Репатриране на автомобил

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Репатриране на автомобил

Мнение от Mendeleev »

Здравейте. Днес ми вдигнаха колата с паяк и си я взех от наказателния паркинг срещу 61,2 лева :oops:
Имам следният въпрос - вярно ли е, че освен тези 61,2 дължа и 30 лева общински акт? Това ми го каза един приятел, но искам да знам дали е така. Този общински акт идвал след 2-3 месеца.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Репатриране на автомобил

Мнение от realprofesora »

За да ти бъде направен АКТ(АУАН) трябва да ти бъдат вписани 3те имена, дата на раждане и ЕГН. Освен това мисля и адреса. Без тези неща няма как да се състави АКТ.
Така,че кажи на твоя приятел да се образова малко и да уточни, кога къде и защо е бил съставен акт, как е връчен, и кога е пристигнало НК(наказателното постановление)....как е връчено то и прочие.
Има случаи когато се отказва да се заплати репатрацията или на място се заяждат водачите и им се съставя акт. Но това е друга бира.
Popopopopo
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Репатриране на автомобил

Мнение от Roshavv »

От тези 60лв 30 са за превоз и 30 за акта(демек фифти фифти с общината,щото паяците са частна фирма).... и по 1 или 2 лева на час още... уж поне така беше. Сега няма се учудя ако са измислили нова схема :spank:
Ама не го играят честно!!!! Наслагаха табели и маркировки навсякъде за паяк ...а трябва да вдигат колата само АКО пречи на движението.. иначе скоба се поставя.
Преди да прочета тук как тряа се спазват правилата и т.н. да кажа че паяците имат доста голям списък с рег.номера които не се пипат...
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Репатриране на автомобил

Мнение от Mendeleev »

realprofesora написа:За да ти бъде направен АКТ(АУАН) трябва да ти бъдат вписани 3те имена, дата на раждане и ЕГН. Освен това мисля и адреса. Без тези неща няма как да се състави АКТ.
Така,че кажи на твоя приятел да се образова малко и да уточни, кога къде и защо е бил съставен акт, как е връчен, и кога е пристигнало НК(наказателното постановление)....как е връчено то и прочие.
Има случаи когато се отказва да се заплати репатрацията или на място се заяждат водачите и им се съставя акт. Но това е друга бира.
Ами те на наказателния паркинг ми взеха личната карта и в един протокол ми написаха данните. Дано да не е за акта!
Roshavv написа:От тези 60лв 30 са за превоз и 30 за акта(демек фифти фифти с общината,щото паяците са частна фирма).... и по 1 или 2 лева на час още... уж поне така беше. Сега няма се учудя ако са измислили нова схема :spank:
Ама не го играят честно!!!! Наслагаха табели и маркировки навсякъде за паяк ...а трябва да вдигат колата само АКО пречи на движението.. иначе скоба се поставя.
Преди да прочета тук как тряа се спазват правилата и т.н. да кажа че паяците имат доста голям списък с рег.номера които не се пипат...
Дано да си прав колега, че не ми се дават още 30 лева. Ама на моя приятел освен 60-то лева отделно са му взели още 30 лева. Ей това ме притеснява.
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Репатриране на автомобил

Мнение от Roshavv »

Mendeleev написа:
realprofesora написа:За да ти бъде направен АКТ(АУАН) трябва да ти бъдат вписани 3те имена, дата на раждане и ЕГН. Освен това мисля и адреса. Без тези неща няма как да се състави АКТ.
Така,че кажи на твоя приятел да се образова малко и да уточни, кога къде и защо е бил съставен акт, как е връчен, и кога е пристигнало НК(наказателното постановление)....как е връчено то и прочие.
Има случаи когато се отказва да се заплати репатрацията или на място се заяждат водачите и им се съставя акт. Но това е друга бира.
Ами те на наказателния паркинг ми взеха личната карта и в един протокол ми написаха данните. Дано да не е за акта!
Roshavv написа:От тези 60лв 30 са за превоз и 30 за акта(демек фифти фифти с общината,щото паяците са частна фирма).... и по 1 или 2 лева на час още... уж поне така беше. Сега няма се учудя ако са измислили нова схема :spank:
Ама не го играят честно!!!! Наслагаха табели и маркировки навсякъде за паяк ...а трябва да вдигат колата само АКО пречи на движението.. иначе скоба се поставя.
Преди да прочета тук как тряа се спазват правилата и т.н. да кажа че паяците имат доста голям списък с рег.номера които не се пипат...
Дано да си прав колега, че не ми се дават още 30 лева. Ама на моя приятел освен 60-то лева отделно са му взели още 30 лева. Ей това ме притеснява.

