Практис Стара Загора или как се управлява магазин в 2016 г.

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Публикувай отговор
miandonova
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Яну 25, 2016 17:16 pm

Практис Стара Загора или как се управлява магазин в 2016 г.

Мнение от miandonova »

Здравейте,
Искам да споделя своето мнение за бившото ми работно място Практис Стара Загора собственост на Мегадом.
Не съм имала по лоша работа от тази, никакъв ред , своеволия от управителя Муса Салиев, които управлява магазина повече от безобразно. Ежедневно жените работещи в магазина трябва да търпят сексуални намеци(пощипвания, прегръдки и др.) авторитарност и сексизъм. Графика на работа се прави така, че първите смени са запазени за любимците на Салиев, а всички други карат само втора и редовна смяна. Всичко в тоя магазин се диктува от настроенията на Салиев, ако някой не му е удобен си отива.......като не му се казва в лицето а информацията се изпраща по Вайбър на някой от подчинените му. Господин Муса е прекалено зает да контактува с обикновенните работници.....
Условията на труд са повече от гадни, климатиците не се включват, магазина се мие се с вода защото няма пари за препарат. Колкото и съвестно да си гледате работата, ако има някой роднина на Муса Салиев за назначаване вие си отивате за да дойде родата от Разград......
Ако имате възможност отбягвайте тази фирма!
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Практис Стара Загора или как се управлява магазин в 2016 г.

Мнение от realprofesora »

И на мен ми прави впечатление, че като вляза в магазина и обстановката е някакси подтискаща, настроението на персонала, лицата им, отношението към клиента...просто се чуства, че нещо не е наред в този магазин. Няма усмивки, няма обноски.....изобщо, отбягвам да влизам.
Popopopopo
miandonova
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Яну 25, 2016 17:16 pm

Re: Практис Стара Загора или как се управлява магазин в 2016 г.

Мнение от miandonova »

Ами всичко е така заради управителя Муса Салиев, хората са обезверени и подтиснати. Разпределени са адски алогично, в секторите няма хора, които да обслужват, редовно работи една каса. Салиев се заобгражда с роднини - хора некъдърни и глупави. Незнам само тоя собственик как го търпи още на работа..........
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Практис Стара Загора или как се управлява магазин в 2016 г.

Мнение от sawo »

Като цяло магазина не става, а стоките масово са боклуци.
Преди време си купих комплект гедоре, за около 90лв, тресчотката се счупи на първата седмица, докато разглобявах някои части по интериора на автомобила си.
Отивам за рекламация, отговора беше, че това бил любителски комплект (!?!?) и нямало гаранция. Аз ако не мога 3 гайки вътре в колата да си развия, за какво да го ползвам ? Освен да си сглобявам някакви деткски конструктор комплекти с него ? Любезно им обясних, че имам касова бележка и съответно имам 2 години гаранция - записано е в закона - насреща ми ехидна усмивка с въпроса къде било записано. Връщам се до офиса, принтирам закона, обратно в магазина, показвам им всичко - хънта мънта, звъняха уж на вносителя, нямало гаранция. Любезно поисках книгата за рекламации, пуснах си рекламация по надлежния ред, естествено управителя уж го нямало, на информация почнаха да ми се жалват, че "съм ги вкарвал във филми", а никой не се сети колко време ми изгубиха в глупости, те много добре знаят какъв е закона. След 20 дни ми пратиха смс, имейл, отидох на място, със злобно самодоволство служителката обяви, че щели да подменят само повредената част, само дето докато им чакам гаранцията се беше повредил още един елемент, та се наложи и него да сменят :) Общо взето пълни малоумници, от тогава нищо не съм си купувал от тях, нямам и намерение.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Практис Стара Загора или как се управлява магазин в 2016 г.

Мнение от realprofesora »

Aз мисля, че за да ни обслужват добре си зависи от нас самите. Защото, ако ние не си търсим правата и то на всяка цена, ще продължават да ни мачкат. А като гледам народа ни колко е неук и не си знае правата. Мързи ги да прочетат днес една страничка от нещо и да се ограмотят. Върнат се от работа, сипят си ракия и псуват наоколо, но изобщо не си задават въпроса: Аз днес какво ново научих, какво мога да променя около мен....
Да, ще продължават да са груби по магазините и по-зле ще става.
Popopopopo
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Практис Стара Загора или как се управлява магазин в 2016 г.

Мнение от admin »

За съжаление в подобни магазини с китайски стоки това е практика, не ме учудва.
"There is no 'patch' for stupidity."
zeowbad
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 65
Регистриран на: Пон Дек 17, 2012 9:45 am

Re: Практис Стара Загора или как се управлява магазин в 2016 г.

Мнение от zeowbad »

Ако моята жена се оплаче,че някой се държи така взимам правосъдието в свои ръце.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Практис Стара Загора или как се управлява магазин в 2016 г.

Мнение от admin »

zeowbad написа:Ако моята жена се оплаче,че някой се държи така взимам правосъдието в свои ръце.
+1
"There is no 'patch' for stupidity."
Публикувай отговор