Цифрови канали и HD без приемник и карта ?

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Аватар
EXO
Потребител
Потребител
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Май 14, 2002 8:48 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Цифрови канали и HD без приемник и карта ?

Мнение от EXO »

Привет,

Явно нещо съм изостанал с нещата. Понеже ТВ ми е стара плазма, аз няма и как иначе и си ползвам външен приемник. Така бях на Булсат, на Виваком и сега на Тракия кабел. Ест знам че новите телевизори имат CI слот за CAModul и могат без външен приемник/декодер. Но винаги съм мислел, че не могат директно да им вкараш коаксиалния кабел в антената отзад и да си гледаш директно цифровите канали и HD каналите на кабелния оператор.

Обаче една позната днес си взе телевизор и се оплака че картината ужасна. Разбрах че няма приемник, коаксиалния влизал директно в антената на стария и сега просто пак същото на новия ТВ. Ама явно някаква аналогова кабелна и ужасна картина. Казах й, да си сложи цифрова. Отишла в друг доставчик да пита. Аз предварително й казах за външен приемник или понеже ТВ й е нов може с карта (CA modul) направо в телевизора. Тя каза не иска втори приемник и още едно дистанционно, абсурд. Така че карта директно в ТВ. Обаче в оператора й казали - нищо не ти трябва, никакви приемници и карти щом е нов. Коаксиалният кабел в антената и си гледаш цифрова ТВ и HD каналите, без карти и приемници. Това ме учуди. Аз ли съм толкова изостанал ? Как съвсем без карта? Няма ли грам някакво кодиране и така не може ли всеки да си опъне кабела като едно време на кабеларките 1995 и да си гледа ... И от там и качество и всичко. Все съм си мислел че или приемник или поне карта в ТВ-то.

Я ме светнете какви са тез неща. Мен всички оператори са ме питали с приемник или с КА модул до сега, никой не е казал - направо кабела и готово.
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Цифрови канали и HD без приемник и карта ?

Мнение от nike718 »

Зависи кой е оператора, от поста ти не става ясно. Аз поне не знам цифров оператор да не ползва кодировка с карта. Преди Тракия кабел беше без кодировка и в такъв случай, ако телевизора има цифров кабелен тунер , мушкаш кабела и гледаш без карта.
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: Цифрови канали и HD без приемник и карта ?

Мнение от Веско »

За да гледаш цифрова кабелна ТВ,първо трябва ТВ-то да има място за МОДУЛ в който се мушка и самата карта.
Отиваш в Тракия кабел искам CI modul дават ти срещу 20 лв, мушкаш кабела в буксата ,след това избираш от менюто на ТВ-то да ти сканира цифрова кабелна(има още Аналогова ТВ, Ефирна ТВ и САТ ТВ) изчакваш да приключи сканирането,ако знаеш честотите на които са каналите ще стане доста по-бързо иначе ще чакаш. Вече имаш цифрова ТВ+ ХД каналите. Ако нямаш CI слот ,трябва външен приемник от някой доставчик.
Аватар
EXO
Потребител
Потребител
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Май 14, 2002 8:48 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Цифрови канали и HD без приемник и карта ?

Мнение от EXO »

Оператора е Еском - Хасково. И нищо не ти дават, нищо не искало, никакви карти. Коаксиала в антената и това било - цифрово и HD, само ако искаш Диема + нещо си тогава ти давали карта да мушкаш.

Инак си има CI слот, всичко, ТВ е чисто ново сега модел последен и има. Ама те не дават. Така си работело, какви били тез карти и глупости, не било нужно и никой не ги ползвал. Щом ТВ е нов и имал цифров тунер му било достатъчно, без карта в модула.
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Цифрови канали и HD без приемник и карта ?

Мнение от vkv »

EXO написа:Оператора е Еском - Хасково. И нищо не ти дават, нищо не искало, никакви карти. Коаксиала в антената и това било - цифрово и HD, само ако искаш Диема + нещо си тогава ти давали карта да мушкаш.

