"Безплатното" саниране - поредната измама?

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Публикувай отговор
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от muhogon »

Гледам и се чудя и мая, колко още може да избудалее народа? Постваме некви снимки с неопределен произход, и се почва с овчия възторг, ахкане и охкане - колко хубаво е станало в Полша и Унгария, сега и при нас ще стане тъй, ох, ох, ах, ах... Що никой не се чукна по манерката, да пита - абе, откъде аджеба да съм сигурен, че това са наистина санирани сгради, а не ново строителство, примерно? Или пък,да са си построени така, шарени? Ако все пак са санирани, откъде знаем, че е точно по нашия БЕЗПЛАТЕН тертип? Документи някой видял ли е? Ако да, на какъв език ги е чел, едва ли е голяма диаспората на форума, боравеща с маджарски? И защо се смята, че санирането се изчерпва с това, да ти налепят стиропори по фасадата, и да ги вапцат след това в жълто-розови разцветки? Много хубав десен между другото, напълно в духа на еврогейската "култура" и "ценности"! Но санирането определено не е само тая вапцаджийска фасада, който се интересува, нека прочете и разбере!

Не знам дали съм тоя или някой друг свят, но някои хора определено им се струва, че всичко което хвърчи, се яде! Ще останат много разочаровани, лошото е само, че ще мине време, и ще е твърде късно! Но пък, едва ли е имало нещо, за което да не съм познал, така ще излезе и сега! Защото, не е нужно да си гений, за да видиш и прецениш нещата такива, каквито са! А аз ги преценявам през всичките години на сбъркания ни преход!

Защо не се запитате, ентусиасти, защо така започва да се бърза с това "саниране"? Защо няма изработени обективни критерии, ами всичко ще се прави на принципа - юруш народе, който изпревари, той ще натовари...Ама ще "натовари", грънци! Откъде изскочиха изведнъж тия "свободни" пари, нали Буда довчера ревеше, че сме в пълен фалит? Теглиха некви милиарди заем, сега ще теглят още 16, сигурно, за да ни обезпечат с "безплатно" саниране? Ах, да забравих, еврогейската комисия развързва кесията, и ни плаща всички разходи по санировката, бреййй, че благородни гейове, изведнъж сме им домиляли много! Само дето, нещо ме поджегва, че същата тая комисия, при щети от над 400 млн от наводненията, със зор и се откъсна да даде 10 млн! И то за крайно нуждаещи се хора, останали без никакво жилище, пък било то и несанирано! А може би, точно затова? А колко получихме за бежанската вълна, предизвикана също от тях? Май, си "получихме" обратно известен брой арабели, тръгнали за техните страни, в голям кяр сме! За такива нужди няма пари, ама виж, за санирането са щедри и прещедри! Да, ама не, еврогея пари не дава, той е научен само да взема, ако ти даде едно, ще си го върне десетократно! Изобщо, с такива "съюзници" и "приятели", нямаме нужда от врагове, ликвидацията на страната си тече, по план, и в график!

И накрая, малко ще се отклоня, но няма как! Престанете да намесвате вече партиите, много е изтъркано клишето! И за най-несведущите е ясно, и то от поне 10-15 години, че между БСП и останалите и производни - ГЕРБ, СДС, ДПС, НДСВ, и прочие, няма никаква разлика! Много е тъпо, да се прави аналогия, че има някакво противопоставяне, такова няма! В случая иде реч за собствениците ни задници, а не за псевдопартийни пристрастия!

Поне в едно съм сигурен - че и тая поредна въдица няма да хване много шарани, хората с които съм говорил, са категорично против, и няма да участват в сдружения! По-добре, вместо да ни набутват в некви филми от зоната на здрача, да направят така, че хората да имат възможностите, сами да си санират жилищата!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от Roshavv »

