някой ползва ли Blackberry

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Аватар
zhekov85
Новак
Новак
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2014 17:47 pm
skype: jookkeerr1
Местоположение: Стара Загора

някой ползва ли Blackberry

Мнение от zhekov85 »

какво ви е мнението за Blackberry Smartphones ? някой ползва или ползвал ли е ?
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: някой ползва ли Blackberry

Мнение от realprofesora »

Що не си бараш Андроида ами се занимаваш със задокеански изпълнения. Иначе ако ти трябва нещо може да се намери в руските форуми.
Popopopopo
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: някой ползва ли Blackberry

Мнение от nike718 »

Аз ползвам такъв служебен.Не ти го преоръчвам, няма по скапана ОС от тази,бъгава работа, почти никакви приложения.
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: някой ползва ли Blackberry

Мнение от Da Edd »

Да, аз ползвам Blackberry Z10 с новата им операционна система BB OS 10, на която вървят Android приложения. Изключително впечатлен съм, няма толкова бърза и интуитивна операционна система. За половин година съм го рестартирал 2 пъти заради упдейт на операционната система. Мога да изпиша ферман с положителните страни на телефона, ако те интересува нещо по-конкретно, питай.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: някой ползва ли Blackberry

Мнение от realprofesora »

Da Edd написа:Да, аз ползвам Blackberry Z10 с новата им операционна система BB OS 10, на която вървят Android приложения. Изключително впечатлен съм, няма толкова бърза и интуитивна операционна система. За половин година съм го рестартирал 2 пъти заради упдейт на операционната система. Мога да изпиша ферман с положителните страни на телефона, ако те интересува нещо по-конкретно, питай.
Tова наистина е впечатляващо да го чуем. Не знаех ,че Андроид приложения могат да въреят на ББ Ос.
Popopopopo
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: някой ползва ли Blackberry

Мнение от Da Edd »

realprofesora написа:
Da Edd написа:Да, аз ползвам Blackberry Z10 с новата им операционна система BB OS 10, на която вървят Android приложения. Изключително впечатлен съм, няма толкова бърза и интуитивна операционна система. За половин година съм го рестартирал 2 пъти заради упдейт на операционната система. Мога да изпиша ферман с положителните страни на телефона, ако те интересува нещо по-конкретно, питай.
Tова наистина е впечатляващо да го чуем. Не знаех ,че Андроид приложения могат да въреят на ББ Ос.
Да, само сваляш/копираш .apk файла и инсталираш. Допълнително с 5-минутна гимнастика можеш да си осигуриш Google Play и директно да инсталираш приложения от там.
Някои приложения (примерно Shazam) лагват, но повечето вървят без проблеми (Skype, Spotify, OruxMaps, кракната iGo навигация)
Аватар
zhekov85
Новак
Новак
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2014 17:47 pm
skype: jookkeerr1
Местоположение: Стара Загора

Re: някой ползва ли Blackberry

Мнение от zhekov85 »

темата е пуснах просто да видя има ли хора, които ползват тази мобилна платформа , аз лично берита ползвам от доста години, като модели минах през 9300 , 9700 , 9780 , 9900 и в момента съм с BlackBerry Q10 с най - новата ОС 10 , т аще ме попитате защо ползвам ББ ?
- най - добрия имейл клиент
- текстообработка на документи директно на телефона (word , exel , ppt) без лаг и забиване
- най - добрата хардуерна клавиятура изобщо на мобилно устройство правена някога
- перфектен календар който може да се персонализира със задачи и предстоящи събитя
- криптирани съобщения pin2pin чрез BBM ( Blackberry messenger) който дава възможност за създаване на групи и под теми със споделяне на снимки , предстоящи събития чрез календар който е вграден в самата платформа дотъпен само за членове на групата
- ОС която до сега не е била рутната , крашната и т.н. изключително стабилна
- BlackBerry Protect - който позволява backup на цялата информация на устройството и при загубване или открадване на Берито може да му изстриете цялата информация , да изпишите на екрана съобщение , да му намерите локацията от настолен компютър

По старите модели преди пускането на ОС 10 изискваха активирането на BIS (BlackBerry Internet Service) от оператора , който преставляваше компресиран интернет 100МВ след, като изчерпаш тези 100 МВ се заплащаше всеки 1 МВ на цена 0.60 лв и на всичкото отгоре този допълнителен пакет е на стойност 15 лева допълнително към месечната ти такса, иначе всичко по - горе не функционира , а при ОС 10 всичко това е достъпно с обикновен мобилен нет.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: някой ползва ли Blackberry