Инак си има CI слот, всичко, ТВ е чисто ново сега модел последен и има. Ама те не дават. Така си работело, какви били тез карти и глупости, не било нужно и никой не ги ползвал. Щом ТВ е нов и имал цифров тунер му било достатъчно, без карта в модула.
Веско ти е обяснил....за да гледаш без карта оператора Еском - Хасково трябва да не си КОДИРА каналите.Картата и камодула(картата се поставя в камодула,а той в CI слота) са за това....да декодират каналите.Интересно и ако искаш Диема + къде я "мушкаш" картата:).
Относно лошата картина....с кой тунер сканира приятелката....по кабела се предава и аналоговия сигнал...трябва да търси цифров сигнал.
Другото е слаб сигнал или лоша връзка в конектора.
За да няма кой чул кой не разбрал......вика се техник от Еском - Хасково да настрои телевизора.Предполагам имат такива .
Ако телевизора е смарт.....не вижда за какво трябва да се дават грешни пари на кабеларки като Еском - Хасково.Даже Булсатком имат приложение за смарт телевизори което в момента е свободно.Да не говорим за KODI и т.н.
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: Цифрови канали и HD без приемник и карта ?

Мнение от Веско »

@vkv,
Те с кабела не могат да се оправят, ти ги хвърли в джаза със Смарт функциите.
Мислиш ли че въобще са чували за това, едва ли?
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Цифрови канали и HD без приемник и карта ?

Мнение от stivans »

На новите телевизори има опция за сканирани само на цифрови ,само аналогови или цифрови+аналогови +радио канали.Също така сканиране на за ефирна ТВ,кабелна ТВ или сателитни канали.Тракия кабел имат некодирани канали,които могат да се ловят само с включен в антенния вход кабел без да бъде поставена карта Cl модула.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
EXO
Потребител
Потребител
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Май 14, 2002 8:48 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Цифрови канали и HD без приемник и карта ?

Мнение от EXO »

Да, аз тук съм на Тракията и на ТВ в кухнята си ловя некодираните, а на големия в хола съм с приемник.

А че явно не си кодират сигнала ясно, затова и не дават карта, нищо. Карта давали само ако искаш Диема, смао нея кодират. Но това не е ли лошо да не си кодираш сигнала. То така всеки съсед дето не му се дават мизерните 10 лв ще може да се прикачи (толкова е там на месец за 130 канала, какви още не се знае де). И кой го знае с какви сплитери и простотии ще смущава сигнал ... не знам, аз някак непрофесионално ми се вижда вече да си пуснеш ей така сигнал без нищо.

Иначе утре ще го видя телевизора, отивам до там да оправя и други неща. АЕском ще прекарат кабел след седмица. Сега ще видя какво има по старата кабеларка Аиданет. Какъв сигнал идва и там по кабела, има ли нещо цифрово и дали не е на аналогов само ... но така или иначе днес е подписала с Еском и до 7 дни ще минат, така че старата - каквото било било.
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Цифрови канали и HD без приемник и карта ?

Мнение от vkv »

EXO написа:Да, аз тук съм на Тракията и на ТВ в кухнята си ловя некодираните, а на големия в хола съм с приемник.

....... Карта давали само ако искаш Диема, смао нея кодират.
Нещо не си разбрал....картата за Диема .....предполагам спорт и диема 2 за да се разкодират трябва да ти предоставят или приемник или камодул които да свържеш с телевизора,а казваш,че те не дават.Според мен това си е ...малоумие да кодираш само Диема и за това да ти е нужен примерно камодул,а HBO HD,btv action HD и Cinemax HD да са свободни.
За това повикайте техник на кабелния оператор да настрои програмите.
Иначе правилно си разбрал няма как да гледаш директно цифровите канали и HD каналите на кабелния оператор .....освен свободните.
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Цифрови канали и HD без приемник и карта ?

Мнение от Magas »

Момчета каква е началната и крайната честота на ТК че ми трябва за смарт телевизорите в нас.
Бъди такъв какъвто си
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Цифрови канали и HD без приемник и карта ?

Мнение от vkv »

Magas написа: Съб Окт 06, 2018 19:03 pm Момчета каква е началната и крайната честота на ТК че ми трябва за смарт телевизорите в нас.
Трябва ти началната
Цифрова телевизия с телевизор от Тракия Кабел
За да приемате цифрова телевизия от Тракия Кабел ви е необходимо следното оборудване:

Телевизор, поддържащ DVB-C стандарта
Common Interface (CI) слот
Conax CA съвместим модул
Честота: 314 Mhz
Модулация: QAM64
Symbol Rate: 6875
PID: 601
Ако нещо не си разбрал 070089000
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Цифрови канали и HD без приемник и карта ?

