Тука има тука няма ..

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
svetlio_stz
Новак
Новак
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Сеп 25, 2014 17:11 pm

Тука има тука няма ..

Мнение от svetlio_stz »

Ако някой знае нещо за "ромите" на автогарата които залъгват хората със играта "Тука има тука няма" как точно залъгват хората да играят , и ако някой случайно познае и им вземе парите , какво следва след това?Защото аз съм чувал доста неща за тях но искам да чуя и вас !
И моля ако темата ми не е във правилният раздел да бъде преместена!
Щом е рязана долната , режи и горната!
СМЪРТ !!!
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Тука има тука няма ..

Мнение от Nirvana »

Я, че ми стана интересно.... раздуй за тия роми :)
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Тука има тука няма ..

Мнение от admin »

За парите не знам какво ще стане, но имах един познат от казармата който затвора му беше втори дом ... даже май първи. Той ми е казвал, че плащат на полицаите които са за района 10 - 15 лв да пият едно кафе за 30 мин и онези изчезвали уж на обиколка. Играят до някои с поставени лица и залагат на алчността на другия, първо го пускат да печели и накрая го обират. Този който играе, а не този който мести кутиите той води парада всъщност. Той е тартора.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Тука има тука няма ..

Мнение от didka »

Такива не съм виждал от 90-те години, още ли се срещат?
Dog drags - no tracks...
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Тука има тука няма ..

Мнение от Nirvana »

Звучи освен измамно и доста колоритно! На тая вълна са и циганските сватби на каракачаните... интересно, ама цигани :grin2:
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
svetlio_stz
Новак
Новак
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Сеп 25, 2014 17:11 pm

Re: Тука има тука няма ..

Мнение от svetlio_stz »

На мен преди време ми бяха споменали че има един който е със чашите , и има още 4-5 негови хора цигани които се въртят около него.И също така ако някой случаен минувач реши да играе и спечели циганите го причаквали някъде и му вземали парите.И на скоро преди 1 седмица , бях на автогарата и гледам 4-5 човека съответно цигани само се въртят.Единият извади 3 чаши с едно топче и почна да зарибява хората.Първоначално отидоха при него само цигани , и интересното ми беше че всичките вадеха само банкноти от по 50 лева.И така хората като видят че уж се печели пробват и те и така един наивен дядо беше с 200 лева долу .А това че ако някой спечели и после бива бит и ограбен от циганите , не знам дали е вярно.
Щом е рязана долната , режи и горната!
СМЪРТ !!!
petaruz
Новак
Новак
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Авг 09, 2010 21:27 pm

Re: Тука има тука няма ..

Мнение от petaruz »

Не можеш да спечелиш топчето не е под нито една от чашите то е в ръката на мангала!А това че плащат на полицаите е абсолютна измислица просто няма нужда те са под 18г.и закона не ги лови отърват се с предупреждение и пак са в играта :angry:
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Тука има тука няма ..

Мнение от Nirvana »

Много ми е интересно ако взема няколко "бабанки-самбисти" с мен дали някой от мангалите ще пусне "промоцията".
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Тука има тука няма ..

Мнение от sawo »

Ти и сам да ги лепнеш ще станат само на тука има тука няма...
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Тука има тука няма ..

Мнение от Nirvana »

sawo написа:Ти и сам да ги лепнеш ще станат само на тука има тука няма...
Не е въпроса за лепването, това е най-лесно, просто искам да видя изражението на черния мангал като види някой голям бабаит да му рече: "Искам да метна едни зарове!"
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Тука има тука няма ..

Мнение от admin »

petaruz написа:Не можеш да спечелиш топчето не е под нито една от чашите то е в ръката на мангала!А това че плащат на полицаите е абсолютна измислица просто няма нужда те са под 18г.и закона не ги лови отърват се с предупреждение и пак са в играта :angry:

Това е информация от първа ръка, ти ако искаш вярвай. Виждал съм 3 мин преди да дойдат как господата с униформи се изнасят от автогарата която е пълна с цигани т.е. има предпоставки за престъпление и как 3 мин след като вече са си тръгнали играчите да се връщат ама не е целта да те убеждавам. Повърти се известно време там и сам ще ориентираш в нещата.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
satanata_83_stz
Потребител
Потребител
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 22:42 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Тука има тука няма ..

Мнение от satanata_83_stz »

Нито плащат на Полицайте нито са под 18 год.Тартора е на околко 50 год.
Не карайте след Белата,от там може да мине само Турбо Витара!!!
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Тука има тука няма ..

Мнение от stivans »

Преди повече от 10 години видях един дядо,който се въртеше около тях и на няколко пъти печелеше.Явно му плащаха да бъде стръв за другите пенсионери.Даже имаше един манго който предлагаше пари на заем :D на тези,който казваха,че нямат пари да играят.Бяха 3-4 циганина на около 25-30 години ,които играеха комбина и винаги печелеха при залагане,но всички други губеха.
Играе се винаги с топче от дунапрен,което лесно се прибира между пръстите или в ръката и никога не е под чашките.Отначало ги местят бавно с топче под чашата, за да останеш с впечатление,че знаеш къде е,и в момента в който спрат за да посочиш печелившата чашка прибират топчето в ръката.Така че никога не можеш да спечелиш.
Ако искате да спечелите,като спре да мести чашките кажете на манго да си отвори двете ръце с разперени пръсти еновременно :D .
Последно промяна от stivans на Съб Дек 06, 2014 6:08 am, променено общо 1 път.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Тука има тука няма ..

Мнение от Roshavv »

svetlio_stz написа:Ако някой знае нещо за "ромите" на автогарата които залъгват хората със играта "Тука има тука няма" как точно залъгват хората да играят , и ако някой случайно познае и им вземе парите , какво следва след това?Защото аз съм чувал доста неща за тях но искам да чуя и вас !
И моля ако темата ми не е във правилният раздел да бъде преместена!
Не съм виждал такива поне от 20г... Едно време бяха много и схемата сега вероятно ще е същата.
Поне 5-10 мангала. 1 с кутиите,3/4 залагат и няколко са на по 50 - 60м отцепка.
Този с кутиите има по едно топче във всяка ръка и като спре "въртенето" на кутиите и идва ред за залагаш и трите са празни. Обърни внимание,че като заложиш/настъпиш едната кутия той пипа другите две. Топчето е дунапрен и малко сръчност не е проблем да се правят чудеса. :cheers:
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Тука има тука няма ..

Мнение от stivans »

Точно така е.След като сложиш ръка на празната чашка.Манго бара някоя от другите две и пъха топчето под нея.За да те убеди,че няма измама и наистина има топче под една от 3-те чашки.
skype: stivans
Стара Загора
Публикувай отговор