Проблем с телевизор NEO TF-3201 LCD

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
extext
Потребител
Потребител
Мнения: 114
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 19:48 pm

Проблем с телевизор NEO TF-3201 LCD

Мнение от extext »

Здравейте,

въпросния телевизор е на 6-7 години, работил е отлично, картината и до този момент не е мръднала, но до преди месец започнаха проблеми с ХДМИ порта който за този модел е единствен.

Проблемите с ХДМИ порта са следните
Проблем с звука (звука липсва) - сменял съм кабели и различни устройства - звук няма
Проблем с Картината - (ползвам ХД медия плеър) картина има 20-30 мин и изведнъж изчезва, като спра телевизора и пак го пусна картината се възстановява но за 10-15 мин и пак изчизва ....

този проблем го прави и с лаптоп, и с домашен двд плеър ( изключвам проблема да е ХД медия плеър )

Направи ми впечатление че от време на време и бутоните за управление на шасито на ТВ-то също отказват.


Възможно ли е проблема да е софтуерен. Някой може ли да ми каже как се RESET- ва този модел телевизор

Моля за помощ !!!

Благодаря за вниманието !

Телевизора е същия като на картинката
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
John3V
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 805
Регистриран на: Чет Юли 11, 2002 2:33 am
Местоположение: john3v.dom.bg
Обратна връзка:

Re: Проблем с телевизор NEO TF-3201 LCD

Мнение от John3V »

Описаните проблеми се проявяват след около 4-5 години употреба при повечето ТВ от тази серия.
Описание за софт рисет не може да се намери, но помисли в посока охлаждане (от липса на такова страда и матрицата).

Временно решение е изключване на ТВ от захранването, изчакване 5 минути. Включване в ел мрежата с натиснат бутон "power" на самия ТВ за около 20-30 секунди. Отпускане на бутона и след 5 секунди натискане отново за да тръгне ТВ-то.

Най-вероятния проблем е ползването на ниско-качествени кондензатори. Решението е смяна на повечето електролитни такива с аналогични или с по-висок капацитет и задължително 105 градуса.

За толкова пари - толкова работа.
Публикувай отговор