muhogon написа:Гледам и се чудя и мая, колко още може да избудалее народа? Постваме некви снимки с неопределен произход, и се почва с овчия възторг, ахкане и охкане - колко хубаво е станало в Полша и Унгария, сега и при нас ще стане тъй, ох, ох, ах, ах... Що никой не се чукна по манерката, да пита - абе, откъде аджеба да съм сигурен, че това са наистина санирани сгради, а не ново строителство, примерно? Или пък,да са си построени така, шарени? Ако все пак са санирани, откъде знаем, че е точно по нашия БЕЗПЛАТЕН тертип? Документи някой видял ли е? Ако да, на какъв език ги е чел, едва ли е голяма диаспората на форума, боравеща с маджарски? И защо се смята, че санирането се изчерпва с това, да ти налепят стиропори по фасадата, и да ги вапцат след това в жълто-розови разцветки? Много хубав десен между другото, напълно в духа на еврогейската "култура" и "ценности"! Но санирането определено не е само тая вапцаджийска фасада, който се интересува, нека прочете и разбере!

Не знам дали съм тоя или някой друг свят, но някои хора определено им се струва, че всичко което хвърчи, се яде! Ще останат много разочаровани, лошото е само, че ще мине време, и ще е твърде късно! Но пък, едва ли е имало нещо, за което да не съм познал, така ще излезе и сега! Защото, не е нужно да си гений, за да видиш и прецениш нещата такива, каквито са! А аз ги преценявам през всичките години на сбъркания ни преход!

Защо не се запитате, ентусиасти, защо така започва да се бърза с това "саниране"? Защо няма изработени обективни критерии, ами всичко ще се прави на принципа - юруш народе, който изпревари, той ще натовари...Ама ще "натовари", грънци! Откъде изскочиха изведнъж тия "свободни" пари, нали Буда довчера ревеше, че сме в пълен фалит? Теглиха некви милиарди заем, сега ще теглят още 16, сигурно, за да ни обезпечат с "безплатно" саниране? Ах, да забравих, еврогейската комисия развързва кесията, и ни плаща всички разходи по санировката, бреййй, че благородни гейове, изведнъж сме им домиляли много! Само дето, нещо ме поджегва, че същата тая комисия, при щети от над 400 млн от наводненията, със зор и се откъсна да даде 10 млн! И то за крайно нуждаещи се хора, останали без никакво жилище, пък било то и несанирано! А може би, точно затова? А колко получихме за бежанската вълна, предизвикана също от тях? Май, си "получихме" обратно известен брой арабели, тръгнали за техните страни, в голям кяр сме! За такива нужди няма пари, ама виж, за санирането са щедри и прещедри! Да, ама не, еврогея пари не дава, той е научен само да взема, ако ти даде едно, ще си го върне десетократно! Изобщо, с такива "съюзници" и "приятели", нямаме нужда от врагове, ликвидацията на страната си тече, по план, и в график!

И накрая, малко ще се отклоня, но няма как! Престанете да намесвате вече партиите, много е изтъркано клишето! И за най-несведущите е ясно, и то от поне 10-15 години, че между БСП и останалите и производни - ГЕРБ, СДС, ДПС, НДСВ, и прочие, няма никаква разлика! Много е тъпо, да се прави аналогия, че има някакво противопоставяне, такова няма! В случая иде реч за собствениците ни задници, а не за псевдопартийни пристрастия!

Поне в едно съм сигурен - че и тая поредна въдица няма да хване много шарани, хората с които съм говорил, са категорично против, и няма да участват в сдружения! По-добре, вместо да ни набутват в некви филми от зоната на здрача, да направят така, че хората да имат възможностите, сами да си санират жилищата!
Не са хаби... смисъл няма ... доста народ ще изгърми ама....Има хора които искрено вярват в това "добро дело" и дай боже да са прави че.....
Но повечето са промити мозъци... какво очакваш? Какво ти показват по медиите.. какви са сериалите по телевизиите... някакви глупави предавания ... и толкова народ ги гледа и им се радва.
Другият цирк е на жълтите павета..300 маймуни правят театър и повечето им се вързват... нали гледа протести.. контра протести.. ре-контра протести.. и накрая няма нищо ... Всичко е една голяма схема която не можем да променим.. за 25г като се врътнаха правителствата кво се случи? "Бизнесменчетата" направиха леф а обикновеният човек е все от страната на булката...
Сега с това саниране избиха рибата... Добре.. в белите държави е така.. правят го там... но да не забравяме къде сме... Абсурдистан... Тук кое ни е като в белите държави? Кое?
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от sawo »

