3ти Март-Прости ми Господи, прости ми!

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Аватар
bsbs
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 520
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 19:01 pm

Re: 3ти Март-Прости ми Господи, прости ми!

Мнение от bsbs »

System_error написа:Честит национален празник. И дано по-скоро някой се освести и да избере друга дата и повод за такъв, че точно 3-ти Март с нищо не е по-особен от 2-ри или 4-ти. Съединението по ни подхожда за национален...

Айде и малко тема за размисъл, на който му се чете:
"Истината – независимостта си платихме с българска кръв, а разпокъсването на земите ни с руска"
http://www.faktor.bg/politika/na-vseki- ... 0-nhu.html
Да,на тази дата нищо не се е случило за да празнуваме сега.
Изображение
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: 3ти Март-Прости ми Господи, прости ми!

Мнение от Magas »

bsbs написа:
System_error написа:Честит национален празник. И дано по-скоро някой се освести и да избере друга дата и повод за такъв, че точно 3-ти Март с нищо не е по-особен от 2-ри или 4-ти. Съединението по ни подхожда за национален...

Айде и малко тема за размисъл, на който му се чете:
"Истината – независимостта си платихме с българска кръв, а разпокъсването на земите ни с руска"
http://www.faktor.bg/politika/na-vseki- ... 0-nhu.html
Да,на тази дата нищо не се е случило за да празнуваме сега.
Като американците имат 2 и те съм им е достатъчни.
Бъди такъв какъвто си
Аватар
bsbs
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 520
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 19:01 pm

Re: 3ти Март-Прости ми Господи, прости ми!

Мнение от bsbs »

Magas написа: Като американците имат 2 и те съм им е достатъчни.
Извинявай колега но нямаме кристални топки да разберем за какво говориш.
Sorri за off-a
Изображение
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: 3ти Март-Прости ми Господи, прости ми!

Мнение от muhogon »

System_error написа:Честит национален празник. И дано по-скоро някой се освести и да избере друга дата и повод за такъв, че точно 3-ти Март с нищо не е по-особен от 2-ри или 4-ти. Съединението по ни подхожда за национален...

Айде и малко тема за размисъл, на който му се чете:
"Истината – независимостта си платихме с българска кръв, а разпокъсването на земите ни с руска"
http://www.faktor.bg/politika/na-vseki- ... 0-nhu.html

Ех тези глупости, на някакви писачи, имащи се за "рупори" на измислената си истина... От километри си мирише на проеврогейско-американска пропаганда! И как само ги е натаманявал, чак изглежда и правдоподобно! :mrgreen: Ама е допуснал много исторически неточности, да не кажа - фалшификации, за да му се "получи" разказа! А тези неточности и откровени фалшификации опорочават и целия разказ, при все, че има и верни неща, които не отричам! Няма да се спирам на тях, много са, темата е за друго, да не я превръщаме в дълга дискусия, без край!

Само едно ще кажа обаче, казвал съм го и друг път - в историята няма думата "ако"! 3 март, хубав или лош, признат или не, слага началото на Третата българска държава! Без този така оплюван 3 март, нямаше да има 6 и 22 септември, даже 9 септември и 10 ноември, всички тези дати, са следствие от тази, първа дата! Щеше да има само курбан и рамазан байрями, макар че, дори не ги знам, кой кога е! И колкото на някои "западно" мислещи /не знаех, че има и такова животно/, да им се е иска тук да е воювала американска или поне британска войска, това не е станало, воювала е руска армия! Впрочем, имало е английско "участие", на него дължим 14 000 хиляди избити и опожаряването на града ни, но това е друга тема!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: 3ти Март-Прости ми Господи, прости ми!

Мнение от System_error »

Хахаххахха. .. Динко - корифей по история. Смяаааах!!!. Прочети договора и ми кажи ТОЧНО колко пъти в него пише "България"? Понеже те знам че четеш бавно и сричаш, ще ти помогна - нито един!!! Говори се за Сърбия Еумъния и т.н. , но не и за България!

Когато му кажеш нещо ей така - нямаш аргументи. Когато му се аргументираш ОБСТОЙНО - фалшификации и измислици. Свещена простотата... Продал си си душата на чуждоземците, тва ясно и плюеш по честта на онея които са прозрели заплахата отадвна и са умрели за отечеството Ни (теб те изключвам), борейки се за истинска независимост от всякакви колонизатори (Левски, Ботев, Раковски, Захари Стоянов, Стамболов, Митрополит Методи Кусев и много други). Национален предател си - ясно. Дано поне си струват копейките...
Последно промяна от System_error на Вто Мар 03, 2015 23:07 pm, променено общо 1 път.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: 3ти Март-Прости ми Господи, прости ми!

Мнение от System_error »

Интересно, видя поста отдавна. За толкова време само това ли успяха да ти сведат отгоре като опорни точки или просто до толкова ти стигна пипето...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последно промяна от System_error на Вто Мар 03, 2015 23:19 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: 3ти Март-Прости ми Господи, прости ми!

Мнение от Roshavv »

belata написа:
Magas написа:
belata написа:Аз съм я измислил,една седмица медийно затъмнение и 500 масови гроба...до пълно прочистване от всичко което носи негативи на тая страна.
Говориш за масови убийства с оръжие нямма как а вината за положението е на прехваления соц.
Не става дума вече за политика,а за спасяване на Българския род,след 100 години ще сме претопени ако не върнем ценностите и вярата в традициите.
100 години са много.... доста по рано ще е....

Честито Освобождение Българи :cheers:
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: 3ти Март-Прости ми Господи, прости ми!

