"Безплатното" саниране - поредната измама?

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Публикувай отговор
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

"Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от muhogon »

Дали това е поредната партенка, имаща за цел намаляване броя на собствениците на жилища? Досега имаше всевъзможни вързулки, които, явно се провалиха, дали сега, това "безплатно" саниране, няма да се окаже, твърде скъпо платено?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от Roshavv »

muhogon написа:Дали това е поредната партенка, имаща за цел намаляване броя на собствениците на жилища? Досега имаше всевъзможни вързулки, които, явно се провалиха, дали сега, това "безплатно" саниране, няма да се окаже, твърде скъпо платено?
Мдааа.. да се чуди човек колко хора са полудели ... Ходи им обяснявай,че няма безплатен обяд... особено тук в милото БГ.

Аре заеби ,че ще им се "фалират" струженията и ще им щипнат панелките.
Ама преди това още преди да почне цирка ще има актчета за -"Ама аз гледам ,че и другите остъкляват терасите и.. " и за всяка промяна от стокова панелка.
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от stivans »

11 февруари 2014 http://www.vesti.bg/bulgaria/politika/i ... sp-6005169
Истинска армия от анонимни виртуални профили е мобилизирана да атакува с коментари и “мнения” интернет пространството в полза на БСП, пише сайтът "Бивол".

Активното мероприятие било организирано от отдела за медийна комуникация на БСП. От пръв поглед прави впечатление, че става въпрос за типични интернет “тролове” – профили зад които не стои реална личност, а са създадени с цел да имитират обществена подкрепа и да прокарват поръчкови директиви, посочва изданието.

Коментарите са синхронизирани, базират се стриктно на предварително разработени и сведени за употреба “опорни точки” на БСП, отбелязва "Бивол" и допълва, че коментарите са свързани с актуални за деня теми: скандалът с Моника Станишева, политическия проект АБВ, отношенията с ДПС, данъчната политика, имунитетът на Сидеров.

Атаката се разпростира върху над 50 електронни медии, форуми на вестници, радиостанции и телевизии, социалните мрежи. По поръчка на управляващата партия мероприятието се координирало от агенцията "Лийдуей Медия Солюшънс", която пуска, следи и грижливо отчита всички активности на фалшивите профили. За близо година - от март 2013 до края на януари 2014, 672 профила са произвели 10 154 коментара, прокарващи "партийните тези".

"Бивол" прилага част от отчет за 20-дневен период през януари т.г., изпратен до Антон Кутев, който отговаря за комуникационната политика в БСП. В отчета се посочва, че от 9 до 28 януари са публикувани 1840 коментара, 1389 от които в 53 електронни медии, останалите - в социалните мрежи. В отчета са приложени и линкове към постовете.

Внимателното изследване на интернет адресите или IP-та, от които се пускат манипулативните коментари, доказва, че голяма част от адресите съвпадат, т.е. различни профили с различни имена пишат от един и същи офис, или дори от един и същи компютър, посочва "Бивол".

Имало дори виртуални диалози и дискусии на един и същ потребител сам със себе си, но мултиплициран в многобройни виртуални профили. Това се правело, за да се имитира публичен интерес и да се внушава изкуствено определена теза - винаги в подкрепа на БСП, коалиционните й партньори и сегашното правителство.

"Бивол" огласява и много от засечените профили, от които се пише:, свързани с "Лийдуей": Bobo Linevski, Anna Plachkova, Milena Velinova, Biser Ivanov, Milena Tzvetkova.

Цел на техните коментари били не само политическите противници - ГЕРБ и Реформаторския блок, но и вътрешната опозиция на ръководството на БСП в лицето на Георги Близнашки, Татяна Дончева и Георги Кадиев. По адрес на Георги Първанов, Румен Петков и Ивайло Калфин от АБВ имало стотици злостни коментари.

Потърсени за коментар от агенцията "Лийдуей" категорично отрекли, че имат договор с БСП. "БСП не ни е клиент. Нямаме договор за медийно обслужване с тях и никога не сме имали", заявила по телефона Оля Маркес де Карденас, която, според "Бивол", се е подписала в отчетните справки, изпращани до Антон Кутев.