muhogon написа:Гледам и се чудя и мая, колко още може да избудалее народа? Постваме некви снимки с неопределен произход, и се почва с овчия възторг, ахкане и охкане - колко хубаво е станало в Полша и Унгария, сега и при нас ще стане тъй, ох, ох, ах, ах... Що никой не се чукна по манерката, да пита - абе, откъде аджеба да съм сигурен, че това са наистина санирани сгради, а не ново строителство, примерно? Или пък,да са си построени така, шарени? Ако все пак са санирани, откъде знаем, че е точно по нашия БЕЗПЛАТЕН тертип? Документи някой видял ли е? Ако да, на какъв език ги е чел, едва ли е голяма диаспората на форума, боравеща с маджарски? И защо се смята, че санирането се изчерпва с това, да ти налепят стиропори по фасадата, и да ги вапцат след това в жълто-розови разцветки? Много хубав десен между другото, напълно в духа на еврогейската "култура" и "ценности"! Но санирането определено не е само тая вапцаджийска фасада, който се интересува, нека прочете и разбере!

Не знам дали съм тоя или някой друг свят, но някои хора определено им се струва, че всичко което хвърчи, се яде! Ще останат много разочаровани, лошото е само, че ще мине време, и ще е твърде късно! Но пък, едва ли е имало нещо, за което да не съм познал, така ще излезе и сега! Защото, не е нужно да си гений, за да видиш и прецениш нещата такива, каквито са! А аз ги преценявам през всичките години на сбъркания ни преход!

Защо не се запитате, ентусиасти, защо така започва да се бърза с това "саниране"? Защо няма изработени обективни критерии, ами всичко ще се прави на принципа - юруш народе, който изпревари, той ще натовари...Ама ще "натовари", грънци! Откъде изскочиха изведнъж тия "свободни" пари, нали Буда довчера ревеше, че сме в пълен фалит? Теглиха некви милиарди заем, сега ще теглят още 16, сигурно, за да ни обезпечат с "безплатно" саниране? Ах, да забравих, еврогейската комисия развързва кесията, и ни плаща всички разходи по санировката, бреййй, че благородни гейове, изведнъж сме им домиляли много! Само дето, нещо ме поджегва, че същата тая комисия, при щети от над 400 млн от наводненията, със зор и се откъсна да даде 10 млн! И то за крайно нуждаещи се хора, останали без никакво жилище, пък било то и несанирано! А може би, точно затова? А колко получихме за бежанската вълна, предизвикана също от тях? Май, си "получихме" обратно известен брой арабели, тръгнали за техните страни, в голям кяр сме! За такива нужди няма пари, ама виж, за санирането са щедри и прещедри! Да, ама не, еврогея пари не дава, той е научен само да взема, ако ти даде едно, ще си го върне десетократно! Изобщо, с такива "съюзници" и "приятели", нямаме нужда от врагове, ликвидацията на страната си тече, по план, и в график!

И накрая, малко ще се отклоня, но няма как! Престанете да намесвате вече партиите, много е изтъркано клишето! И за най-несведущите е ясно, и то от поне 10-15 години, че между БСП и останалите и производни - ГЕРБ, СДС, ДПС, НДСВ, и прочие, няма никаква разлика! Много е тъпо, да се прави аналогия, че има някакво противопоставяне, такова няма! В случая иде реч за собствениците ни задници, а не за псевдопартийни пристрастия!

Поне в едно съм сигурен - че и тая поредна въдица няма да хване много шарани, хората с които съм говорил, са категорично против, и няма да участват в сдружения! По-добре, вместо да ни набутват в некви филми от зоната на здрача, да направят така, че хората да имат възможностите, сами да си санират жилищата!
Целия ти коментар е едно голямо ала-бала :) Нито едно аргументирано изречение, нито един проверим факт. С две думи казваш "кой каквото иска да ми говори, аз не вярвам". Това си е твое лично мнение, но е глупаво да се опитваш да го налагаш като общата реалност, в предвид, че не се базира на абсолютно нищо освен общи приказки.