Мнение от muhogon »

System_error написа:Хахаххахха. .. Динко - корифей по история. Смяаааах!!!. Прочети договора и ми кажи ТОЧНО колко пъти в него пише "България"? Понеже те знам че четеш бавно и сричаш, ще ти помогна - нито един!!! Говори се за Сърбия Еумъния и т.н. , но не и за България!

Когато му кажеш нещо ей така - нямаш аргументи. Когато му се аргументираш ОБСТОЙНО - фалшификации и измислици. Свещена простотата... Продал си си душата на чуждоземците, тва ясно и плюеш по честта на онея които са прозрели заплахата отадвна и са умрели за отечеството Ни (теб те изключвам), борейки се за истинска независимост от всякакви колонизатори (Левски, Ботев, Раковски, Захари Стоянов, Стамболов, Митрополит Методи Кусев и много други). Национален предател си - ясно. Дано поне си струват копейките...
Кой договор да прочета бре? Гражданският ти договор за сътрудничество и съдействие на кончитите ли? И какво ми се пенявиш, къде пък ТИ си се "аргументирал", че чак и обстойно? Ти не правиш нищо повече от това, да копи-пейстнеш поредната дивотия, на поредния недорасляк, имащ се за "капацитет", дотам ти стига акъла! Чувал си приказката за кацата с мед, и капката катран, същото е и тази статия - може да има много верни неща, вече го казах, особено за ПСВ, но една-две капки "катран" я опорочават, това го знам със сигурност! И да не съм длъжен да ти отговарям начаса на глупостите, за разлика от тебе, ходя на работа, имам и други ангажименти! И те хората наистина са умрели за родината си, ама ако знаеха, какви "умници", като тебе, ще се пръкнат, бая щяха да се позамислят... Що не вземеш да цитираш и Чехльо, кви глупости ги къдри, точно на 3 март? "Национален предател" съм бил, ми хубаво, щом ти го казваш, приемам го за комплимент, ти и за толкова нямаш акъл!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: 3ти Март-Прости ми Господи, прости ми!

Мнение от System_error »

Хахахх .. че да съм казал, аргумвнтите са мои?!? Не четеш. Увеличи лупите. 10 диоптъра явно ти идват малко. И твоята компетенция в историята е толкова, колкото и моята в хинди. Не ме разсмивай!! Кога се провъзгласи за светлина, истината и живота, да вяряам на теб вместо на достатъчна логично и аргументираната статия :haha:
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: 3ти Март-Прости ми Господи, прости ми!

Мнение от stivans »

Каво мислите за това:
http://www.desant.net/show-news/21855/
08.03.2011 03:15
Освобождението ни струва... 32,5 тона злато

"Тези дни бе осветлен един смайващ факт от нашата история, който досега бе огласяван по никакъв повод. От публикувания в Държавен вестник през януари в далечната 1884 г. Указ № 1144 става ясно, че „безкористната“ помощ на братушките-освободители е струвала на изстрадалия български народ повече 10 милиона и половина книжни рубли и 43 копейки. По онова време реципрочната стойност на тези пари в злато е била точно 32,5 тона злато.

Във въпросния брой на правителствената ни газета буквално четем: „Ний Александър І с Божията милост и народна воля, княз на българите, провъзгласяваме: Народното събрание прие, Ний утвърдяваме следующата КОНВЕНЦИЯ за изплащане от България на Русия разноските по окупацията на Княжеството от Руските Импер(аторски). Войски, съгласно с определението на Берлинский договор”.

Впрочем този цитат ни отваря очите, че всъщност сме платили за окупацията, а не за освобождението си. Че имперските амбиции на Русия са съзирали в нас потенциал за раждането на нова „Задунайска губерния“ е видно и от стр. 308 в първия том на издадената през 1954 г. в съветската страна „История на България“, където е отбелязано, че „Царското правителство на Русия преследваше във войната с Турция завоевателни цели и използваше лозунга на една освободителна война“.

Все пак загиналите за свободата ни руски войничета едва ли са знаели тези подробности и вероятно наистина безкористно са оставили костите си по нашите земи. Те заслужават нашите цветя и благодарност."
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: 3ти Март-Прости ми Господи, прости ми!

Мнение от Roshavv »

stivans написа:Каво мислите за това:
http://www.desant.net/show-news/21855/
08.03.2011 03:15
Освобождението ни струва... 32,5 тона злато

"Тези дни бе осветлен един смайващ факт от нашата история, който досега бе огласяван по никакъв повод. От публикувания в Държавен вестник през януари в далечната 1884 г. Указ № 1144 става ясно, че „безкористната“ помощ на братушките-освободители е струвала на изстрадалия български народ повече 10 милиона и половина книжни рубли и 43 копейки. По онова време реципрочната стойност на тези пари в злато е била точно 32,5 тона злато.

Във въпросния брой на правителствената ни газета буквално четем: „Ний Александър І с Божията милост и народна воля, княз на българите, провъзгласяваме: Народното събрание прие, Ний утвърдяваме следующата КОНВЕНЦИЯ за изплащане от България на Русия разноските по окупацията на Княжеството от Руските Импер(аторски). Войски, съгласно с определението на Берлинский договор”.

Впрочем този цитат ни отваря очите, че всъщност сме платили за окупацията, а не за освобождението си. Че имперските амбиции на Русия са съзирали в нас потенциал за раждането на нова „Задунайска губерния“ е видно и от стр. 308 в първия том на издадената през 1954 г. в съветската страна „История на България“, където е отбелязано, че „Царското правителство на Русия преследваше във войната с Турция завоевателни цели и използваше лозунга на една освободителна война“.

Все пак загиналите за свободата ни руски войничета едва ли са знаели тези подробности и вероятно наистина безкористно са оставили костите си по нашите земи. Те заслужават нашите цветя и благодарност."
Няма безплатен обяд. Сега колко ли ще ни вземат?
Публикувай отговор