Мххх???? Това кога се е случило и защо са му ги взели? Да не му е стояла 2 дена колата там?
Най прясно преди седмица един френд майка му му остави колата "пред блока" на Гурко до Синята Къща и изгърмя само с 62лв... които на фона на минималната заплата в милата ни родина са доста!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Репатриране на автомобил

Мнение от realprofesora »

Хора прочетете малко законите и най-вече как се съставя и връчва АКТ, как се обжалва и как се връчва наказателно постановление( това е последствието от акта...май ги бъркате тези две понятия). Не може някой да ти напише АКТ и без да ти го връчи по надлежния ред , да ти издава наказателно постановление и ти да си го платил предварително.
Одеве говорих с мой познат полицай и ми каза че преди са съставяли актове ,но сега не се съставя нищо. Плащаш си разходите по репатрацията -60лв и 1 лв на час е таксата за паркинга.
Popopopopo
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Репатриране на автомобил

Мнение от Mendeleev »

Благодаря ти, Динко! Беше ми много полезен. Отивам да пия една студена ракийка за непредвидения си разход днес през деня :closed:
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Репатриране на автомобил

Мнение от Roshavv »

Mendeleev написа:Благодаря ти, Динко! Беше ми много полезен. Отивам да пия една студена ракийка за непредвидения си разход днес през деня :closed:
Все пак ако разбереш сподели защо са му взели 30 лв отгоре :cheers:
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Репатриране на автомобил

Мнение от Mendeleev »

:lol: Днес вдигнаха колегата. Яко са се захванали да вдигат рекламни коли като нашите. Стана като в Слънчев бряг - вдигат яко точно нашарените коли. Трябва да кажа на шефа да ми даде бус - е да видя него как ще го вдигнат - най-много скоба да сложат :haha:
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Репатриране на автомобил

Мнение от realprofesora »

По -добре да ви отпуснат фонд за рушвети. Да ви вкарат номерата в "списъка на Шиндлер" и да не ви барат повече. Мен специално никой не ме закача. :dancing:
Popopopopo
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Репатриране на автомобил

Мнение от Mendeleev »

Трудна работа.
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Репатриране на автомобил

Мнение от vkv »

realprofesora написа: Мен специално никой не ме закача. :dancing:
Или не ти е шарен автомобила ...или спазваш правилата и наредбите :cute: .....като се замисля е второто. :cheers:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Репатриране на автомобил

Мнение от Mendeleev »

Е аз не съм казал, че не съм виновен! Отговорен човек съм и когато съм допуснал грешка - така си е! Просто на едно място винаги са спирали коли и аз спрях там, но се оказа, че е на точно определен човек, който по закон има право само той да спира там и аз реших да спра там. За един момент сгреших и след това не съжалявах за парите за репатриране, а за постъпката си. Сигурно съм бил за снимка на гадно паркиращите шофьори в Стара Загора, което не ме прави горд.
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Репатриране на автомобил

Мнение от vkv »

Mendeleev написа:Е аз не съм казал, че не съм виновен! Отговорен човек съм и когато съм допуснал грешка - така си е! Просто на едно място винаги са спирали коли и аз спрях там, но се оказа, че е на точно определен човек, който по закон има право само той да спира там и аз реших да спра там. За един момент сгреших и след това не съжалявах за парите за репатриране, а за постъпката си. Сигурно съм бил за снимка на гадно паркиращите шофьори в Стара Загора, което не ме прави горд.
Доживях някой да си признае,че е сгрешил....браво.
Интересно ми е и мястото което е на точно определен човек, който по закон има право само той да спира там. :crazyeye:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Репатриране на автомобил

Мнение от Mendeleev »

Е сега вече очаквам да се изсипе кофа с помия върху мен...
Място за инвалид - ей на такъв знак спрях. Лош човек съм нали?
Публикувай отговор