Като си спомним, че предното правителство на ББ падна заради 20% по-високи сметки за ток, смешно е дори да се помисли, че някой ще предостави на хората пари по европейска програма, след което ще се опита да ги накара да плащат хиляди, че даже и да им вземе жилищата.

Вместо темата да е реална дискусия, тук стана като в селския хоремаг - такива глупости се блещят, че ако влезе някой случаен човек, ще се хване за главата.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от muhogon »

Целия ти коментар е едно голямо ала-бала :) Нито едно аргументирано изречение, нито един проверим факт. С две думи казваш "кой каквото иска да ми говори, аз не вярвам". Това си е твое лично мнение, но е глупаво да се опитваш да го налагаш като общата реалност, в предвид, че не се базира на абсолютно нищо освен общи приказки.

Като си спомним, че предното правителство на ББ падна заради 20% по-високи сметки за ток, смешно е дори да се помисли, че някой ще предостави на хората пари по европейска програма, след което ще се опита да ги накара да плащат хиляди, че даже и да им вземе жилищата.

Вместо темата да е реална дискусия, тук стана като в селския хоремаг - такива глупости се блещят, че ако влезе някой случаен човек, ще се хване за главата
Добре, да видим, кой говори ала-бала? Аз казвам, че е имало природни бедствия, миналата, че даже и тази година, а ти какво казваш, че ми се е присънило ли? На колко се изчисляват щетите? Или, такива няма? Май, нещо се споменаваше за 400 млн, може да се провери! Колко получихме като помощ за това от нашите братя еврогейовете? 10 млн, също може да се провери! Дотук, кое са празни приказки и алабализми?

Другото е за бежанците, или ще кажеш, че такова животно нема? Ами разходи се тогава до Харманли или София, там ще ти ги покажат, в натура! Да ми кажеш също, тия бежанци, защо са тука, по чия вина, ние какво общо имаме? Колко получаваме от еврогейовете за тая бежанска вълна, изцяло предизвикана от същите гейове, воглаве с главните гейове от САЩ? Нищо и половина, поне аз не намерих конкретна информация, което означава почти нищо, или кръгло нищо! И това ли е ала-бала?

А какво ми казваш ти, конкретно? Че ще има саниране, безплатно, нали така? Само че, и двете неща, са в бъдеще, неопределено време - ще, ще...Това е ли е конкретното - нещо, което, може би ще стане така, както ти го казват клакьорите на сегашната власт, НО ВСЕ ОЩЕ НЕ Е СТАНАЛО, или това, което вече се е случило, и има видими резултати? Може би, ще възразиш, че тия неща нямат общо! Външно погледнато, изглежда така, но не съвсем! Все пак, ако ти гори къщата, не тичаш навън, за да видиш защо ти пищи алармата на колата, нали? Ако тия брюкселски гейове не са ти дали нищо за бедстващи хора, кое гарантира, че ще ти дадат всичкото, за санирането? Може би, защото няма възвръщаемост? Или пък, санирането се прави по програма? Е да, ама тия брюкселски програми са така оплетени, като свински черва, с всякакви безумни условия и изисквания, че остават неизпълнени, в по-големия си процент! Кво прайм тогава? Саниране, или минаваме покрай санирането? Или, най-вероятно, си го плащаме сами, в по-голямата му част!

Колкото до правителството "Буда - 1", то не падна заради сметките за тока, това беше само повода, капката, която преля чашата, причините са много, и натрупани през годините! Дори и това го бях предсказал, още преди да дойде на власт през 2009г, когато еуфорията по негов адрес, дори и тук, беше много голяма! Но това е друга тема!

И още нещо, относно ония снимки, за санираните блокове в Унгария или Полша, не разбрах точно къде! В началото на 2008г се случи така, че минах през половин Прага, включая и крайни квартали. Блоковете им бяха дори и по-добре изглеждащи от тия на снимката! Дали и те са били санирани по тая програма? Ако е така, значи чехите са били включени от първия си ден на членството си в ЕС, и на същия ден са почнали бясна санировка, за да могат, за 4 години, да приключат всичко, и даже, да изглеждат така, сякаш е правено преди години! И пак се съмнявам, че за 4 години са се включили в норматива! Другото обяснение е, че самото им строителство е по тоя дизайн, че блоковете им се строят в тоя си вид, който ни кара да смятаме, че са санирани, само щото, не изглеждат като нашите!

