Отписване на продадена кола в данъчното

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Отписване на продадена кола в данъчното

Мнение от muhogon »

Продадох си колата, докато я прехвърляхме, нотариуса каза, че не е необходимо да ходя да я отписвам в данъчното, вече се правело автоматично. Вярно ли е? Преди 3 години, със сигурност знам, че се ходеше и за отписване, не само за вписване на новопридобита, но оттогава не знам как е? Някой правил ли е скоро такава операция, нека каже как е?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
belata
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 535
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:49 am
skype: belatatatat

Re: Отписване на продадена кола в данъчното

Мнение от belata »

Копие от договора за покупко продажба в данъчното за отчисляване и копие в КАТ за отчисляване..
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Отписване на продадена кола в данъчното

Мнение от stivans »

От 1 януари 2015 г. всички хора, които купуват, прехвърлят или отписват своите МПС, няма да е необходимо да ходят до местната данъчна администрация, а е достатъчно да направят това в КАТ. Това заяви на брифинг в парламента председателят на бюджетната комисия Менда Стоянова.

"Оттам всички промени по електронен път ще бъдат предавани на съответната администрация, тя ще определи размера на данъка, ако става дума за ново превозно средство, и ще го съобщи на своя данъкоплатец”
http://inews.bg/Бизнес/Отдъхваме-си-При ... 47061.html
С настъпването на 2015 г. се въвежда единна информационна система на КАТ и общините. Така вече автомобилите няма да се регистрират с декларации в общините. Общините предвиждат новата мярка за контрол да доведе до допълнителни приходи в бюджетите им.
С новия софтуер за автоматично регистриране на автомобилите, разработен от Министерството на финансите, ще бъде преустановена практиката на укриване на данъци при придобиването на нови автомобили. На практика така няма да е необходимо да се ходи до общината за регистрация на нов автомобил. Системата ще действа в повече от 200 общини, като Столичната предвижда допълнителни приходи от няколко милиона лева.
Процедурата ще е автоматична и при отписване на автомобил.
Това е поредната мярка, с която се затяга контролът на автомобилите. Вече повече от година са свързани и системите на общините с пунктовете за годишни технически прегледи.
http://www.tvevropa.com/m/bg/news/bulgaria/view/105216

Т.е. когато новия собственик регистрира МПС-то в КАТ те трябва да подадат информация в данъчното и автомобила да се запише на новия собственик и съответно да се отпише от стария.
Скоро имах среща с нотариус и той ми каза ,че това важи и за недвижимите имоти при покупко продажба.
Но дали е така кой да ти каже.Питай за всеки случай е данъчното.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Отписване на продадена кола в данъчното

Мнение от Mendeleev »

Аз скоро продадох колата си и ходих до данъчното да пусна заявление да я отпишат. За зачисляване няма смисъл да се ходи, но за отчисляване се ходи. Това стана малко преди Коледа. Дано само не те заблудя.
tarlyo
Потребител
Потребител
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Юли 22, 2007 17:37 pm

Re: Отписване на продадена кола в данъчното

Мнение от tarlyo »

И аз ходих да отчислявам при бракуване. Попълва се документ, носи се талона и така. А за зачисляване наистина става автоматично.
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Отписване на продадена кола в данъчното

Мнение от Roshavv »

Преди седмица нотариуса ми даде документ за кат и за данъчното и каза с по едно копие на договора да отида. Каза автоматично ставало вече ама понякога ставали обърквания(българска работа) и като си знам късмета отидох :cheers:
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Отписване на продадена кола в данъчното

Мнение от muhogon »

Току-що ходих до данъчното, и отчислих колата! Като за кутсуз, бях при същия чук, който ми я зачисли, преди 3 години :mrgreen: ! Изрично го попитах, преди да попълня декларацията, дали става автоматично, каза - не, тука се попълвало бумаги! Ама тоя ми е ясен, направо не може да скрие, колко му е кеф, да му ходят на крака, и да се прави на важен! За зачисляването на новата вече, ще гледам да не ходя при него, че на предната, за малко да стигнем до кавга, той може и да не помни, но не и аз!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Отписване на продадена кола в данъчното

Мнение от Roshavv »

Може да отидеш до който клон на данъчното решиш.Същото се отнася и като плащаш данъка. :cheers:
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Отписване на продадена кола в данъчното

Мнение от muhogon »

Къде са другите клонове, аз знам само тоя, над съдебната палата?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Отписване на продадена кола в данъчното

Мнение от Mendeleev »

Един има на кръстовището на БКП-то в успоредния блок на Ц. С. Велики по Офиа 1.
Друг има на Братя Жекови на самата улица на канала малко преди Езерото посока запад-изток.
Аз знам само тези двата.
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Отписване на продадена кола в данъчното

Мнение от Roshavv »

Бившия кореком...точно на бкп-то блока.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Отписване на продадена кола в данъчното

Мнение от didka »

Данъчните не са ли разпределени по кметства? Това на БКП не е ли само за чучури и казански?
Dog drags - no tracks...
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Отписване на продадена кола в данъчното

Мнение от Roshavv »

Не. Навсякъде може.
tarlyo
Потребител
Потребител
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Юли 22, 2007 17:37 pm

Re: Отписване на продадена кола в данъчното

Мнение от tarlyo »

Кметство има и на ул Ангел Кънчев, 30м северно от ул Св. Княз Борис, в новата кооперация.
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Отписване на продадена кола в данъчното

Мнение от Princo »

Преди 2 дена си продадох колата на приятел.След нотариуса отидохме до КАТ,там с копие от договора и едно заявление от нотариуса си я отписах от КАТ,после по същият начин и в данъчното.
Миналата седмица пък си купих кола и я регистрирах,в данъчното казаха,че вече процедурата е че автоматично се вписват.

За тези които не знаят: На линка по-долу,си правите регистрация в секция електронно досие и виждате какви дължими суми имате към общината.

http://mdt.starazagora.bg/frmDeklaracii.aspx
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Публикувай отговор