Шипове против гълъби

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
miros
Новак
Новак
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 16:32 pm

Re: Шипове против гълъби

Мнение от miros »

Mendeleev, има много начини за защита от диви гълъби. Прочети в гугъл.
Ако занапред имаш подобни проблеми, ето идеи.
Например ето доказан метод, стига да не ти мирише. Намазваш местото с нафта.
Друга идея, купуваш си устройство от алиекпрес за запис на звуци за не повече от 6-8 лева, до 10 секунди, записваш писък на орел, сокол и нямаш проблеми.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Шипове против гълъби

Мнение от Mendeleev »

След като преди време сложих шипове спряха гълъбите да кацат над терасата, но сега станаха още по-голяма напаст. Взеха да кацат по самите дрехи гадините. Мислех да купувам въздушен пистолет със съчми и да ги поизтребя, но от оръжейния магазин ми казаха, че от толкова близо може да рикошира сачмата и да пострада някой човек или стъкло. Посъветваха ме да сложа изкуствена гарга и преди малко я залепих.
Ето снимки на всичко:
http://mendeleev80.snimka.bg/other/shipove.926601
Преди няколко минути един нахален гълъб кацно точно до гаргата и започна да я оглежда.
Май ще вземам пистолет.
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Шипове против гълъби

Мнение от Bul-Dog »

Гълъба, или по-точно тоя изроден градски плъх, който по подобие само наричаме "гълъб" е изключително тъпа, вредна и паразитираща гад!!!

Да нямаш никакви скрупули, или задръжки, вземай въздушен пищов или пушка и се отърви от гадта!
От личен опит мога да ти споделя, че макар да е много тъпо, то поне е паметливо и страхливо същество...в момента, в който отстреляш едно-две и ще спрат акащите атаки към балкона или терасатата ти!
Успех ти желая!
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Шипове против гълъби

Мнение от Mendeleev »

Засега ще изчакам да видя изкуствената гарга дали ще има ефект. И без това зимата почти не простираме на терасата. Ако пролетта пак са по прането ще има драстични мерки, но ме е страх да не улуча желязото, на което кацат и да се върне съчмата към моя милост и да си извадя някое друго око.
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Шипове против гълъби

Мнение от Bul-Dog »

Това с рикошета не е възможно. Съчмата е от меко олово, няма никакъв начин да се върне...
Разбира се, трябва да се внимава все пак, има и доста мощни въздушни пушки. Има и съчми опасни, но за гълъби не ти трябват.
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Шипове против гълъби

Мнение от Mendeleev »

Тъпо ми е, че за 10 стреляния в рамките на 1 месец ( най-много ) трябва да давам много пари за пистолет и прилежащите консумативи.
Ако някой има пистолет и може да ми го предостави за някакъв определен период ( срещу заплащане даже ) би било по-разумно.
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Шипове против гълъби

Мнение от Bul-Dog »

Мани тоз пистолет-много по-неточен е и несигурен.
Въздухарката ми е в колега, но мога да ти я осигуря след 10-на дни.

Пп.ЗаплащанИ нищъ. :D
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Шипове против гълъби

Мнение от Mendeleev »

Ефект от изкуствената гарга = 0.
Поне на гълъбите в района не им пречи. Може, защото са градски птици и да не се плашат лесно, но я махнах и даже я продадох, защото само ме стряскаше.
Хубавото е, че напоследък поизчезнаха. Ако напролет пак се появят ще търся решение, но жена ми твърдо е против да ги убивам. Жал и е, а и на мен в някаква степен, така че варианта с убиването поне засега отпада.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Шипове против гълъби

Мнение от sawo »

И при мен положението е същото, мислех да поставям плоскости с двойнолепяща лента и да ги изхвърлям заедно с нея, предполагам за седмица-две ще се разчистят, но както казаха не е особено хуманно колкото и голяма напаст да са... :)
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Шипове против гълъби

Мнение от Bul-Dog »

Не бъркайте моля истинския гълъб с този паразит. Гълъбите са красиви, летящи грациозно, елегантни птици!
Този мутирал и изроден подвид е хищен, дрискащ, стремящ се да се превърне в кокошка....

Прави ли ви впечатление, че летенето му е почти закърняло? Дори и котките когато ги дебнат, се изнасят бежешком, а не летейки.
Наблюдавали ли сте как се храни гълъб, и как тоя все още летящ, плъх? Ще си оттоворите на много въпроси, ако ги видите...

Сега не пиша това, за да оправдая изтреблението им.Щом са се адаптирали към градския живот и хората, нека си живеят. Но те, изключая котките, нямат естествен враг, развъждат се в геометрична прогресия, а така изтикват и унищожават други ценни видове птици. Та лееко разреждане не е никак фатално и опасно.
Като се внимава все пак много да не пострада някой!
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор