Проточен бойлер за кухня

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Проточен бойлер за кухня

Мнение от Mendeleev »

fruitcake написа:Аз съм с такъв от няколко месеца и съм много доволен

http://onebgshop.com/Sapir-SP-7100-DE?u ... irect_link


Водата дори и зимата беше доста гореща и трябваше да я усилвам, за да падне температурата на водата.Има и други разновидности.
Това изглежда добре, но скоро си взех батерия на Видима за 100-на лева и просто да я изхвърля малко ми е странно.
didka написа:
Mendeleev написа:Засегнахте теми, които се оказаха интересни за мен, но главната е дали посочения проточен бойлер ще прави нормално топла водя и ще може ли да се мият съдове с него - ще има ли що-годе достатъчно топла вода - ей това е също много важна информация за мен. Ако няма да има достатъчно топла вода пак ще се взима обемен за под мивка.
Понякога, особено лятно време, когато температурата на постъпващата вода е по-висока, ще имаш толкова "достатъчно" топла вода, че ще ти е предостатъчна и ще ти се иска да я намалиш под определен дебит, но няма да можеш, защото нагреватела просто ще изключва. Има няколко подводни камъни, но като го купиш ще ги разбереш. :cheers:
Явно има "пинизи" и именно затова питам.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Проточен бойлер за кухня

Мнение от didka »

Не са "пинизи", а недостатъци, както и да е.
Dog drags - no tracks...
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Проточен бойлер за кухня

Мнение от Mendeleev »

А някой ползвал ли е Делимано? Той работи на същия принцип, но нещо не ми вдъхва доверие.
eleena
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 9:37 am

Re: Проточен бойлер за кухня

Мнение от eleena »

Mendeleev написа:А някой ползвал ли е Делимано? Той работи на същия принцип, но нещо не ми вдъхва доверие.
Никъде не видях каква мощност има и каква е степента на защита . Отделно дали има гаранция на нагревателя за твърда вода, резервни части дали има. А тук има мнение и че не топли много:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=891512
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Проточен бойлер за кухня

Мнение от Mendeleev »

https://www.electricalcounter.co.uk/pro ... /119753478 Ето този мисля, че е добър, но модела с 4,4 kW не се предлага в България. И каква ли ще е разликата между него и първия проточен бойлер, който съм посочил CLAGE 8O
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Проточен бойлер за кухня

Мнение от didka »

Каква ли е разликата... Ако имаш излишни пари вземаш SE, ако нямаш, вземаш дилимано и се кръстиш, ако си по средата, вземаш оня първия, дет си го посочил и това е. :cheers:
Dog drags - no tracks...
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Проточен бойлер за кухня

Мнение от Mendeleev »

didka написа:Каква ли е разликата... Ако имаш излишни пари вземаш SE, ако нямаш, вземаш дилимано и се кръстиш, ако си по средата, вземаш оня първия, дет си го посочил и това е. :cheers:
А има ли разлика освен парите между SE и първия посочен от мен? Еднаква работа ли ще вършат?
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Проточен бойлер за кухня

Мнение от Mendeleev »

eleena написа:
didka написа:
nike718 написа: От котленият камък, нагревателя може да изгори след 3- 5 години най-рано, без никакво чистене.
Не става въпрос за нагревателя, пълни се вътре с котлен камък и дебита намалява с течение на времето, освен това се отлага по повърхността на нагревателя и започва да топли все по-слабо.
След като се отложи по повърхността на нагревателя, се намалява и топлоотдаването и се повишава вътрешната температура на кантала на нагревателя . Процесът зависи от много фактори, затова и писах- периодично почистване- може след 2 г., а може и след 8-10 да изгори. Ако не ти се робува, пускаш до дупка и к`вото стане, като изгори- нов. Има и вариант с поставяне на неодимови магнити, с което се намалява драстично отлагането на бигор, така съм направил на бойлера си. Преди поставянето им, нагревателя изгаряше след 4-5 г. работа, като го отворех, вътре пълно с бигор и нагревателя всъщност работи на сухо. Откакто сложиш магнитите вече 5-6 г. нямам тези проблеми. Миналата година ми изгоря терморегулатора и отварях бойлера- на дъното имаше само следи от котлен камък.
Колко струват тези неодимови магнити и лесно ли се слагат?
От няколко дена взе от време на време да бие ток по батерията и по водата понякога и положението взе да става спешно за нов бойлер. Реших да е проточен пък ще гледаме, но да не му слугувам ще е добре да се сложат такива магнити и затова ми интересно колко струват самите магнити и слагането?
eleena
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 9:37 am

Re: Проточен бойлер за кухня

Мнение от eleena »

Купих ги от тук: http://www.pramiz.com/framPlistbg.html кат.№ 06.007. Поставянето е лесно- моите тръби са полипропиленови , а водомера ми е поставен в кутия с капак, магнитите ги закрепих от двете страни на тръбата след водомера така, че да се привличат и ги омотах с тиксо. Сложих 3 двойки последователно една след друга за по-голям ефект. При теб не знам дали ще откриеш подходящо място, водата трябва да минава през магнитно неутрална тръба. Успех !
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Проточен бойлер за кухня

Мнение от muhogon »

Аз сложих Делимано в село, и съм доволен, засега!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Проточен бойлер за кухня

Мнение от Mendeleev »

eleena написа:Купих ги от тук: http://www.pramiz.com/framPlistbg.html кат.№ 06.007. Поставянето е лесно- моите тръби са полипропиленови , а водомера ми е поставен в кутия с капак, магнитите ги закрепих от двете страни на тръбата след водомера така, че да се привличат и ги омотах с тиксо. Сложих 3 двойки последователно една след друга за по-голям ефект. При теб не знам дали ще откриеш подходящо място, водата трябва да минава през магнитно неутрална тръба. Успех !
Т.е. като се сложат след водомера ще влияят и на големия бойлер в банята и на проточния в кухнята - ако правилно съм рзбрал :?
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Проточен бойлер за кухня

Мнение от Mendeleev »

Вече втори човек ми препоръчва Делимано.
Питам се сравнени проточен бойлер за 270 лева, 4.4kW и Делимано за 100 лева, 3kW как да ги сравня. Не би ли следвало проточния бойлер да прави повече гореща вода от Делиманото?
Понеже сме с малко бебе жена ми прекарва много време в миене на чинии и бурканчета и затова толкова се чудя - няма да се ползва 1 път на ден и после цял ден да не се ползва. Поне 5 пъти на ден и то за продължително време е ползването.
Или най-добре да вземам този: http://www.technopolis.bg/bg/Tank-water ... U/p/722607 и да не се занимавам с проточни...
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: Проточен бойлер за кухня

Мнение от Веско »

За да сложиш проточен бойлер трябва да си оправиш ел.инсталацията. Зависи все пак колко KW е,защото иначе ще имаш големи проблеми. Aко е повече от 7-8 KW ще ти трябва минимум 4м2 кабел(най-добре 6м2), а такъв рядко се слага.
Най-добре е това което си посочил в линка.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Проточен бойлер за кухня

Мнение от Mendeleev »

Понеже съм малко импулсивен и бързо вземам решения отидох до Технополис и на място реших да взема един обемен. Не знам дали един проточен ще може да прави толкова гореща вода и разликата в гаранциите е голяма 24 на 60 месеца.
Дано темата послужи на някой, който се лута като мен.
Благодарско на всички включили се и помогнали за решението ми. :cheers:
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Проточен бойлер за кухня

Мнение от didka »

Направил си добър избор, честито!
Dog drags - no tracks...
Публикувай отговор