Мнение за климатик Мидеа МС12ФУ-12ХРДН1

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Мнение за климатик Мидеа МС12ФУ-12ХРДН1

Мнение от nike718 »

didka написа:То туй, че ще мръзне зимъска е друга тема... Досега писахме за прословутият коефициент. Ама не искат да чуят... :cheers:
Много се извинявам, ама колко климатика мидея си ползвал, че да даваш мнение ,че ще се мръзне зимъска. Аз имам три различни модела, ковенционален и инверторен и до сега 7 години не съм мръзнал зимъска. Ако ли сподели опита който имаш, щото във форума се споделя опит и знание,не се дрънкат празни приказки без покритие.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Мнение за климатик Мидеа МС12ФУ-12ХРДН1

Мнение от didka »

Жоро ти сподели опит от двете си мидеи в предният пост, не ти ли е достатъчно? Аз мога да ти споделя опит от два инвертора, които ползвам през лятото за охлаждане-фуджицу и панасоник, 12-ци. За комфортно отопление през зимата и дума не може да става. Явно на всеки обаче са различен критериите за комфортно изкарване на зимния сезон, затова смятам да се въздържа от по-нататъшни коментари. За мен въпроса с климатиците е приключен. Отдавна съм преминал на конвекторно отопление.
Dog drags - no tracks...
mitacheto0589
Новак
Новак
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Авг 24, 2016 20:47 pm

Re: Мнение за климатик Мидеа МС12ФУ-12ХРДН1

Мнение от mitacheto0589 »

Е да ясно ми е че един климатик не може да отопля както печка на дърва естествено , но пък с тази квадратура и изолация и дограма вече мисля да мина в тази категория с климатика . Дървата си имат предимство , но и много недостатъци . До миналата година бяхме на дърва но паркетът се надра освен това жена ми зачервенява борийте и се отлепи шпакловката . Не мога да рискувам да подпали къщата с тази изолация . Мисля че ще рискувам с този климатик пък каквото ще да става . Ще ви пиша като го купя и монтират да ви кажа и моето мнение макар , че то зимата ще е интересно .
mitacheto0589
Новак
Новак
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Авг 24, 2016 20:47 pm

Re: Мнение за климатик Мидеа МС12ФУ-12ХРДН1

Мнение от mitacheto0589 »

А besnia писал си че ползваш два такива . Същият модел ли са ?
mitacheto0589
Новак
Новак
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Авг 24, 2016 20:47 pm

Re: Мнение за климатик Мидеа МС12ФУ-12ХРДН1

Мнение от mitacheto0589 »

Научих също и че от 2008 година насам компресорите на Мидея са китайско производство но с патент на Тошиба .
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Мнение за климатик Мидеа МС12ФУ-12ХРДН1

Мнение от besniaa »

Не е този модел, около 7-8 годишни са, като даже профилактика не е правена. Пак казвам - за охлаждане са супер, но за отопление не стават - в помещения 20м2 са и не съм доволен - топлото не е каквото трябва, а сметката не е ниска.

пс. И аз се отоплявам с конвектори.
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
mitacheto0589
Новак
Новак
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Авг 24, 2016 20:47 pm

Re: Мнение за климатик Мидеа МС12ФУ-12ХРДН1

Мнение от mitacheto0589 »

Днес монтираха климатика . Много съм доволен . Тих както отвън така и вътре . Питах монтажниците за мнение но ми отговориха че климатикът е нов модел и все още е рано да се каже нещо повече . Все пак бил нов модел и нямал нищо общо със старите модели . За коефициентите казаха че са актуални и нямало как да са грешни защото инверторните климатици по принцип са икономични .
mitacheto0589
Новак
Новак
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Авг 24, 2016 20:47 pm

Re: Мнение за климатик Мидеа МС12ФУ-12ХРДН1

Мнение от mitacheto0589 »

Ще гледаме при ниските температури зимата как ще е . За охлаждане както всеки климатик си охлажда добре .
Публикувай отговор