Проточен бойлер за кухня

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Проточен бойлер за кухня

Мнение от Mendeleev »

didka написа:Направил си добър избор, честито!
Благодаря :cheers:
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Проточен бойлер за кухня

Мнение от muhogon »

Неслучайно казах, че съм монтирал Делиманото на село, от около месец, а не в града! В градски условия, студената вода е добре защитена от външно влияние на температурата. В селските къщи обаче не е така, и там водата е доста по-студена от тази в градските апартаменти. Но съм приятно изненадан, че Делимано успява да сгрее тая почти ледена вода, и то нелошо. Разбира се, има си врътки, никога не се пуска от раз водата на пълно развъртане, прави се постепенно, и се закрепва на подходящата, избрана температура.
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Проточен бойлер за кухня

Мнение от Mendeleev »

Вече монтирах новото бойлерче ( естествено не без проблеми ) и даже се ползва за първи път, а старото го повлече един комшия :smoukin:
eleena
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 9:37 am

Re: Проточен бойлер за кухня

Мнение от eleena »

Mendeleev написа:
eleena написа:Купих ги от тук: http://www.pramiz.com/framPlistbg.html кат.№ 06.007. Поставянето е лесно- моите тръби са полипропиленови , а водомера ми е поставен в кутия с капак, магнитите ги закрепих от двете страни на тръбата след водомера така, че да се привличат и ги омотах с тиксо. Сложих 3 двойки последователно една след друга за по-голям ефект. При теб не знам дали ще откриеш подходящо място, водата трябва да минава през магнитно неутрална тръба. Успех !
Т.е. като се сложат след водомера ще влияят и на големия бойлер в банята и на проточния в кухнята - ако правилно съм рзбрал :?
Да.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Проточен бойлер за кухня

Мнение от Mendeleev »

Ок. Благодаря за информацията.
Публикувай отговор