В крайна сметка, рошавия колега е прав - няма защо да се хабя, за да убеждавам когото и да е, в каквото и да е! Впрочем, аз не го и правя, просто излагам съображенията си, който има глава и жилище, да мисли, и да преценява! Впрочем, колко хора тук, имат собствени жилища, които са готови да предоставят за безплатното саниране?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от abc »

И какво общо има това с темата?
Намеси пак САЩ и еврогейовете (които пак са с по-висока раждаемост от истинските православци в матушката) ни в клин, ни в ръкав.
Като повтаряш глупостите на Болен и дъртите комунисти, какво постигаш мислиш?
Но за дребни копейки да се продаваш така безпринципно, не ти ли е обидно?
А, има потенциал в теб, но капиталът пак ти е на 1-во място, като дори и от това си личи, че цялото ти участие е лицемерно и сам не си вярваш. Не щеш ти само за 'чест и слава' да градиш комунизма, както нареди другарят Димитров. ;)

И намерил кой да цитира - нихилистичните изцепки на Рошав.
Не, че няма основание след 50 години и повече само пропаганда и димки човек сигурно да е спрял да вярва и на майка си и баща си.

Но капитализмът се гради преди всичко на доверие, а комунизмът на страх.
Ето тази мисловна трансформация трябва да се случи в нашето мило Отечество.
Последно промяна от abc на Пон Фев 16, 2015 0:10 am, променено общо 1 път.
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от Roshavv »

abc написа:
... нихилистичните изцепки на Рошав....
Не ме обиждай вееее палячо!!!!!Прекали!!!
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от System_error »

Roshavv написа:
abc написа:
... нихилистичните изцепки на Рошав....
Не ме обиждай вееее палячо!!!!!Прекали!!!
Не е обида. Думата е много точна. Провери я първо в тълковния речник и тогава почвай да се обиждаш и да го нареждаш! И после кажи с кое е прекалил?
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от Roshavv »

System_error написа:
Roshavv написа:
abc написа:
... нихилистичните изцепки на Рошав....
Не ме обиждай вееее палячо!!!!!Прекали!!!
Не е обида. Думата е много точна. Провери я първо в тълковния речник и тогава почвай да се обиждаш и да го нареждаш! И после кажи с кое е прекалил?
Прекалено е да правиш профил на човек който не познаваш... :heat: а думата "изцепки" ме подразни повече... Всеки си има виждане и мнение не само по темата от която много се отклоняваме(типично по български)...ама що ли да го споделяме един друг като всеки гледа "вземе"....
С това отношение си заслужаваме "раят" в който живеем....... :cheers:
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от realprofesora »

Прав си Roshav. Китайците са го казали: Всеки си заслужава живота.
И наскоро чук една много умна мисъл на българин: Непросветения народ е враг на себе си.
Започваш да убеждаваш едни хора, че нещо е добро и живота им ще стане по-добър, те обаче са толкова непросветени, че си нямат понятие от елементарни неща....е как да ти повярват.
Popopopopo
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от System_error »

Roshavv написа:...
Никой не прави профил на никой, просто това отношение към "всичко българско и родно" си е просто нихилиъм и толкова. Какво толкова се ядосваш на това.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от muhogon »

abc написа:И какво общо има това с темата?
Намеси пак САЩ и еврогейовете (които пак са с по-висока раждаемост от истинските православци в матушката) ни в клин, ни в ръкав.
Като повтаряш глупостите на Болен и дъртите комунисти, какво постигаш мислиш?
Но за дребни копейки да се продаваш така безпринципно, не ти ли е обидно?
А, има потенциал в теб, но капиталът пак ти е на 1-во място, като дори и от това си личи, че цялото ти участие е лицемерно и сам не си вярваш. Не щеш ти само за 'чест и слава' да градиш комунизма, както нареди другарят Димитров. ;)

И намерил кой да цитира - нихилистичните изцепки на Рошав.
Не, че няма основание след 50 години и повече само пропаганда и димки човек сигурно да е спрял да вярва и на майка си и баща си.

