Проблем с ДВД-то на компа

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
Аватар
z3us
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 15:48 pm

Проблем с ДВД-то на компа

Мнение от z3us »

Днес си пускам компа и заби за около половин минута между Windows екрана и екрана, в който си въвеждам паролата, освен това докато вкарвах паролата забелязах, че за момент до курсора на мишката се появи едно дискче, както когато има вкаран диск и го зарежда(това нещо се повтаря и сега на моменти). След това ми направи впечатление, че ДВД-то започна да стърже, но не постоянно а на всеки 3 секунди и така до безкрай. Отворих го и стъргането спря, когато го затворих пак почна. След това се опитах да отворя DVD-RAM (F:) или да му дам десен бутон на мишката, и в двата случая прозореца заби и се наложи да го затварям принудително, но така и нищо не ми отвори.
Иначе това ДВД е на 4 години, но за този период да съм записал сигурно най-много 20 диска и да съм отворил още толкова, с две думи почти не се ползва. Ако има значение ДВД-то е Samsung Super Writemaster Speedplus Dvd Multi Recorder.
Някой знае ли каква може да е причината и как се оправя, че това стъргане е много дразнещо, а и показва че явно не всичко е наред...
Аватар
John3V
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 805
Регистриран на: Чет Юли 11, 2002 2:33 am
Местоположение: john3v.dom.bg
Обратна връзка:

Re: Проблем с ДВД-то на компа

Мнение от John3V »

Самсунг - ти сам си отговорил!
Гаранционна подмяна с доплащане до LG или каквото и да е.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Проблем с ДВД-то на компа

Мнение от sawo »

z3us написа:Днес си пускам компа и заби за около половин минута между Windows екрана и екрана, в който си въвеждам паролата, освен това докато вкарвах паролата забелязах, че за момент до курсора на мишката се появи едно дискче, както когато има вкаран диск и го зарежда(това нещо се повтаря и сега на моменти). След това ми направи впечатление, че ДВД-то започна да стърже, но не постоянно а на всеки 3 секунди и така до безкрай. Отворих го и стъргането спря, когато го затворих пак почна. След това се опитах да отворя DVD-RAM (F:) или да му дам десен бутон на мишката, и в двата случая прозореца заби и се наложи да го затварям принудително, но така и нищо не ми отвори.
Иначе това ДВД е на 4 години, но за този период да съм записал сигурно най-много 20 диска и да съм отворил още толкова, с две думи почти не се ползва. Ако има значение ДВД-то е Samsung Super Writemaster Speedplus Dvd Multi Recorder.
Някой знае ли каква може да е причината и как се оправя, че това стъргане е много дразнещо, а и показва че явно не всичко е наред...
Неползването ги мори дори повече от ползването... В днешно време 90% от оптичните устройства са меко казано некачествени... Според мен решението е използването на външно устройство и то само когато е нужно. В останалото време да се държи в някаква кутия, която не пропуска прах.
Аватар
z3us
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 15:48 pm

Re: Проблем с ДВД-то на компа

Мнение от z3us »

Засега ДВД-то ми си е ок, онзи проблем се оправи още на другия ден. Мисля, че мизерията беше заради някакъв вирус, щом така ми сбозяваше цялата операционна система. До колкото си спомням тогава сестра ми беше сядала на моя комп и сигурно е лепнала нещо, сканирах с няколко програми и стана работата :)
Публикувай отговор