Изданието публикува списък с имена на "тролове" и линкове към техни коментари в интернет издания и социални мрежи.
Последно промяна от stivans на Сря Фев 04, 2015 22:00 pm, променено общо 2 пъти.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от stivans »

muhogon Не бъди един от тях!!!
Старата песен на нов глас.Пак започват да работят троловете на Мая Манолова и Антон Кутев.Има достатъчно документи и разяснения в мрежата и медиите.Не пишете глупости.
Изображение
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от Roshavv »

stivans написа:muhogon Не бъди един от тях!!!
Старата песен на нов глас.Пак започват да работят троловете на Мая Манолова и Антон Кутев.Има достатъчно документи и разяснения в мрежата и медиите.Не пишете глупости.
Изображение
Кое е глупост? Имаш ли разрешително за остъкляване на терасата??? И ако имаш искам да го видя!!!

Аз не симпатизирам на нито една партия само да вметна....
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от muhogon »

stivans написа:muhogon Не бъди един от тях!!!
Старата песен на нов глас.Пак започват да работят троловете на Мая Манолова и Антон Кутев.Има достатъчно документи и разяснения в мрежата и медиите.Не пишете глупости.
Изображение
А ти не бъди такъв наивник на средна възраст! Де да бях един от тия тролове, живот щях да си живея! Ама, както и сам ги изброи, моя милост не фигурира в "компроматния" списък, тука даже и ти не можеш да кажеш нищо! Пък и, щом се зададе някоя щуротия, веднага почват да се измислят тролове, вещици, феи, и тям подобни глупости!

А сега сериозно, по темата! Дали наистина има безплатен обяд? Някакси, ни в клин, ни в ръкав, след като самия Буда ни проглуши ушите, колко е лошо управлението на Орешарски, как вече сме безвъзвратно фалирали, и тям подобни, сега изведнъж - хоп, заповядайте на безплатна санировка! Кой ще пие, и кой ще плаща после? Някои ще кажат - европейски пари, дрън-дрън, да, ама не, те са едва 30% от този милиард! А другите, откъде идват, или, биха дошли? И като се замислиш, да му се не види, тия еврогейци изведнъж станаха щедри - цели 300 млн, ей-тъй, от добро сърце? А пък, при щети от около 400 млн от бедствените наводнения, се "полагат" само 10 млн помощ?

Имам и други съображения по темата, но нека се изкажат и други, все пак, едва ли има човек, който, да не го засяга това!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от stivans »

Roshavv написа:
stivans написа: Кое е глупост? Имаш ли разрешително за остъкляване на терасата??? И ако имаш искам да го видя!!!
Аз не симпатизирам на нито една партия само да вметна....
Имам разрешително за остъкляване на терасата.И не само разрешително, а цял проект,за който съм платил да ми го изработят.Ако имаш интерес пиши ми на Л.С. да ти дам адрес да дойдеш да го видиш.
Остъкленията ще останат.А там където не отговарят на нормите,ще бъдат изградени наново с по-качествени материали.
Аз съм не по-малък песимист от вас за този проект.Но все пак това са 1 млд., които ще останат в БГ фирми,а няма да се инвестират в имоти на Бахамите.
skype: stivans
Стара Загора
nenoneno
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 10:51 am

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от nenoneno »

Ами прекрасно беше при Орешарски - теглиха си заемчето, напълниха джобовете, фалираха КТБ, там пак падна гювеч... по цели 3 лева дадоха увеличение на пенсионерите и най-хубавото - НЕ увеличиха цената на тока, която понеже беше (и още е) висока стана причина за идването му на власт...
За една година окрадоха колкото за цял мандат. Е, такива хора как да не ги обича човек.
Точността гарантира единствено, че ще направиш грешката си навреме.
http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/99509
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от realprofesora »

