Качествена профилактика на климатик

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Публикувай отговор
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Качествена профилактика на климатик

Мнение от Mendeleev »

Здравейте.
Търся фирма или техник, който да ми направи много качествена профилактика на климатика. Задължително е да може да прави на японски климатици от най-висок клас на 100 волта - такъв е моя Toshiba RAS-285NDR и от фирмата, която ми го монтираха ми направиха оферта за профилактика, но са извън града и трябва да давам 110 лева за транспорт и затова търся от Стара Загора. След ремонт съм и не искам някой да дойде да оплеска всичко - по-добре изобщо да не се занимавам с такъв човек или фирма. Не ходя по разните магазини, продаващи климатици, защото съм сигурен, че всеки ще каже " аз ще я направя страхотно за 40 лева и грам няма да оцапам ". От фирмата монтирали климатика ми направиха следната оферта:

"Оферта за профилактика

Профилактика на системата включва:
Дeмoнтaж нa ĸлимaтичнaтa cиcтeмa;
Разглобяване на вътрешно тяло;
Измивaнe нa вcичĸи плacтмacoви ĸoмпoнeнти c пpeпapaти и вoдocтpyйĸa, ĸaтo изпapитeлят ce тpeтиpa c бeзoпaceн paзтвop нa coдa ĸaycтиĸ зa yнищoжaвaнe нa вcичĸи биoлoгични зaмъpcявaния - cлeд тoвa ce измивa c вoдocтpyйĸa и пoчиcтвaщи пpeпapaти;
Paзглoбявaнe нa външнoтo тялo и пpeглeд нa вcичĸи ĸoмпoнeнти зa мexaнични пoвpeди (oт
вибpaции и тpиeнe), ĸaĸтo и пpoвepĸa зa ĸopoзия (ĸoмпpecop, мeтaлни чacти и т.н);
Πълнo измивaнe нa външнoтo тялo;
Cлeд ĸaтo вcичĸи ĸoмпoнeнти изcъxнaт, ce cглoбявaт;
Πpoвepĸa нa пapaмeтpитe нa cиcтeмaтa cлeд пpoфилaĸтиĸa - пpoвepявa ce нaлягaнe нa xлaдилния aгeнт в paзлични peжими, тoĸ, изxoдящa тeмпepaтypa (в сервизни условия);
Moнтaж - aĸo e нeoбxoдимo ce cмeня изoлaция нa тpъбитe и т.н.
Демонтаж и монтаж на климатична система Toshiba RAS-285NDR съчетано с профилактика – ... лв.

Забележка: Запазваме си правото да променим цените, ако при проверката след профилактика, климатизатора се нуждае от допълнително обслужване."

Търся такова обслужване, но може и без да се демонтира климатика ( стига да може да стане качествено ).

Капризите са ми много и затова знам, че трудно ще намеря фирма или човек, но ако имате наум някой, който ще свърши точната работа давайте предложения.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Качествена профилактика на климатик

Мнение от didka »

Усложняваш си живота само с това разглобяване, водоструйки и т.н. Ще вземе някой кадърен техник да го навре в г*з* си и си дотам. Не можеш да им търсиш отговорност, че и в гаранция не е... Работи ли добре-малко препарат отвън и отвътре и налягай. :)
Ще дадеш доста пари и ще разбереш после, че не е било нужно, остава риска. Но това са мои разсъждения де.
Dog drags - no tracks...
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Качествена профилактика на климатик

Мнение от stivans »

Вътрешното тяло не може да се почисти добре без демонтаж.Не пада много боклук при свалянето,но има доста мухъл и отлагания които трябва да се изчистят навън.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: Качествена профилактика на климатик

Мнение от Веско »

Миналия месец си правих почистване на моя климатик(вътрешното тяло),не беше отварян откакто е сложен ,около 8-9г.Гледката беше страшна,много мръсотия,много нещо. Пичовете дето ми го почистваха ми взеха 50лв,но не е за всеки това!
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Качествена профилактика на климатик

Мнение от Mendeleev »

Забравих да поясня, че съм на 2-я етаж и външното тяло е монтирано от земята със много дълга стълба и разглобяване на стъклопъкета. Така, че демонтажа на външното тяло ще е сложна процедура и ще се радвам да се избегне.
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Качествена профилактика на климатик

Мнение от stivans »

Поне вътрешното може да почистиш.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Качествена профилактика на климатик

Мнение от Mendeleev »

stivans написа:Поне вътрешното може да почистиш.
Аз желая вътрешното много добре, че все пак това го дишаме. То може и да не е много за почистване, защото климатика има функция след спиране почистване и озониране 30 минути против плесен и бактерии, ама знам ли колко се е почиствал хайвана :)
Външното тяло според има нужда само питата с някакъв препарат да се напръска и след това да се изплакне - за това мога да махна стъклопакета и през него без сваляне, ама искам да е човек, който си разбира от работата.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Качествена профилактика на климатик

Мнение от Mendeleev »

Явно трудно ще намеря такъв човек или фирма.
Mikk
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 20:21 pm

Re: Качествена профилактика на климатик

Мнение от Mikk »

Mendeleev написа:Явно трудно ще намеря такъв човек или фирма.
Тия >Тук< ще ти го изчистят много добре, но не се справят с монтажа. Не съм доволен от тях два пъти съм ги викал, искаха по 70лв. на чистене. След тяхно монтиране се наложи да викам друг техник. Те се опитаха да прехвърлят вината на климатика. Пък ако си много на зор извикай ги, при мен се справиха на 50% .
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Качествена профилактика на климатик

Мнение от Mendeleev »

Не ми звучи добре. Чак толкова на зор не съм :)
dworkd16
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Дек 02, 2016 19:51 pm

Re: Качествена профилактика на климатик

Мнение от dworkd16 »

Аз имам опит единствено с тази фирма - https://www.m-klima.com/%D0%BF%D1%80%D0 ... 1%86%D0%B8 - гарантирам, че работят с високо качество.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Качествена профилактика на климатик

Мнение от Mendeleev »

Да ама г-н Харизанов е от София, а аз не искам да плащам транспорт.
Публикувай отговор