Ваксините!

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Публикувай отговор
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Ваксините!

Мнение от Nirvana »

Колеги,
искам да повдигна една ужасяваща за всички с малки деца тема, а именно за ваксините. На всеки в даден, момент му се налага или не да сложи ваксини на детето си, но с цената на какво...здравето му!
Никой не дава избор на родителите в България да решат сами дали искат да натъпчат децата си с тези боклуци пълни с живак. В нормалните страни, има 3 до 4 задължителни ваксини (едновалентни) + препоръчителни, а при нас са 16 на брой. Лошото е, че няма предварителни тестове на децата, а направо им се поставят, т.е., възможно е при някои деца да има отхвърляне и по-сериозни проблеми, но в България се работи на принципа проба-грешка, както знаете. Големия брой увреждания в последствие се дължат само на ваксините. Те не помагат, а бавно убиват!

Нека в тази тема да споделим за проблеми, пред които сте се сблъсквали след поставяне на ваксини. Споделете всичко, което би било полезно на бъдещи и настоящи родители. Споделете педиатри, които не са подвластни на медицинската мафия и могат да ви разберат и помогнат?

Малко повече информация относно ваксините: http://vaksini.eu
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Ваксините!

Мнение от System_error »

Null
Потребител
Потребител
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Мар 19, 2012 23:24 pm

Re: Ваксините!

Мнение от Null »

Nirvana написа:Колеги,
искам да повдигна една ужасяваща за всички с малки деца тема, а именно за ваксините. На всеки в даден, момент му се налага или не да сложи ваксини на детето си, но с цената на какво...здравето му!
Никой не дава избор на родителите в България да решат сами дали искат да натъпчат децата си с тези боклуци пълни с живак. В нормалните страни, има 3 до 4 задължителни ваксини (едновалентни) + препоръчителни, а при нас са 16 на брой. Лошото е, че няма предварителни тестове на децата, а направо им се поставят, т.е., възможно е при някои деца да има отхвърляне и по-сериозни проблеми, но в България се работи на принципа проба-грешка, както знаете. Големия брой увреждания в последствие се дължат само на ваксините. Те не помагат, а бавно убиват!

Нека в тази тема да споделим за проблеми, пред които сте се сблъсквали след поставяне на ваксини. Споделете всичко, което би било полезно на бъдещи и настоящи родители. Споделете педиатри, които не са подвластни на медицинската мафия и могат да ви разберат и помогнат?

Малко повече информация относно ваксините: http://vaksini.eu


Имаш ли дете 8) ?
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Ваксините!

Мнение от admin »

И аз щях да го питам същото дали има дете. Обикновено този въпрос винаги се повдига от хора които нямат дете или току що им се е родило, четат разни форуми където "много добре запознати" майки които са се информирали от други форуми и изказват мнения.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Ваксините!

Мнение от The enD »

Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Ваксините!

Мнение от Nirvana »

Чакам скоро дете и сме настръхнали за тия ваксини!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Ваксините!

Мнение от System_error »

А без ваксина, няма ли да настръхнеш повече? Не се излагай. Имунизирайте си децата!!!
Аватар
HoCuS
Потребител
Потребител
Мнения: 238
Регистриран на: Вто Окт 01, 2002 12:17 pm
Местоположение: on the edge!!!
Обратна връзка:

Re: Ваксините!

Мнение от HoCuS »

Аз също имам огромни притеснения относно ваксините, но човек няма избор. Честно казано нож с две остриета. Единственото, което за момента правим е, че не разрешаваме да слагат по 2 наведнъж. В интерес на истината, познавам 3ма човека чиито деца, след различни ваксини проявяват различни отклонения. Но нещата не свършват с ваксините, човек ако прочете съдържанието на добавките, които даваме на децата може да му настръхне косата. Но пък и не знам, кой нормален човек ще си остави детето да плаче по време на колики или пробиването на зъбките.
Don't drink and drive!!!
Don't drive and drink!!!
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Ваксините!

