Съвет за закупуване на лаптоп?

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Съвет за закупуване на лаптоп?

Мнение от The enD »

Здравейте. Майка ми не спря да ме мрънка да и купя лаптоп, а си нямам на идея какво да гледам. В час съм(горе-долу), но с настолните...
Един приятел й е дал няколко оферти и изглеждат добре, но искам да чуя и вашето мнение.
Към коя марка да се насочим?
Няма да се използва за тежки програми така, че се търси нещо сравнително евтино колкото да се ползва за интернет, филми и др. основни неща. Малък хард(320), процесор на ~1.5 , 2 GB RAM за Win7...

Toshiba Satellite C660D-1E5 http://laptop.bg/laptops-toshiba-Satell ... _C660D_1E5

ASUS X54L-SX044D http://laptop.bg/laptops-asus-X54-asus_x54l_sx044d

Acer Aspire AS5250-C52G32MI http://toplaptop.bg/laptopi_acer/Laptop ... G32MI.html

Toшибата има 4 ГБ РАМ, които най-вероятно няма да се ползват на максимум и 6 клетъчна батерия. Ейзуса от друга страна има най-бързият процесор от трита, Интел, но батерията му е 4 клетъчна и ще държи по-малко. Acer-a е с 20 лева по-евтин и не се заслужава малко по-бавният процесор?

Аз клоня към Аsus, но искам да знам колко ще е разликата горе-долу с по-малката батерия(в минути)?

И други мнения. :cheers:
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Съвет за закупуване на лаптоп?

Мнение от niggaz_nature »

Ако вземам лаптоп в тази ценова граница и е някой от трите ще е Toshiba та . Едно че на asus а клавиатурата е сбита , друго че е с малка батерия , видеото на тошибата е по добро и др.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
PTS
Модератор
Модератор
Мнения: 799
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 14:47 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Съвет за закупуване на лаптоп?

Мнение от PTS »

Според мен от трите марки Тошиба е най-зле.
С посочените параметри обаче изглежда най-хубав, но на твое място не бих си взел от тази марка лаптопи.
В нас има и Acer и ASUS и с двата не сме имали проблеми. ;)
Успех.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Съвет за закупуване на лаптоп?

Мнение от nasenceto »

Избирай Тошибата без да се замисляш.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Съвет за закупуване на лаптоп?

Мнение от didka »

PTS написа:Според мен от трите марки Тошиба е най-зле.
С посочените параметри обаче изглежда най-хубав, но на твое място не бих си взел от тази марка лаптопи.
В нас има и Acer и ASUS и с двата не сме имали проблеми. ;)
Успех.
+1
тошибата е боклук.
Евтина трошлива пласмаса и грозен дизайн.Всичко скърца по нея,луфтове колкото искаш.
Има достатъчно други доказани марки.Колкото са им добри телевизорите,толкова и лаптопите,за климатиците да не говорим.скръб.Това го пиша от личен опит и нещастието да съм бил собсвеник на техни "продукти".
Все пак всеки сам си преценя.
Dog drags - no tracks...
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Съвет за закупуване на лаптоп?

Мнение от nasenceto »

Ела да ти покажа моята Тошиба да видим дали скърца и е овтина плстмаса :lol:
На братовчерка ми взех също Тошиба преди 2 години и момичето супер доволно. И двамата работим с много тежък софт по поне 12 часа на ден.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Съвет за закупуване на лаптоп?

Мнение от nasenceto »

viewtopic.php?f=23&t=33711
на косъм беше....
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за закупуване на лаптоп?

Мнение от Da Edd »

nasence, от Тошиба до Тошиба има разлика. Последните няколко години страшно занижиха качеството, поне за Satellite-ките. Аз лично бягам като дявол от тамян от Acer и Asus, макар че в конкретния случай е възможно да са по-добри. Като цяло не виждам лаптоп от този ценови клас, който да няма проблеми с евтината изработка - чуплива пластмаса, скърцащи панти, луфтове и т.н. Бих посъветвал Тhe end да ги види на живо и да прецени на място външния им вид, но не знам дали въпросните модели ги има в Техномоловете...

Относно лаптоп на старо - доста добри лаптопи може да намериш, и то за по-малко пари, но задължително от фирма, с гаранция!
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Съвет за закупуване на лаптоп?

Мнение от didka »

@насе
Доколкото се сещам твоята не е от бюджетните модели,та остава и да скърца.
Човека търси нещо по-евтино,там им куцат моделите.Относно хардуера е въпрос на късмет колко време ще изкара без проблеми.Да не спамим темата! :)
Dog drags - no tracks...
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Съвет за закупуване на лаптоп?

Мнение от nasenceto »

Все си мисля, че всички нискобюдженти модели не са от качествени материали и се гони цена, а не качество. Аз също бягам като опарен от Acer и Аsus, въпреки, че може и да сте прави и наистина в ниския ценови клас да имат повече опит, щото тва йм е политика при изработката. За късмета - тва е основното.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Съвет за закупуване на лаптоп?

Мнение от didka »

Lenovo не са лоши от бюджетните,имал съм и такъв и имаше стабилна изработка,мисля,беше g550,стар модел,но гледам и новите са добри и сравнително евтини.Все пак са бившите IBM.
Dog drags - no tracks...
Аватар
Lexx
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 16:41 pm
Местоположение: Града на ЛИПИТЕ и красивите жени
Обратна връзка:

Re: Съвет за закупуване на лаптоп?

Мнение от Lexx »

Да споделя и аз малко от опита си.За 2 години съм сменил 3 лаптопа.Първия беше BENQ.Сравнително добра машина здрави пластмаси само че и мина времето(хардуера не ми вършеше работа вече).
Втория беше Леново.Изкара 4 месеца.Първо почнаха да му падат копчетата на клавиатурата.От нов му правеше проблем ЛАН картата.Тръгваше и спираше да работи когато си искаше след рестарт или заспиване на машината.Накрая му изгоря хард диска.
Сега съм с DELL - бюджетна машина около 1000 лв.Поне засега съм доволен много.Батерията кара около3 часа клавиатурата е добра.Добра матрица на дисплея.

По мое скромно мнение бягай от Леновото.Ако имаш и малко повече пари до към 1400 лева си вземи DELL от средния ценови клас.
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Съвет за закупуване на лаптоп?

Мнение от The enD »

Мерси за мненията.

А какво ще кажете за този?

http://www.technomarket.bg/products/090 ... 500-473xeu
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Съвет за закупуване на лаптоп?

Мнение от sawo »

MSI не са добър производител на лаптопи според мен.
Аватар
theshadowmen
Потребител
Потребител
Мнения: 241
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 23:11 pm
skype: kikovv1
Обратна връзка:

Re: Съвет за закупуване на лаптоп?

Мнение от theshadowmen »

Бягай далече от MSI,постоянно дават дефекти,лични примери имам много...
Заключено