Доставка от ebay?

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Доставка от ebay?

Мнение от didka »

Здравейте!
Как ще ми бъде доставено това? Не съм поръчвал досега такива обемисти пратки и не знам как ще стане, с куриер може би, но как да знам със сигурност?
http://www.ebay.com/ulk/itm/281901765098
Dog drags - no tracks...
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Доставка от ebay?

Мнение от The enD »

Или с куриер или ще дойде в най-близкият клон на пощата.
А защо не питаш продавача? Има ли код за проследяване най-добре.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Доставка от ebay?

Мнение от didka »

По принцип в paypal съм дал адрес и номер на пощенския клон, където досега съм получавал дребни неща. Не ме бива много в общуването на друг език (получават се неволни грешки понякога), а проследяващ номер предполагам, че ще има (tracking number).
Dog drags - no tracks...
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Доставка от ebay?

Мнение от The enD »

Аз съм си сложил адреса вкъщи и всичко идва в пощенският клон (стоките от Китай). Получавам известие в пощата просто.
Няколко пъти са ми пращали части за коли и тук ги пренасочват с нашите куриери и идват директно на адреса. Звънят че имам пратка , дали съм на адреса в момента и след няколко минути идва Еконта. Но тук вече става дума за по-скъпа доставка и по-тежки пратки.

Сложи си адреса до вас пък каквото стане. Или пак ще ходиш до пощата или ще дойдат до вас.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Доставка от ebay?

Мнение от didka »

Ясно, мерси! :)
Dog drags - no tracks...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Доставка от ebay?

Мнение от sawo »

Следи си внимателно тракинга. Доста често от Англия пратките се препращат с няколко куриера.
Най-честия е следния сценарий:
1. Изпращача от Англия пуска пратката с техните пощи.
2. Техните пощи я дават на GLS, които са подизпълнители за нашия регион от Европа
3. GLS дават пратката на Interlogistica, които са подизпълнител за България.

На стъпка три става интересно - не че искам да ги обиждам, но за мен тези хора нямат идея какво правят. Когато Royal Mail (английските пощи) замениха нашите пощи с крайната фирма интерлогистика, много хора не знаеха и съответно си търсеха пратките в пощата, а те стоят в интерлогистика които къде заради липса на телефон, къде заради липса на желание не търсиха никой, писаха фиктивно че са идвали три пъти на адрес и след един месец връщаха пратките обратно.

Сега са малко по-напред и ако има оставен телефон понякога звънят, но все пак аз правя следното:
Като получа тракинга, той се води за сайта на Royal Mail, но там информацията е само докато пратката напусне АНглия, затова аз директно проверявам в сайта на GLS, обикновено там излиза номера до ден-два и в последствие си пише в коя държава е (например в логистичния център в Германия).
В сайта на GLS излиза един номер на товарителница, който пък вече може да се проследи в сайта на интерлогистика, когато пратката кацне в България. От там можеш да разбереш кога пратката е в Ст. Загора и да отидеш до офиса им, който е на Руски точно под Августа Траяна и да си вземеш сам пратката, или да се опиташ да се уговориш с куриер за доставка на адрес.
Mikk
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 20:21 pm

Re: Доставка от ebay?

Мнение от Mikk »

sawo написа: .... къде заради липса на телефон, къде заради липса на желание не търсиха никой, писаха фиктивно че са идвали три пъти на адрес и след един месец връщаха пратките обратно.
Същата работа с DHL, мързи ги и лъжат като цигани, и то за платена пратка.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Доставка от ebay?

Мнение от sawo »

За съжаление повечето куриери са така. Когато пратките идваха през български пощи нещата от Англия бяха тук за седмица, сега идват за две...
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Доставка от ebay?

Мнение от didka »

Последната пратка от Англия дойде наистина за една седмица през български пощи.
Dog drags - no tracks...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Доставка от ebay?

Мнение от sawo »

Така е, защото не минават през 50 подизпълнителя. Само GLS забавят транспорта с 5 дни, да не говорим за останалите. Например Interlogistica са варненска фирма и пратката каца първо там, после я карат до София, от София я връщат до Ст. Загора. Това са ти още 2 дни, като се сложи и транспорта от английските Royal Mail до GLS, пиши ги общо поне 10 дни.
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Доставка от ebay?

Мнение от Bul-Dog »

Ако някой поръчва нещо от ebay скоро, дали ще има добрината да ми направи тази голяма услуга-заедно с неговата пратка, да заръча нещо и от мен?

Които ме познавате, знаете, че не бих излъгал или изложил никого...Просто тези поръчки и доставки са ми пълна мъгла-нямам кред.карта, пай-палове и прочее нещица.

Ако някой може да помогне, да пише на лични-ще му изпратя линк за това което съм харесал, ще уточним заплащане и всичко.

Пп. Стоката е съвсем лекичка...касае се за 150гр.
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Доставка от ebay?

Мнение от didka »

Цената на стоката е по-важна от теглото ѝ, и няма как с една пратка да дойдат неща от различни търговци. Ако искаш дай линк какво търсиш.
Dog drags - no tracks...
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Доставка от ebay?

Мнение от Bul-Dog »

Брееей, не очаквах толкова бърз отговор. Благодаря!

Пратил съм ти лс
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
TheNet
Новак
Новак
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Ное 30, 2017 18:05 pm

Re: Доставка от ebay?

Мнение от TheNet »

Отдавна искам да направя поръчка от ebay и вече знам как благодарение на вас
Изображение
TheNet
Новак
Новак
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Ное 30, 2017 18:05 pm

Re: Доставка от ebay?

Мнение от TheNet »

Ebay доставките са винаги навреме, но отнемат време :Д

тайни клиенти,търговско обучение,бизнес консултант,SEO оптимизация цена
Последно промяна от TheNet на Сря Юли 18, 2018 15:58 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор