Отписване на продадена кола в данъчното

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
jori_petlev
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Окт 14, 2017 7:08 am

Re: Отписване на продадена кола в данъчното

Мнение от jori_petlev »

Вчера си продадох старата кола и отидох в общината да я отпишат. Чаках един час и накрая служителката зад гишето ми се скара, защото КАТ ги описвали автоматично с регистрацията на новият собственик.
Аватар
belata
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 535
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:49 am
skype: belatatatat

Re: Отписване на продадена кола в данъчното

Мнение от belata »

jori_petlev написа: Съб Окт 14, 2017 7:23 am Вчера си продадох старата кола и отидох в общината да я отпишат. Чаках един час и накрая служителката зад гишето ми се скара, защото КАТ ги описвали автоматично с регистрацията на новият собственик.
Не е вярно,вече се отписват само в КАТ,в данъчното не се ходи,отива се в КАТ и се попълва декларация,дават ти изходящ номер.
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Отписване на продадена кола в данъчното

Мнение от stivans »

Може би ако не се сменят номерата и новия собственик е от същата област с регистрацията на новия се отписва колата от стария собственик. Аз съм продал два автомобила в Ст.Загора и не съм ги отписвали от КАТ.Иначе ЗДвП го изисква.

ЗДвП
"Чл. 145. (1) При промяна на собствеността на регистрирано пътно превозно средство праводателят в двуседмичен срок предоставя на службата, издала регистрационния номер, копие от договора за прехвърляне на собствеността с данните на приобретателя.
Чл. 180. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с глоба от 20 до 150 лв. водач, който:
1. праводателя, който при отчуждаване на регистрирано пътно превозно средство не съобщи в определения срок на службата, издала регистрационния номер на отчужденото превозно средство, данните на приобретателя; същото наказание се налага и на приобретателя на регистрирано пътно превозно средство, който в определения срок не съобщи по местоживеене на службата за регистрация за придобитата собственост;"
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
zvezda
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:40 pm

Re: Отписване на продадена кола в данъчното

Мнение от zvezda »

През юни месец продадох колата. Ходих в общината (нотариуската каза, че трябва) и попълних декларация, в КАТ не помня да съм и не знам да трябва да се ходи (може и да съм в грешка, разбира се...). Вписването обаче би трябвало да е автоматично, т.е. ако купиш кола,при регистрацията информацията отива от КАТ в общината.
Може би ако се отписва от КАТ, информацията към общината постъпва по същия начин...
Публикувай отговор