Лаптопа ми загрява ?

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Аватар
FCBeroe1916
Потребител
Потребител
Мнения: 234
Регистриран на: Чет Сеп 02, 2010 17:18 pm
Местоположение: Стара Загора

Лаптопа ми загрява ?

Мнение от FCBeroe1916 »

Лаптопът е Lenovo G560, купих си го преди 1 година, не е отварян за чистене.
Въпросът е,че поддържа висока температура на процесора и на видеокартата, ето снимка :
http://195.149.248.189:8080/2011-09-21/ ... _920x0.jpg
Някакви съвети и нормални ли са тези температури, а преди малко изиграх един мач на Фифата и температурурите скочиха до 85..
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Лаптопа ми загрява ?

Мнение от sawo »

Малко над нормалните са. Отиваш на гумаджийницата и мо мяташ малко сгъстен въздух и си чук :)
Аватар
FCBeroe1916
Потребител
Потребител
Мнения: 234
Регистриран на: Чет Сеп 02, 2010 17:18 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Лаптопа ми загрява ?

Мнение от FCBeroe1916 »

Къде по-точно с компресора ?
Аз днес ходих в Технополис и искат да го пращат за София, понеже се съмняват за проблем с видеокартата ? И когато играя на някоя игра скача до 85 градуса и започва да насича, това също ли е нормално.
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Лаптопа ми загрява ?

Мнение от niggaz_nature »

Просто е наблъскан с прах . Нормално е да засича като загрее. Искат да го пратят в София защото иначе няма да ти важи гаранцията след разглобяването от неоторизиран сервиз .
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
FCBeroe1916
Потребител
Потребител
Мнения: 234
Регистриран на: Чет Сеп 02, 2010 17:18 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Лаптопа ми загрява ?

Мнение от FCBeroe1916 »

И кво правим за един прах се трябва да се прати до София,а преди месец пак го пращах за друго и уж трябваше да го и изчистят,ама файда..
А с тези флакони под налягане ще стане ли работата ?
И ако се пробвам аз да го отворя ще отпадне ли гаранцията ? Къде е лепенката всъщност ? :D
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Лаптопа ми загрява ?

Мнение от sawo »

И с флаконите става, ама ще ти иде сигурно 1/4 1/2 флакон, който струва 8лв, а на гумаджийницата е 10 стотинки. Духаш през решетки където има такива да продуха хубаво радиаторите. Отзад и/или отстрани имаш такива разгледай лаптопа. Казах ти този вариант, защото така не се разглобява и съответно не отпада гаранцията, а в сервиза ще ти искат куп пари за профилактика.
Аватар
FCBeroe1916
Потребител
Потребител
Мнения: 234
Регистриран на: Чет Сеп 02, 2010 17:18 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Лаптопа ми загрява ?

Мнение от FCBeroe1916 »

Мерси, ще пробвам с компресора, дано смъкне от градусите.
fruitcake
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Пет Дек 03, 2010 0:51 am

Re: Лаптопа ми загрява ?

Мнение от fruitcake »

Също така е добре и да имаш охлаждане за лаптопа с 2-3 вентилатора.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Лаптопа ми загрява ?

Мнение от nasenceto »

fruitcake написа:Също така е добре и да имаш охлаждане за лаптопа с 2-3 вентилатора.
T.e. вентилаторна подложка. Ако го държиш върху нещо меко, то той потъва в него и не може да смуче въздух за да се охлажда. Пробвай го на равна твърда повърхност дали няма да е по - хладен. Между другото за моята Тошиба това са съвсем нормални работни температури. При средно натоварване - 55-60 градуса, а при як напън -72-75 (с подложката). Иначе стигат 80-82. Така се държи още откак съм я купил, т.е. вече повече от година.
Аватар
AquiLA^
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 559
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 0:48 am
skype: aqu1la
Местоположение: Стара Загора

Re: Лаптопа ми загрява ?

Мнение от AquiLA^ »

И при моята тошиба (вече 4та година) нормалните температури са около 60 градуса. Като се понатовари 75-80. Нека не забравяме, че при лаптопа е всичко наблъскано и няма много пространства за циркулация на въздух. Малки температури от 40-45 градуса са си абсолютен мираж.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Лаптопа ми загрява ?

Мнение от nasenceto »

AquiLA^ написа:И при моята тошиба (вече 4та година) нормалните температури са около 60 градуса. Като се понатовари 75-80. Нека не забравяме, че при лаптопа е всичко наблъскано и няма много пространства за циркулация на въздух. Малки температури от 40-45 градуса са си абсолютен мираж.
Т.е. също като при мен.
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1275
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Лаптопа ми загрява ?

Мнение от emzo »

С въздух под налягане, местите праха от едно място в друго и за нула време се връща на изходно положение.
Отваряне и почистване трябва.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
Anubis
Потребител
Потребител
Мнения: 264
Регистриран на: Вто Авг 31, 2004 1:19 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Лаптопа ми загрява ?

Мнение от Anubis »

Ако прахът вече е станал на "топчета" с духането се изкарва от радиатора и после с пинсета се изкарва през процепите. Аз моя ми писна да го отварям всеки месец и от доста време така практикувам, т.к. по едно време имах толкова големи "топчета" и вентилатора не можеше да се върти
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Лаптопа ми загрява ?

Мнение от stivans »

Почистването с компресор не е най-удачно,тъй като във въздуха от него има влага ако няма осушител и може да си отворите голяма беля.По добре с флакон с въздух.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
AquiLA^
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 559
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 0:48 am
skype: aqu1la
Местоположение: Стара Загора

Re: Лаптопа ми загрява ?

Мнение от AquiLA^ »

Според зависи как боравиш с флакона също може да се появи влага. Не случайно на флакона си е описано точно как да се използва и се препоръчва, не всъщност задължават при почистването да се извади батерията и после поне 15 минути да не се включва лаптопа.
Публикувай отговор