Мнение от Magas »

Само една подробност аз вече съм им клиент, просто след като прекратих временната дружба с а1 по отношение на тв незнам как да накарам епг и каналите да функционират като преди благодаря ти :)
Бъди такъв какъвто си
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Цифрови канали и HD без приемник и карта ?

Мнение от vkv »

Magas написа: Нед Окт 07, 2018 9:24 am Само една подробност аз вече съм им клиент, просто след като прекратих временната дружба с а1 по отношение на тв незнам как да накарам епг и каналите да функционират като преди благодаря ти :)
След като не можеш да се справиш....обади се на номера в края на поста ми и всичко ще приключи.
Ако и тогава не се справиш помоли за техник....на същият телефон.
Не разбирам какъв е проблема.Каналите са кодирани или ги няма?Ползваш ли СА Модул.Вадил ли си(включвал ли си) модула в слота на телевизора когато е включен в мрежата?Каква карта ползваш на модула?Имаш ли допълнителни приемници или са модули?
Искам да помогна ,но нямам кристална топка все пак. :cheers:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Цифрови канали и HD без приемник и карта ?

Мнение от Magas »

vkv написа: Нед Окт 07, 2018 11:28 am
Magas написа: Нед Окт 07, 2018 9:24 am Само една подробност аз вече съм им клиент, просто след като прекратих временната дружба с а1 по отношение на тв незнам как да накарам епг и каналите да функционират като преди благодаря ти :)
След като не можеш да се справиш....обади се на номера в края на поста ми и всичко ще приключи.
Ако и тогава не се справиш помоли за техник....на същият телефон.
Не разбирам какъв е проблема.Каналите са кодирани или ги няма?Ползваш ли СА Модул.Вадил ли си(включвал ли си) модула в слота на телевизора когато е включен в мрежата?Каква карта ползваш на модула?Имаш ли допълнителни приемници или са модули?
Искам да помогна ,но нямам кристална топка все пак. :cheers:
Проблема е следния понеже бяха взели само две карти трябваше да прехвърлим останалите на режим антена защото иначе работеше само БНТ както и да е закачихме отново кабела обаче като пуснахме пресканирането ги намери всички обаче проблема е,че някой от тях които преди работеха неможе да ги разкодира а в кухнята се получи че липсва епг, включвал съм го само когато тв-то е било изключено т.е в режим готовност :) На модулите няма карти :)
Бъди такъв какъвто си
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Цифрови канали и HD без приемник и карта ?

Мнение от vkv »

Magas написа: Нед Окт 07, 2018 11:49 am
vkv написа: Нед Окт 07, 2018 11:28 am
Magas написа: Нед Окт 07, 2018 9:24 am Само една подробност аз вече съм им клиент, просто след като прекратих временната дружба с а1 по отношение на тв незнам как да накарам епг и каналите да функционират като преди благодаря ти :)
След като не можеш да се справиш....обади се на номера в края на поста ми и всичко ще приключи.
Ако и тогава не се справиш помоли за техник....на същият телефон.
Не разбирам какъв е проблема.Каналите са кодирани или ги няма?Ползваш ли СА Модул.Вадил ли си(включвал ли си) модула в слота на телевизора когато е включен в мрежата?Каква карта ползваш на модула?Имаш ли допълнителни приемници или са модули?
Искам да помогна ,но нямам кристална топка все пак. :cheers:
Проблема е следния понеже бяха взели само две карти трябваше да прехвърлим останалите на режим антена защото иначе работеше само БНТ както и да е закачихме отново кабела обаче като пуснахме пресканирането ги намери всички обаче проблема е,че някой от тях които преди работеха неможе да ги разкодира а в кухнята се получи че липсва епг, включвал съм го само когато тв-то е било изключено т.е в режим готовност :) На модулите няма карти :)
Сега... да попитам преди как приемахте цифровите канали?
Предполагам за циф.канали иде реч.....или за аналоговите става дума
За какви карти говориш изобщо.
Модула + карта на доставчика РАЗКОДИРА каналите.Само с модул в тв-то не става.
Не съм ползвал Тракия кабел но съм чувал ,че каналите не са кодирани.Картата носи инфо за кои пакети е платено.Така е при всички сателитни и кабелни оператори с платени цифрови канали.
Каква е разликата от преди и сега в оборудването на ТК? :roll:
М/У другото модула се поставя само при ИЗКЛЮЧЕН ОТ МРЕЖАТА приемник.Липсата на ЕПГ Е ДРУГА БИРА.
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Публикувай отговор