Но капитализмът се гради преди всичко на доверие, а комунизмът на страх.
Ето тази мисловна трансформафия трябва да се случи в нашето мило Отечество.

Отговарям поред!

Няма как да не намесим еврогейовете, все пак, сме членове в измисления им съюз, нали? И нали уж оттам идва финансирането на тая "безплатна" кампания? Или бъркам?
САЩ са им шефовете на еврогейците, затова ги споменавам и тях, както и в друга връзка, както съм посочил!

Доколко е по-висока раждаемостта, е твърде относително, всички знаем, кои им "вдигат" раждането - афро-азиатски емигранти, които, и до ден-днешен, са по-предпочитани, от вътрешните емигранти на съюза, от източна Европа! Както каза нашата "велика" еврокомисарка, арабелите вече им оправят демографските проблеми! Да са им честити!

Ничии "глупости" не повтарям, имам си глава, за да мисля с нея! Това, че вижданията ми съвпадат с нечии други, не ме правят негов единомишленик! Ама виж, твоите "възгледи" са копи-пейст на помията, с която ни заливат ежедневно и ежечасно, от нашите купени, "независими" медии!

Това за капитала и Димитров не го разбрах, като изтрезнееш, напиши го разбрано, та да ти отговоря!


Но виж, това е препратка към последния ти абзац - капитализмът се градял на доверие...Какво доверие, кой към кого? Ти имаш ли доверие на работодателя си, че можеш да работиш без договор? Че ще ти плаща точно навреме и всичко уговорено? Колко хора стоят без заплати, знаеш ли? Дали при лошия комунизъм го имаше това? Дали при добрия капитализъм си оставяш апартамента отключен по цял ден? Щото аз пък съм свидетел, че при комунизма го имаше това! Така че, недей да ми говориш за доверие при капитализма, това е най-дефицитното нещо изобщо! Всичко е подчинено, единствено и само, на печалбата, на всяка цена! Особено пък при тоя античовешки, неолиберастки модел! А пък сте се заели да прокламирате, че има "безплатно" саниране, точно от тоя капитализъм, невероятно!


Тая мисловна "трансформафия", вероятно иде реч за трансформация, ама какво значение има за соросоидите някакъв си български правопис, те са вече космополитни глобалисти! Та тая трансформация, вече се случи - хората станаха недоверчиви, затворени, озлобени, мислещи само за оцеляването си! Това са резултатите на "добрия" капитализъм!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от sawo »

По-добре се вслушай в съвета си от предния пост и недей се хаби. Само още се изложиш още повече :) За едно обаче съм съгласен - всеки има глава на раменете си и може сам да прецени. Например при нас са два блока на буквата Г и ги броят като една обща сграда - общо 6 входа по 6 етажа със по два апартамента на етаж. Към момента от 72 апартамента има един, който не е съгласен. Изглежда все пак страха и параноята са засегнали съвсем малка част от хората въпреки големите напъни на някои пропаднали партии да осуетят изпълнението на програмата, защото мине ли санирането, едва ли някога ще бъдат отново на власт.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от muhogon »

sawo написа:По-добре се вслушай в съвета си от предния пост и недей се хаби. Само още се изложиш още повече :) За едно обаче съм съгласен - всеки има глава на раменете си и може сам да прецени. Например при нас са два блока на буквата Г и ги броят като една обща сграда - общо 6 входа по 6 етажа със по два апартамента на етаж. Към момента от 72 апартамента има един, който не е съгласен. Изглежда все пак страха и параноята са засегнали съвсем малка част от хората въпреки големите напъни на някои пропаднали партии да осуетят изпълнението на програмата, защото мине ли санирането, едва ли някога ще бъдат отново на власт.
Споко, не се кахъри за мен, че съм щял да се изложа! Туй вече съм го чувал многократно, особено в периода на еуфорията от идването на власт на Буда! Ама познах, че от тая зелена тиква, нищо няма да поникне! Сега му е втория шанс, само дето има много ментори зад гърба си, та не смее да шавне :mrgreen: ! Но си е пак същата проста, самовлюбена тиква, няма как да е другояче! А пък акцията "Безплатно саниране" си е просто предизборна кампания, за местни и президентски избори! Само дето, тая акция, може да обърка много животи! Особено с тия задължителни регистрации на сдружения - необяснимо и неоправдано изискване!

