха 0,5% лихва допълнително към основната лихва.Дано не се води "преференциална лихва" :)
Напоследък чета в сайта www.bivol.bg само неприятни новини спрямо ПИБ.Засега парите си стоят там......
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за депозит - КТБ

Мнение от Da Edd »

Що се отнася до спестявания, избягвайте "българските" банки (ПИБ, ЦКБ, Инвестбанк).

Според мен трябва да избереш между следните 2 варианта:

1. Банка с чуждестранни акционери (Уникредит, ДСК, Алианц), които при евентуален "bank run" могат много лесно да се справят с ликвидността (примерно чрез осигуряване на заеми с ниска лихва от банкате-майка)
Тези банки са по-консервативни (респективно имат по-малко лоши кредити), контролът отвън е много по-голям и възможността за източване като КТБ клони към 0-та.
Депозитите са гарантирани от Българския фонд за гарантиране на влоговете, които вече е изчерпан.

2. Клон на чуждестранна банка (Алфа, БНП, Ситибанк), където при евентуален фалит сумите по депозитите се покриват от гаранционния фонд в сътветната държава (Гърция, Франция и Ирландия)
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Съвет за депозит - КТБ

Мнение от Roshavv »

admin написа:Аз от край време работя с ПИБ и съм доволен от тях, веднъж само една от служителките им ме ядоса т.е. нейното държание, но вече не е на работа.
Така прозвуча все едно заради теб са я изгонили... ако е така е кофти начин за подхранване на егото :heat: Един човек без работа а си пиеш вечерта ракията с доволно изражение... Този човек има семейство и т.н...
Не се познаваме, нямам и желание... ала такива хора много ги "уважавам"... Какво те е ядосала толкова тази служителка? Като започна давай до край.... разказвай колко сме велики българите... и имам ли една бира понеже очевадно само аз обърнах внимание на написаното?

А по темата... Препоръчително е да се ползват услугите на чужди утвърдени с времето банки... :cheers:
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Съвет за депозит - КТБ

Мнение от besniaa »

Roshavv написа:
admin написа:Аз от край време работя с ПИБ и съм доволен от тях, веднъж само една от служителките им ме ядоса т.е. нейното държание, но вече не е на работа.
Така прозвуча все едно заради теб са я изгонили... ако е така е кофти начин за подхранване на егото :heat: Един човек без работа а си пиеш вечерта ракията с доволно изражение... Този човек има семейство и т.н...
Не се познаваме, нямам и желание... ала такива хора много ги "уважавам"... Какво те е ядосала толкова тази служителка? Като започна давай до край.... разказвай колко сме велики българите... и имам ли една бира понеже очевадно само аз обърнах внимание на написаното?

А по темата... Препоръчително е да се ползват услугите на чужди утвърдени с времето банки... :cheers:

Иха, големи приказки, голямо нещо.... Ама да помислиш малко също няма да е зле... Чисто теоретично:

1. Човека, не казва, че заради него е изгонена.
2. Ако не се справя с работата - нормално е да я освободят, а на нейно място да дойде някой, който може.
3. Ако не се държи добре с клиентите - нормално е да я освободят, а на нейно място да дойде някой, който се държи по-добре.
4. На теб харесва ли ти да работиш с некомпетентни хора ? Обичаш ли грубото обслужване ? Харесва ли ти да се държат с теб, като с магаре ? Ако да - значи спокойно се приемаш за такова. Съжалявам, аз не обичам така.... :mrgreen:
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Съвет за депозит - КТБ

Мнение от Roshavv »

besniaa написа:
Roshavv написа:
admin написа:Аз от край време работя с ПИБ и съм доволен от тях, веднъж само една от служителките им ме ядоса т.е. нейното държание, но вече не е на работа.
Така прозвуча все едно заради теб са я изгонили... ако е така е кофти начин за подхранване на егото :heat: Един човек без работа а си пиеш вечерта ракията с доволно изражение... Този човек има семейство и т.н...
Не се познаваме, нямам и желание... ала такива хора много ги "уважавам"... Какво те е ядосала толкова тази служителка? Като започна давай до край.... разказвай колко сме велики българите... и имам ли една бира понеже очевадно само аз обърнах внимание на написаното?