Далеч сте от подробностите относно санирането, така ,че не спорете.
Popopopopo
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от System_error »

http://m.capital.bg/politika_i_ikonomik ... aniraneto/

Парите са по оперативна програма, така че Брюксел черпи и не са 1, а 2 млрд. Трола нали все мрънка, че само наливаме, а нищо не дават. Ся пак недоволство... На мен обаче също ми е странно как ще се реши казуса с остъклените тераси, като всеки е майсторил нещо различно...
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от Roshavv »

stivans написа:
Roshavv написа:
stivans написа: Кое е глупост? Имаш ли разрешително за остъкляване на терасата??? И ако имаш искам да го видя!!!
Аз не симпатизирам на нито една партия само да вметна....
Имам разрешително за остъкляване на терасата.И не само разрешително, а цял проект,за който съм платил да ми го изработят.Ако имаш интерес пиши ми на Л.С. да ти дам адрес да дойдеш да го видиш.
Остъкленията ще останат.А там където не отговарят на нормите,ще бъдат изградени наново с по-качествени материали.
Аз съм не по-малък песимист от вас за този проект.Но все пак това са 1 млд., които ще останат в БГ фирми,а няма да се инвестират в имоти на Бахамите.
И кой се подписа за "Промяна на фасадата" ??? Интересно като е незаконно .. уж? От проект до разрешително има голяма разлика. Да не бъркаш документите.... ама ще спрем до тук ,че да не остане човека без работа.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от sawo »

Roshavv да не би да имаш незаконна тераса, затова да си против санирането? Още преди време беше обявено, че старите остъклени тераси се водят като заварено положение и няма да подлежат на някакъв вид санкции.
Никой няма да вземе прогнилите панелки, успокойте се малко стига параноя... Сдруженията които се създават няма да включват самите жилища под формата на активи, определено обаче БСП всячески се напъват да го прокарат като съмнение. Дори г-н Тролчо Биволарски от БСП Ст. Загора спами нон-стоп в групите за Ст. Загора във фейсбук, повел е цял кръстоносен поход.
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от stivans »

Който е заинтересован давам линк към сайта на общината.
http://www.starazagora.bg/en/administra ... hni-sgradi
Още информация за Стара Загора ТУК
Образци на документи
ТУК
Отговори на въпросите:
1.КОЙ МОЖЕ ДА КАНДИДАТСТВА?
2.КАК СЕ КАНДИДАТСТВА? стъпка 1.2.3.4......
3.ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ОБЩИНАТА
4.КАКВИ МЕРКИ ЩЕ СЕ ФИНАНСИРАТ?
5.КАКВО НЕ ВКЛЮЧВА ПРОГРАМАТА?
От 2 февруари в Община Стара Загора ще бъде открит горещ телефон 042/614 601, на който ще може да се задават въпроси относно Националната програма за енергийна ефективност на многофамилните жилищни сгради. Информация ще се получава и на място в общинска администрация – партер, стая № 1, както и в Административните бюра в града. За по-голяма яснота гражданите ще могат да се запознаят на място и с готовите образци на документите, с които се кандидатства, както и с първите стъпки, които трябва да направят.
В понеделник от 17:30 ще има среща в общината във връзка с програмата за енергийна ефективност на многофамилните жилищни сгради.
Общо 377 сгради в града попадат в обхвата на програмата за безплатно саниране и имат възможност да се възползват от нея.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от System_error »

sawo написа: Дори г-н Тролчо Биволарски от БСП Ст. Загора спами нон-стоп в групите за Ст. Загора във фейсбук, повел е цял кръстоносен поход.
:haha: Голяма веселба е с тоя смешник във фейса :D
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: "Безплатното" саниране - поредната измама?

Мнение от sawo »

System_error написа:
sawo написа: Дори г-н Тролчо Биволарски от БСП Ст. Загора спами нон-стоп в групите за Ст. Загора във фейсбук, повел е цял кръстоносен поход.
:haha: Голяма веселба е с тоя смешник във фейса :D
Да - половин Ст. Загора го храни, той твърди, че това били фалшиви профили...
Публикувай отговор