Термопаста лаптоп подмяна ( сервиз)

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
Аватар
EX-Con
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Мар 07, 2007 21:04 pm
skype: - Hristo Kolew
Местоположение: Стара Загора

Термопаста лаптоп подмяна ( сервиз)

Мнение от EX-Con »

Интересува ме в домашни условия дали е добре да се прави , като цяло съм разглобявал лаптопа си 1 път но направо ми писна и едва го сглобих от нерви и дребни неща Интересува ме също и читав сервиз да го занеса ако трябва там да му сменят пастата защото мисля че от там загрява стабилно процесора ( АМД ) който като цяло това му е проблема но все пак идва лято и ... няма как ( Acer Aspire 5536G )
Изображение
nenoneno
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 10:51 am

Re: Термопаста лаптоп подмяна ( сервиз)

Мнение от nenoneno »

не е от пастата проблема - охладителя ти се задръства с прах и е нужно да се почисти
лошото е, че при теб за да стане това се разглабя целия лаптоп, и при това положение след почистването не е проблем и да се сложи нова паста
ето малко инструкции относно самото разглабяне
http://gepembernaploja.blog.hu/2010/08/ ... tszerelese

термопаста може да си вземеш от конрад - малка кутийка бяла паста - около 2 лв мисля че беше
там първо се почиства старата от охладителя и процесора с чист спирт и тампон, и после се слага новата, колкото да покрие кристала на процесора а не да се омаже целия
Точността гарантира единствено, че ще направиш грешката си навреме.
http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/99509
Аватар
AGGRESSOR
Потребител
Потребител
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 16:53 pm
skype: drago_t
Местоположение: STZ
Обратна връзка:

Re: Термопаста лаптоп подмяна ( сервиз)

Мнение от AGGRESSOR »

Какви градуси държи този процесор? По принцип на някой модели АМД държи много високи градуси(80-90) и каквото и да правиш не помага. Пусни тест с еверест да го товари 1 час и кажи колко показва, ако дава по-малко от 85-90 е добре :D
Аватар
EX-Con
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Мар 07, 2007 21:04 pm
skype: - Hristo Kolew
Местоположение: Стара Загора

Re: Термопаста лаптоп подмяна ( сервиз)

Мнение от EX-Con »

Като цяло изчистих го мин година и веднага след изчистването го пробвах да играя някоя по сериозна игра и веднага пак беше същия резултат че се изключва Иначе като играя примерно дота се качва на 90 лятото спира понякога Много загрява ! иначе мисля че пастата може да помогне до някаде и ще си купя и подложка естествено Доста играчка е това с разглобяването но и на сервизи как да вярваш Интересува ме ако знаете каква е цената в сервиз да го разглобят и сменят пастата примерно че не ми се занимава
Изображение
Аватар
AGGRESSOR
Потребител
Потребител
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 16:53 pm
skype: drago_t
Местоположение: STZ
Обратна връзка:

Re: Термопаста лаптоп подмяна ( сервиз)

Мнение от AGGRESSOR »

Ако реално се изключва от прегряване само с паста няма да минеш, ще трябва да смениш цялото охлаждане за да има ефект. Виждал съм такива АМД как работя под 100% натоварване на 105-110 градуса и не се изключват, но това си е много за тях. Пусни нещо да товари този процесор да видиш каква температура ще стигне и тогава го носи по "сервизите". За цени по сервизите може би 30-50+лв ако сменят само пастата.
Аватар
EX-Con
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Мар 07, 2007 21:04 pm
skype: - Hristo Kolew
Местоположение: Стара Загора

Re: Термопаста лаптоп подмяна ( сервиз)

Мнение от EX-Con »

.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Термопаста лаптоп подмяна ( сервиз)

Мнение от nasenceto »

Пробвай с някоя охлаждаща подложка. Аз съм с такава, че иначе и моя грее яко. Сваля 10-на градуса.
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Термопаста лаптоп подмяна ( сервиз)

Мнение от niggaz_nature »

Пиши ми да го погледна ;)
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
AquiLA^
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 559
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 0:48 am
skype: aqu1la
Местоположение: Стара Загора

Re: Термопаста лаптоп подмяна ( сервиз)

Мнение от AquiLA^ »

Съквартиранта имаше същия проблем. Неговия лаптоп също е Acer. Обаче с процесор Интел. Купува подложка и НЕ помогна. Оказа се, че отворите на долния капак под вентилатора са запушени с пластмаса (навярно дефектно шприцвани). Занесе го в сервиз. Смениха му капака и го върнаха. Оправи се, но се оказа, че в сервиза са downclock-нали процесора. След като го пусна отново на 100% проблема си остана. Вероятно си е дефект на Acer. Успех със справянето, но ще ти трябва сериозна упоритост :)
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Термопаста лаптоп подмяна ( сервиз)

Мнение от stivans »

В Стара Загора повечето фирми пращат лаптопите в София,а цената за хардуерна профилактика против прегряване : пълно разглобяване, почистване, смазване на вентилатори, смяна на паста на процесора – общо е около 50-60 лв.
skype: stivans
Стара Загора
Публикувай отговор