Така че, ако за тия "непропаднали" партии ми говориш, че ще са вечно на власт, май, пак не знаеш, на кой бог да се молиш! Но пък, щом още вярваш в добрите феи и лошите джуджета, няма да ти преча в това! И един по-конкретен въпрос - ти ще участваш ли в сдружение със собствено жилище?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от sawo »

muhogon написа:
sawo написа:По-добре се вслушай в съвета си от предния пост и недей се хаби. Само още се изложиш още повече :) За едно обаче съм съгласен - всеки има глава на раменете си и може сам да прецени. Например при нас са два блока на буквата Г и ги броят като една обща сграда - общо 6 входа по 6 етажа със по два апартамента на етаж. Към момента от 72 апартамента има един, който не е съгласен. Изглежда все пак страха и параноята са засегнали съвсем малка част от хората въпреки големите напъни на някои пропаднали партии да осуетят изпълнението на програмата, защото мине ли санирането, едва ли някога ще бъдат отново на власт.
Споко, не се кахъри за мен, че съм щял да се изложа! Туй вече съм го чувал многократно, особено в периода на еуфорията от идването на власт на Буда! Ама познах, че от тая зелена тиква, нищо няма да поникне! Сега му е втория шанс, само дето има много ментори зад гърба си, та не смее да шавне :mrgreen: ! Но си е пак същата проста, самовлюбена тиква, няма как да е другояче! А пък акцията "Безплатно саниране" си е просто предизборна кампания, за местни и президентски избори! Само дето, тая акция, може да обърка много животи! Особено с тия задължителни регистрации на сдружения - необяснимо и неоправдано изискване!

Така че, ако за тия "непропаднали" партии ми говориш, че ще са вечно на власт, май, пак не знаеш, на кой бог да се молиш! Но пък, щом още вярваш в добрите феи и лошите джуджета, няма да ти преча в това! И един по-конкретен въпрос - ти ще участваш ли в сдружение със собствено жилище?
Толкова си инат, че даже собствените си съвети не слушаш :haha: Щом настояваш да продължаваш да се излагаш - няма проблем, аз с радиото няма да споря :wink:
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от abc »

През комунизма е било пълно с лентяй, назначени без да вършат никаква работа.
Сега е малко в другата крайност, наистина, но при всички случаи е по-добре.

Пак ще го повторя, макар че съм го писал и преди в темата за Украйна:
- комунизмът беше съборен от самия СССР, понеже съветската върхушка реши, че ще е и по-изгодно да издържа само държавата си от суровините, продавани на запада
- Русия наложи на България огромни непосилни мита от рода на 25% за внос на продукция, при условие, че над 50% от износа ни беше свързан именно с нея, не само, като пазар, но и чисто технологично, което правеше още по-невъзможно бързото ни преориентиране
- Вероятно някои от наистина перспективните отрасли, като ИТ и завода ЗЗУ-то в Стара Загора, бяха умишлено съсипани, пак с благословията на съветското ръководство, подписало фриволно репарациите за България, поради кражбите на технологии от нас

Така, че за цялата мизерия и фалит през 90-те години най-виновна е Русия, която буквално ни хвърли на кучетата. Никой друг.
Сега България почти успя да си преструктурира икономиката и стандартът на живот определено се вдигна последните 10 години.

Относно кой бил озлобен и кой не - озлобени са тези, които са били поставени на мястото им след промените.
Обикновени работници да взимат повече от хора с образование е все по-рядко срещано.
Иди в Турция да провериш какво е отношението, там уважението и почитта е огромно и всяка каста си знае мястото. Така е било и тук през царско време.
Комунизмът преобърна всичко с главата надолу и хора от кол и въже си помислиха, че вече те са най, овчари и пъдари станаха кметове и директори и извратиха манталитета на цяла България.
Това бавно се променя и дано скоро да наподобим модела на истинските капиталистически страни, защото все още общественият модел при нас е изкривен.
Публикувай отговор