Мнение от Nirvana »

HoCuS написа:Аз също имам огромни притеснения относно ваксините, но човек няма избор. Честно казано нож с две остриета. Единственото, което за момента правим е, че не разрешаваме да слагат по 2 наведнъж. В интерес на истината, познавам 3ма човека чиито деца, след различни ваксини проявяват различни отклонения. Но нещата не свършват с ваксините, човек ако прочете съдържанието на добавките, които даваме на децата може да му настръхне косата. Но пък и не знам, кой нормален човек ще си остави детето да плаче по време на колики или пробиването на зъбките.
Поддържам тази теза, но събирам и мнения на хора около мен. Мои колеги на работа също имаха проблеми след слагане на ваксините на децата им. Засега съм 70/30 % в полза на поставяне на ваксини!
Имам примерно приятели от Пловдив, които отказаха всякакви възможни ваксини и са си намерили лекар, който да им слага подпис и печат, че са сложени, фективно разбира се.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Ваксините!

Мнение от System_error »

HoCuS написа:Аз също имам огромни притеснения относно ваксините, но човек няма избор. Честно казано нож с две остриета. Единственото, което за момента правим е, че не разрешаваме да слагат по 2 наведнъж. В интерес на истината, познавам 3ма човека чиито деца, след различни ваксини проявяват различни отклонения. Но нещата не свършват с ваксините, човек ако прочете съдържанието на добавките, които даваме на децата може да му настръхне косата. Но пък и не знам, кой нормален човек ще си остави детето да плаче по време на колики или пробиването на зъбките.
Какво значи, че не слагаш по повече от 2 наведнъж, като повечето вече са многовалентни :grin2: Пентаксима например (най-ползваната ваксина при деца до 3 години) е пет-валентна.

Ако не бяха ваксините още щяха да умират хора от едра шарка и други гадости, в числа доста по-страшни от тези от рака, СПИН-а и туберкулозата. Благодарение на ваксинацията редица страшни заболявания, морили човечеството са тотални изчезнали. Пак казвам - не се излагайте. Знам че увлечението в конспиративни теории е много сладко и повсеместно, ама мислете и с главите си!
Аватар
HoCuS
Потребител
Потребител
Мнения: 238
Регистриран на: Вто Окт 01, 2002 12:17 pm
Местоположение: on the edge!!!
Обратна връзка:

Re: Ваксините!

Мнение от HoCuS »

Аз не съм казал ЙОК БЕЗ ВАКСИНИ. Просто имам известни резерви.Ами примерно нали във втори, трети и четвърди месец са по 2 инжекции на месец, (не е пред мен имунизационният календар, че да цитирам за какво бяха). При посещение лекарите искат и 2те инжекции да се слагат. За щастие нашата лична, позволи да ги слагаме през седмица 2те инжекции, също така и позволяваше отлагане при наличието и на най-малки симптоми за разболяване. Докато има родители, които се оплакваха, че докторите не са проявявали никакво разбиране.

Отделно, че е излишно да се спори при положение, че първата ваксина се поставя до 24 часа след раждането на детето и никой не пита родителите. Директно си водят детето с дупната петичка.

Системата така е направена, че детето ти няма ли ваксини става неприемливо за системата.....

Факт е, че има доста странични ефекти от ваксините при голяма част от децата и това е така, защото не се правят достатъчно изследвания и ваксините се слагат насляпо.

Отделно пък искам да добавя, че има едно поколени лекари над 50-те, които много често нямат никакъв такт и с цел да се презастраховат в такъв филм вкарват родителите, че чак е престъпно.

Спомням, си на профилактичният на 6тия месец при ортопеда, преглежда детето. Обръща се към медицинската сестра и започва да обяснява как имало някакви страшни отклонения и само операция може да оправи нещата и родителите на детето трябва максимално бързо да отреагират. Жената вече беше загубила цвят, чудя се кой да държа детето или нея. Вече силно притеснен питам КАКВО СТАВА? И онзи сякаш сефте ме вижда и вика ААА ВСИЧКО Е НАРЕД, ТИП ТОП СИ Е ДЕТЕТО. Питам го "Ами какви операции отклонения?" Отговора: АА ПРИ ВАС ВСИЧКО Е НОРМАЛНО ГОВОРИМ ЗА ДРУГО ДЕТЕ

Еми направо ми идваше да го :spank: .
Don't drink and drive!!!
Don't drive and drink!!!
Публикувай отговор