3D LED TV

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: 3D LED TV

Мнение от sawo »

И аз доста четох и се чудих, реших да почакам някоя година за 3D-то, което демонстрираха сони наскоро - без очила, без глупости :) Лошото е, че едно 5 години поне не ни мърдат, преди да стане продаваемо и използваемо :)
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: 3D LED TV

Мнение от nasenceto »

Навремето така си мислих си за GSM-ите. Седяхме 96-та по кафетата и си викахме, че след 10 години сигурно ще станат по - масови и може и ние да имаме един някой ден. И кво стана - същата година с пейджър, а следващата и GSM. Taка че не се знае. Успешната технология намира пътя към потребителя изключително бързо, а тея 3D телевизори не виждам да са се юрнали да ги пазарят. Когато махнат очилата - тогава ще има по-голям интерес. Предполагам, че някоя от технологиите използвани в смартфоните ще бъде привнесена в света на телевизорите.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: 3D LED TV

Мнение от sawo »

Може и така да стане, но аз лично не виждам по никакъв начин големите играчи да загърбят години разработка и милиони инвестиции наляти в сегашните 3D технологии и да се юрнат към 3D без очила, което е коренно различно и ще иска още една кофа пари да се докара до масовия потребител. Просто не е икономически изгодтно.
littlesniper
Новак
Новак
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Ное 23, 2011 22:53 pm

Re: 3D LED TV

Мнение от littlesniper »

мда разликата между 32д6000 и 32д6500 не е голяма , но е достатъчна...вградения уай-фай и херцовете са достатъчни за да ме убедят , че втория модел си заслужава и към него има подарък 2 бр активни очила, другия няма ...Но сега след като го видях днес , започнах да се двуомя дали да не дам още 300 лева отгоре и да взема 40 инча...Видя ми се твърде малък 32-ката :)...Но неискам да чакам 5 години да оправят 3д технологията, тогава ще продам този и ще си купя нещо по-добро...От чакане файда няма :)...По тази логика ще си умра със стария ТВ.Просто съм убеден , че ще имам този модел, но се чудя дали ще е 40 или 32 инча...Утре е деня на покупката :)...Прочетох достатъчно и отново благодаря на всички, всяко мнение е важно!!!
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: 3D LED TV

Мнение от nasenceto »

Oтносно чакането си прав. И аз съм като теб - купувам на момента, пък квото ще да става след време. Важното е да те устройва сега. От какво разстояние ще го гледаш тоя телевизор? Ако е от 2-3 метра няма смисъл повече от 32", ако обаче си го сложил в единия край на средностатистически хол, ще ти е малък (личен опит :lol: след разместване у нас и 32" Филипс).
littlesniper
Новак
Новак
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Ное 23, 2011 22:53 pm

Re: 3D LED TV

Мнение от littlesniper »

nasenceto написа:Oтносно чакането си прав. И аз съм като теб - купувам на момента, пък квото ще да става след време. Важното е да те устройва сега. От какво разстояние ще го гледаш тоя телевизор? Ако е от 2-3 метра няма смисъл повече от 32", ако обаче си го сложил в единия край на средностатистически хол, ще ти е малък (личен опит :lol: след разместване у нас и 32" Филипс).
гледах едни статистики, от какво разстояние трябва да се гледа 3д според инчовете и разбрах че за идеален кеф 32 инча се гледа от 120 см хехе...Има и друго, като си пускам 3д филми ще се местя по-близко хах...А бе модерна работа ;)
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: 3D LED TV

Мнение от didka »

Моя е 42 инча и го гледам спокойно от2-3метра всякакви статистики са излишни.Отдавна ми се вижда малък и ако реша скоро да взема ще е 55.
Без да четеш статии ти казвам,вземай смело 40 инча,още повече,че ще е 3Д.
Гарантирам ти,че след не много време ще съжаляваш защо не си взвл42" 47",или дори по-голям.Майтапа настрани,ама 3Д на 32" ми звучи смехотворно,даже доскоро не бях чувал,че се произвеждат 3д с този размер. :D
Dog drags - no tracks...
Аватар
Tenebrus
Явно е шмиргел
Явно е шмиргел
Мнения: 555
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 16:27 pm

Re: 3D LED TV

Мнение от Tenebrus »

Прави са всички. Аз вече, макар че гледам моя 32 от 2 метра ми се вижда малък понякога. Смело скачай на голямото.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: 3D LED TV

Мнение от sawo »

По принцип 3D започват от 40 или 42 инча, има си таблици колко инча от какво разстояние се гледа, за да може екрана да обхване целия спектър на полезрение за максимален 3D ефект. Дори 42 инча не се гледа от много далече, какво да говорим за 32...
littlesniper
Новак
Новак
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Ное 23, 2011 22:53 pm

Re: 3D LED TV

Мнение от littlesniper »

Покупката е факт...Вчера през деня си купих това : samsung UE 40D6510 не е истина за какво иде реч...Почти съм убеден , че след време ще ми се струва малък, но засега съм удовлетворен максимално...Много ви благодаря за съдействието, дано и аз съм помогнал на някого да се реши да гледа телевизията на бъдещето :)
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: 3D LED TV

Мнение от nasenceto »

Честито! Да го гледаш с кеф и да не прави бели. :cheers:
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: 3D LED TV

Мнение от didka »

Каква е разликата м/у 6500 и 6510
Dog drags - no tracks...
Аватар
theshadowmen
Потребител
Потребител
Мнения: 241
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 23:11 pm
skype: kikovv1
Обратна връзка:

Re: 3D LED TV

Мнение от theshadowmen »

Срещам все повече оплаквания от 6-та серия на самсунг,нещо беше свързано с презредовото 3D,което намаля резолюцията наполовина ,а не както е при Full HD - 1080 пиксела...Но иначе не са никак лоши телевизори,определено.
fruitcake
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Пет Дек 03, 2010 0:51 am

Re: 3D LED TV

Мнение от fruitcake »

По принцип 3D-то не е full hd.Има доста хубава статия, която е в предната страница на тази тема
Аватар
ronaldo7
Потребител
Потребител
Мнения: 232
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 9:09 am

Re: 3D LED TV

Мнение от ronaldo7 »

Здравейте, харесъл съм си този модел http://www.technomarket.bg/products/091 ... g-42lm660s.Моля Ви, ако някой има мнение относно качествата на този телевизор да сподели.
Публикувай отговор