А по темата... Препоръчително е да се ползват услугите на чужди утвърдени с времето банки... :cheers:

Иха, големи приказки, голямо нещо.... Ама да помислиш малко също няма да е зле... Чисто теоретично:

1. Човека, не казва, че заради него е изгонена.
2. Ако не се справя с работата - нормално е да я освободят, а на нейно място да дойде някой, който може.
3. Ако не се държи добре с клиентите - нормално е да я освободят, а на нейно място да дойде някой, който се държи по-добре.
4. На теб харесва ли ти да работиш с некомпетентни хора ? Обичаш ли грубото обслужване ? Харесва ли ти да се държат с теб, като с магаре ? Ако да - значи спокойно се приемаш за такова. Съжалявам, аз не обичам така.... :mrgreen:
Колко да са големи приказките.....
Не прочете добре какво написах - "Така прозвуча все едно заради теб са я изгонили" ..а и като изразявам мнение не очаквам да се харесва.
По точка 2 - няма нищо нормално в България.
4. Не се е случвало да се държат с мен като магаре за да ти отговоря.... пък може както казваш и аз да съм такова и затова да не ми прави впечетление. :cheers:
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Съвет за депозит - КТБ

Мнение от besniaa »

Интерпретираш си нещата , както ти харесва и ги развиваш в друга посока. :mrgreen:
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Съвет за депозит - КТБ

Мнение от Roshavv »

besniaa написа:Интерпретираш си нещата , както ти харесва и ги развиваш в друга посока. :mrgreen:
Аре осрахме темата...
Понеже очевидно не ме разбра от първия пост в който въпроса ми не бе към теб ти обясних щото ме попита.... нищо, че ме обиди... пуснах го да върви... даже се пошегувах със себе си за да разбереш, че не съм тръгнал да се заяждам.
Сега с ново 20 ме застреля...
Ако имаш нещо дертове към мен драсни едно ЛС кажи кво що ....ама не е оферта да тръгваш напред с рогата :cheers:
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Съвет за депозит - КТБ

Мнение от besniaa »

Roshavv написа:
besniaa написа:Интерпретираш си нещата , както ти харесва и ги развиваш в друга посока. :mrgreen:
Аре осрахме темата...
Понеже очевидно не ме разбра от първия пост в който въпроса ми не бе към теб ти обясних щото ме попита.... нищо, че ме обиди... пуснах го да върви... даже се пошегувах със себе си за да разбереш, че не съм тръгнал да се заяждам.
Сега с ново 20 ме застреля...
Ако имаш нещо дертове към мен драсни едно ЛС кажи кво що ....ама не е оферта да тръгваш напред с рогата :cheers:
Нямам дертове, но ако имам ще ти кажа. А иначе, сигурно и пандизчиите имат семейства.. и тях ли да жалим ?
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Съвет за депозит - КТБ

Мнение от Roshavv »

besniaa написа:
Roshavv написа:
besniaa написа:Интерпретираш си нещата , както ти харесва и ги развиваш в друга посока. :mrgreen:
Аре осрахме темата...
Понеже очевидно не ме разбра от първия пост в който въпроса ми не бе към теб ти обясних щото ме попита.... нищо, че ме обиди... пуснах го да върви... даже се пошегувах със себе си за да разбереш, че не съм тръгнал да се заяждам.
Сега с ново 20 ме застреля...
Ако имаш нещо дертове към мен драсни едно ЛС кажи кво що ....ама не е оферта да тръгваш напред с рогата :cheers:
Нямам дертове, но ако имам ще ти кажа. А иначе, сигурно и пандизчиите имат семейства.. и тях ли да жалим ?

Имах предвид,че тряа малко по човечно да го даваме.. където и да е.Не знаеш срещу теб който стои на какъв хал е...Всички бъркаме понякога..... Сега ако някой нарочно си го търси ще си го получи рано или късно,но има е необходимо при най малкото несъвършенство от човека отсреща да вадим тежката артилерия. :cheers:
Null
Потребител
Потребител
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Мар 19, 2012 23:24 pm

Re: Съвет за депозит - КТБ

Мнение от Null »

Nirvana, ако става въпрос за 2 хиляди 284 лева е без значение, ако става въпрос за 200 000 лева е друго, но тогава едва ли щеше да питаш тук. Обикновено хората с тези пари са наясно какво да ги правят, без да се обиждаш :cheers:
Публикувай отговор