Остъкляване на тераса

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Публикувай отговор
georgi_1986
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 76
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 10:12 am

Остъкляване на тераса

Мнение от georgi_1986 »

Здравейте, изисква ли се разрешение от общината или съседите за остъкляване на тераса около 2.5м. само рамка и стъкло без зидане? Доколкото знам на скоро е имало някакви промени в закона в това отношение. Ако е с документи в общината и дойдат на проверка така ще "изгорят" доста съседи които без разрешение са усвоили терасите, а аз не искам това да се случва. Мерси предварително!
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Остъкляване на тераса

Мнение от muhogon »

Няма кой да те "изгори", аз остъклих с ПВЦ преди десетина години, дори и итонг зидане имаше малко, проблем нямам! Но пък, ако ти предстои скорошно саниране не го прави, понеже там направо ще го махнат, язък ти само за парите!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Остъкляване на тераса

Мнение от vkv »

georgi_1986 написа: Пон Мар 20, 2017 12:58 pm Здравейте, изисква ли се разрешение от общината или съседите за остъкляване на тераса около 2.5м. само рамка и стъкло без зидане? Доколкото знам на скоро е имало някакви промени в закона в това отношение. Ако е с документи в общината и дойдат на проверка така ще "изгорят" доста съседи които без разрешение са усвоили терасите, а аз не искам това да се случва. Мерси предварително!
Остъкляването е забранено от скоро....като се замисля,не си спомням някога да е било разрешено остъкляването...но може и да не съм прав.
Никой няма да се само сезира за една тераса,но....ако някой "доброжелател" съсед или не ,подаде жалба ще трябва да премахнеш и платиш глоба.Така ,че не гледай какво са усвоили съседите преди години :grin2:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: Остъкляване на тераса

Мнение от Веско »

Ако някой съвсем случайно се оплаче в общината,ще ти разгонят фамилията! Незаконно строителство се води и.....!?
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Остъкляване на тераса

Мнение от realprofesora »

Остъклявай смело. Няма кой да се оплаче- мишоци са.
Popopopopo
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Остъкляване на тераса

Мнение от vkv »

realprofesora написа: Пон Мар 20, 2017 20:34 pm Остъклявай смело. Няма кой да се оплаче- мишоци са.
Ей за това няма да се управи ме никога. :cheers:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
eleena
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 9:37 am

Re: Остъкляване на тераса

Мнение от eleena »

Има промени в закона, вече може да се остъкляват без проблем, стига да има съгласие на съседите и да не гледа към главна улица.
Чл. 151. (1) (Изм. - ДВ, бр. 65 от 2003 г., предишен текст на чл. 151, изм. - ДВ, бр. 61 от 2007 г., в сила от 27.07.2007 г., изм. - ДВ, бр. 101 от 2015 г.) Не се изисква разрешение за строеж за:
1. текущ ремонт на сгради, постройки, съоръжения и инсталации;
2. текущ ремонт и поддържане на елементите на техническата инфраструктура по чл. 64, ал. 1, с който не се променят трасето и техническите характеристики;
3. оранжерии с площ до 200 кв. м;
4. подпорни стени с височина до 1,2 м над нивото на прилежащия в основата им терен, когато не са елемент на транспортни обекти;
5. изкопи и насипи с дълбочина или височина до 1 м и с площ до 30 кв. м;
6. остъкляване на балкони и лоджии;
7. надгробни паметници, надгробни плочи и кръстове с височина до 3 м;
8. теренна консервация на недвижими културни ценности;
9. консервация и реставрация на фасади и на художествени елементи и стенописи в интериор на архитектурно-строителни и художествени културни ценности и консервация на археологически недвижими културни ценности;
10. монтаж на сградни газови инсталации в жилищни и вилни сгради;
11. леки прозирни огради и плътни огради с височина на плътната част до 0,6 м в рамките на поземления имот;
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Остъкляване на тераса

Мнение от realprofesora »

vkv написа: Пон Мар 20, 2017 22:05 pm
realprofesora написа: Пон Мар 20, 2017 20:34 pm Остъклявай смело. Няма кой да се оплаче- мишоци са.
Ей за това няма да се управи ме никога. :cheers:
Прав си, няма да се оправим.
Popopopopo
Публикувай отговор