sat / programs ?

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Аватар
spiralkinda
Потребител
Потребител
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Май 03, 2004 10:51 am

Re: sat / programs ?

Мнение от spiralkinda »

Благодаря. :beroe:
Аватар
spiralkinda
Потребител
Потребител
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Май 03, 2004 10:51 am

Re: sat / programs ?

Мнение от spiralkinda »

Пак да попитам още нещо, за подобен моноблок http://www.satshop.bg/product.php?id_product=159 13E - 19E колко голяма офсетка ще ми е нужна за да гледам и двата спътника без проблем от СЗ? :gamer:
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: sat / programs ?

Мнение от vkv »

spiralkinda написа: Сря Апр 26, 2017 18:02 pm Пак да попитам още нещо, за подобен моноблок http://www.satshop.bg/product.php?id_product=159 13E - 19E колко голяма офсетка ще ми е нужна за да гледам и двата спътника без проблем от СЗ? :gamer:
Гледам с тази 80-ка ...проблеми никакви.
Голяма краста е да знаеш.
С какъв приемник ще гледаш?
П.П.Ако си търсиш "билети за концерта на кака" се обади....ще ударя едно рамо. :cheers:
Успех!
Изображение
Последно промяна от vkv на Чет Апр 27, 2017 9:03 am, променено общо 1 път.
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
spiralkinda
Потребител
Потребител
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Май 03, 2004 10:51 am

Re: sat / programs ?

Мнение от spiralkinda »

Аз съм към заргата и тв ми е свързан с тв тунер към pc http://shop.tbsdtv.com/tbs6922se-dvbs2- ... -p-99.html преди бях с външен usb, но не ме радваше нещо, а и подръжката на драйвърите се дънеше още при win 7. Сменям жилището и мисля да творя малко този път като се нанеса до някоя друга седмица, за това и питам за този мултифийд. :gamer: Зорът ми е дали ще успея да нацеля правилно позициите ако го взема подобен сат конвертор. Иначе за единичен няма проблем, оправям се. :cheers:
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: sat / programs ?

Мнение от Веско »

Щом се оправяш с единичния,няма да имаш проблем и за този. Имай предвид че след време с новия спътник Булсат ще се преместят на 1.9Е , предполагам че сегашната позиция 39е, ще върви паралелно още поне 1г.За мен най-добрия вариант е моторизирана система,защоо почити на всеки спътник вече има по някой интересен канал.Ако те интересува спорт(футбол) ,като пример на 42е има TRT 4K който е свободен и дават отвреме на време някой друг мач.
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: sat / programs ?

Мнение от vkv »

spiralkinda написа: Сря Апр 26, 2017 22:15 pm Аз съм към заргата и тв ми е свързан с тв тунер към pc http://shop.tbsdtv.com/tbs6922se-dvbs2- ... -p-99.html преди бях с външен usb, но не ме радваше нещо, а и подръжката на драйвърите се дънеше още при win 7. Сменям жилището и мисля да творя малко този път като се нанеса до някоя друга седмица, за това и питам за този мултифийд. :gamer: Зорът ми е дали ще успея да нацеля правилно позициите ако го взема подобен сат конвертор. Иначе за единичен няма проблем, оправям се. :cheers:
Ще се справиш....спокойно.Настройваш конвертора на 19Е и готово ще имаш и 13Е.
П.П. Зависи кои HD спортни канали те интересуват защото на 19Е са достатъчни.....според мен.
Имай предвид,че има малко свободни HD спортни канали и на двата спътника....за това попитах с какъв приемник ще гледаш :cheers:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
spiralkinda
Потребител
Потребител
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Май 03, 2004 10:51 am

Re: sat / programs ?

Мнение от spiralkinda »

Значи ако взема някакъв моноблок с 6 градуса или надъня мултифийд да насоча чинията и конвертора към 19Е? :) За булсатком засега имам една тяхна чиния моноблок на 3 градуса към 42Е ще свърши ли работа с тяхната паница? Или трябва да ми е по-голяма?
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: sat / programs ?

Мнение от vkv »

spiralkinda написа: Чет Апр 27, 2017 9:52 am Значи ако взема някакъв моноблок с 6 градуса или надъня мултифийд да насоча чинията и конвертора към 19Е? :) За булсатком засега имам една тяхна чиния моноблок на 3 градуса към 42Е ще свърши ли работа с тяхната паница? Или трябва да ми е по-голяма?
Въпросът ти беше
80см офсет ще ми свърши ли работа за Ст.З? Говорим за HD спорт
отговор "да"
Последно какво искаш да направиш?....
Насочваш антената към 19.2Е +конвертор....гледаш Астра.
Насочваш антената към 19.2Е +моноблок през 6 градуса....гледаш Астра +13Е
Насочваш антената към 19.2Е +конвертор..правиш мултифийд и гледаш Астра +13Е +16Е +23.5°E
Говорим за офсет 80 см....както на снимката само,че съм махнал 16Е.
За Стара Загора TRIAX 110 е перфектна.....колкото по-голяма, ще работят повече неща :grin2:
С паницата на була.......доста програми ще са "ръба"....не си струва...,но ти си знаеш.
Така и не разбрах с какъв приемник ще гледаш?
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
spiralkinda
Потребител
Потребител
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Май 03, 2004 10:51 am

Re: sat / programs ?

Мнение от spiralkinda »

С този тунер съм към pc https://shop.tbsdtv.com/tbs6922se-dvbs2 ... -p-99.html засега.
Мисля 80 да взема като се нанеса, имам тука една такава вързана към хотбърд, която ще я демонтирам и ще си я сложа на новото място. Точно разпитвах за тези мултифийди и моноблоци, за да мога максимално повече да я тормозя. Мисля, че последното ти мнение ми отговори на доста въпроси, а ако имам някакви пак ще възобновя темата. Относно булсаткомската паница, просто питах засега ще я оставя само с единичен конвертор към нея. Благодаря още веднъж за отговорите. :)
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: sat / programs ?

Мнение от Веско »

Бих ти препоръчал да си помислиш за моторизирана антенкта,така имаш избор на спътници и няма да си само на 2-3 такива.
Публикувай отговор