Мнение от System_error »

Брей, какъв списък... Беритата най-накарая влезли в 21ви век... Добре дошли при останалите им конкуренти и дано скоро наистина ги настигнат ;) Все пак 5 години изоставане в развитието трудно се наваксват... А тея определения с "най" искрено ме умиляват :D
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: някой ползва ли Blackberry

Мнение от nike718 »

Всеки си има собствено мнение, но аз не бих си купил BBerry за личен телефон никога. Вярно, че има един от най- добрите мейл клиенти, но според мен с това се изчерпват всичките му предимства. Ползвал съм различни модели през годините, винаги са били бъгави. Най - новата им ОС не съм я ползвал но съм хващал такъв телефон, отвратителен интерфейс(може би е въпрос на свикване, ама все пак).
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: някой ползва ли Blackberry

Мнение от Da Edd »

System_error написа:Добре дошли при останалите им конкуренти и дано скоро наистина ги настигнат ;) Все пак 5 години изоставане в развитието трудно се наваксват...
Май обичаш да се изказваш неподготвен?
https://www.youtube.com/watch?v=UK0hWJEr874
Аватар
zhekov85
Новак
Новак
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2014 17:47 pm
skype: jookkeerr1
Местоположение: Стара Загора

Re: някой ползва ли Blackberry

Мнение от zhekov85 »

Най - новта ОС 10 , както и устройставата, които работят с нея:
BlackBerry Z10
Изображение
BlackBerry Q10
Изображение
BlackBerry Z30
Изображение
BlackBerry Z3
Изображение
BlackBerry Q5
Изображение
BlackBerry Passport
Изображение
BlackBerry Classic
Изображение
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: някой ползва ли Blackberry

Мнение от System_error »

Da Edd написа:
System_error написа:Добре дошли при останалите им конкуренти и дано скоро наистина ги настигнат ;) Все пак 5 години изоставане в развитието трудно се наваксват...
Май обичаш да се изказваш неподготвен?
https://www.youtube.com/watch?v=UK0hWJEr874
Май съм прекарал дълги нощи в борба с недъгавата им система и знам за какво говоря. А и защо ми предлагаш да гледам сравение на една затворена система с такава, правена за хора, ползващи телефона си повече като часовник, отколкото "смартфон"???
Аватар
zhekov85
Новак
Новак
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2014 17:47 pm
skype: jookkeerr1
Местоположение: Стара Загора

Re: някой ползва ли Blackberry

Мнение от zhekov85 »

System_error написа:
Da Edd написа:
System_error написа:Добре дошли при останалите им конкуренти и дано скоро наистина ги настигнат ;) Все пак 5 години изоставане в развитието трудно се наваксват...
Май обичаш да се изказваш неподготвен?
https://www.youtube.com/watch?v=UK0hWJEr874
Май съм прекарал дълги нощи в борба с недъгавата им система и знам за какво говоря. А и защо ми предлагаш да гледам сравение на една затворена система с такава, правена за хора, ползващи телефона си повече като часовник, отколкото "смартфон"???
@System error Ако си ползвал бери без дата план актвиран от оператора, наистина си се прецакал , без този пакет берито е само за "ало - ало" и да си гледаш часа
Гворя за моделите с ОС 5 , 6 , 7
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: някой ползва ли Blackberry

Мнение от Da Edd »

Насе, не знам с какво си се сблъсквал, но ако говориш за показаната от мен и "колегата" над мен OS, най-вероятно проблемът е при теб.
Не искам да влизам в глупави детински (и безкрайни) спорове за това, коя система е по-добра. Щом те кефи отворената система, ползвай я.
Просто исках да разчупя някои митове, на които и аз доскоро вярвах. Оттам нататък всеки си проучва и преценя кое по-добре ще му пасне. ;)
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: някой ползва ли Blackberry

Мнение от System_error »

Ползвал съм предишния ОС (по принуда) и наистина ми идеше да го засиля през прозореца. Толкова неинтуитивен интерфейс не бях срещал. А относно колегата - никой нормален човек няма да ползва смартфон без дата - план. И всички изброени от теб "предимства" съществуват при андроид от доста години. За тва и ми стана смешно и подходих със сарказъм... А аз си падам hi-tech nerd в известна степен и смятам, че знам за какво говоря...
Публикувай отговор