На кой оператор нета е най-добър

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

На кой оператор нета е най-добър

Мнение от realprofesora »

Свършва ми договора с Виваком и се чудя на кой оператор да се вържа. Интересува ме нета да е добър става дума на смартфона ми.. На виваком не е лош, та давайте мнения.
Popopopopo
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: На кой оператор нета е най-добър

Мнение от didka »

На Виваком е най добър нета с най-добро покритие, тествано от мен, въпреки че не съм им абонат. Освен това след бързия нет пада на 128 мбит. Скоростта на пренос. При другите е 64.
Dog drags - no tracks...
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: На кой оператор нета е най-добър

Мнение от niggaz_nature »

За сега на vivacom съм най-доволен от мобилния им интернет . Защо не си останеш пак на виваком. За другия който е по телефонната линия е абсурд , на оптиката нямам наблюдение как се държи .
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: На кой оператор нета е най-добър

Мнение от realprofesora »

niggaz_nature написа:За сега на vivacom съм най-доволен от мобилния им интернет . Защо не си останеш пак на виваком. За другия който е по телефонната линия е абсурд , на оптиката нямам наблюдение как се държи .
Цецо, трябва ми за смартфона.
Колкото до оставане във Виваком-ДА ще остана, но за да мина на нов договор, защото стария ми е 20лв и ми дават 70мин към други оператори и 250Мб нет, трябва да си сменя номера иначе няма как да стане.
Popopopopo
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: На кой оператор нета е най-добър

Мнение от niggaz_nature »

Става да минеш на друг план без смяна на номера само трябва да остават не повече от 3 месеца до края на сегашния. Мога да ти обесня ако искаш нп.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
spiralkinda
Потребител
Потребител
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Май 03, 2004 10:51 am

Re: На кой оператор нета е най-добър

Мнение от spiralkinda »

Правилно са те насочили, че нета на виваком е с най-добро покритие в момента. Аз преди 2 дни минах от виваком към bob като подадох заявление за прехвърляне на номер в офис на вторите. 14.90лв на месец такса с 1000 минути към всички и 2000 mb интернет, безсрочен договор :gamer:. Не съм особено впечатлен от мтелския нет, но става. :grin2:
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: На кой оператор нета е най-добър

Мнение от Веско »

Иди при МенТел ! Тея са най-добрите....
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: На кой оператор нета е най-добър

Мнение от realprofesora »

Какво става ако не преподпиша-1) Договора става безсрочен с право на прекратяване. 2) Договора става пак 2 годишен.
Popopopopo
fruitcake
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Пет Дек 03, 2010 0:51 am

Re: На кой оператор нета е най-добър

Мнение от fruitcake »

Би трябвало да НЕ може да стане 2-годишен, забранено е.Става безсрочен, но сигурно ще се вдигне таксата.
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1263
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: На кой оператор нета е най-добър

Мнение от emzo »

realprofesora написа:Какво става ако не преподпиша-1) Договора става безсрочен с право на прекратяване. 2) Договора става пак 2 годишен.
Става безсрочен, със същите условия, с които е бил, дори и да не се предлагат повече.

Има една карта така от 2г. и все ми звънят да ми предлагат супер оферти и все ги режа по най-грозния възможен начин :mrgreen:
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: На кой оператор нета е най-добър

Мнение от sawo »

Аз също минавам на bob от vivacom, защото не искам заробващи договори, a при bob може да се откажеш по всяко време без неустойки. Щом всички оператори пуснаха такива планове, значи ще става нещо, заради което си струва да се вържат възможно най-много клиенти на договор по най-бързия начин. Дали е заради Булсатком, дали заради нещо друго - ще стане ясно.
Преди няколко дни тествахме 3G интернета с мой колега, който е на mtel - на speedtest към сървър Stara Zagora неговата скорост беше 11mbit/s, моята на vivacom 8.9mbit/s. При ъплоуд неговата скорост беше около 3.8mbit/s, моята беше около 5mbit/s.
Накратко - скоростите са напълно съпоставими. Предполагам и при bob ще е така, в предвид, че ползват мрежата на mtel - до няколко дни ще знам :)
Както вече казаха, договора става безсрочен, уловката при всички освен bob е, че са промоционални планове и след изтичане на договора цената и/или параметрите на плана стават други.
Моите договори към vivacom също са безсрочни и се съсипаха да ми звънят, наложи се доста сериозни скандали да правим, за да спрат да ме тормозят да преподписвам - това също е добре да се вземе в предвид.
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1263
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: На кой оператор нета е най-добър

Мнение от emzo »

Скоростта не е толкоз проблем, така или иначе тия 1,2 или 4гб на висока скорост заминават за норматив.
Въпроса е като се забиеш някъде на майната си, дали мтела/боба ще стои на Едге или на HDSPA
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: На кой оператор нета е най-добър

Мнение от sawo »

Като се забиеш някъде няма никаква гаранция дали и какъв нет ще имаш. От 5 години съм на виваком, доста обикаляме по планините с мой добър приятел който е на Mtel и като цяло почти не е имало случай да не кажа изобщо не е имало, той да няма нет, а аз да имам. За сметка на това ми се е случвало в село близо до Богомилово на 15тина километра от Ст. Загора да нямам интернет на vivacom - показваше уж edge, но реално не можеш да отвориш нищо.
За мен 2GB ще са повече от достатъчни - така или иначе основно съм в града, а тук има wifi почти навсякъде - в къщи, в офиса, навън из града също. В момента съм на 250мб план и съм горе-долу на кантар - има месеци, които ми стига, има месеци, които не. За 10 дни този месец съм изразходвал около 90MB мобилен трафик, при все, че интернета ми е пуснат постоянно.
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: На кой оператор нета е най-добър

Мнение от Веско »

Всички са оператори са полудели,надвам се да полудеят още .Явно нещо ще става,дали не е заради старта на Булсат скоро?
Ще видим,чакаме да падат още цените и без тези заробващи договори!
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1263
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: На кой оператор нета е най-добър

Мнение от emzo »

Виваком си имат viva free.
Чакаме твои впечатления от бобеца.

Интересно, че всички оферти на операторите са до 31.03 :)
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Публикувай отговор