Искам да свържа

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
ToHKa
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 51
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 20:05 pm

Искам да свържа

Мнение от ToHKa »

Здравейте.

Искам да свържа телевизор Panasonic Viera TX-L42ET5E с компютъра чрез VGA кабел за монитор (има таква букса и кабел в комплекта с ТВ-то).
Не съм пробвал с HDMI понеже видео картата ми ( Inno3D GTS 250 ) няма такъв изход и ще трябва да слагам някакъв преходник,но незнам какъв.

Мерак ми е да извадя къртина то видеото понеже има 3Д режим, но на сляпо немога понеже телевизора не засича сам компа и не се получава, моля за някакви идеи и подробности ?

Благодаря!
Аватар
Lexx
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 16:41 pm
Местоположение: Града на ЛИПИТЕ и красивите жени
Обратна връзка:

Re: Искам да свържа

Мнение от Lexx »

Спираш всичко (ТВ и ПЦ) навързваш кабелаците и пускаш техниката. След това оставяш ТВ то на PC входа и почваш с настройките на видео картата.
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: Искам да свържа

Мнение от fantamaniaka »

не съм го правил но през този изход едва ли би изкарал този 3д режим :)
Трябва ти преходник DVI - HDMI струва сигурно 3-4 лв и един HDMI - HDMI кабел.
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
madjack78
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Дек 15, 2010 23:04 pm
skype: madjack76

Re: Искам да свържа

Мнение от madjack78 »

Гледам че тази карта има dvi,значи ти трябва кабел dvi to hdmi за 3дто.До колкото знам vga не е цифров сигнал и затова не може да ти засече 3д то.А иначе звука през dvi към hdmi ще тръгне само ако видеокартата го поддържа.И като включиш всичко трябва да му кажеш на телевизора откъде да взема сигнала(нещо от рода на source на дистанционното).и чак след като пуснеш 3д филма трябва да има пак копче за 3д на дистанционното.
skype: madjack76
camron20
Потребител
Потребител
Мнения: 98
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 20:12 pm

Re: Искам да свържа

Мнение от camron20 »

За 3D ти трябва HDMI кабел версия 1.4.
ToHKa
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 51
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 20:05 pm

Re: Искам да свържа

Мнение от ToHKa »

Благодаря ви колеги, четенето и ровичкането му е майката.

Lexx,няма как,защото като спра монитора и сложа тв-то, нямам екран така, и не виждам какво ръчкам, не излиза никаква картина!

Fantamaiaka разгада ситуацията, поразрових се вече всичко е ок, за всички които ще се зблъскат с такъв проблем без HDMI изход на видео картата си,

1. Взима се DVI към HDMI кабел или адаптор.DVI е цифров изход/вход, VGА е аналогов и нестава за никакво 3D.
- адаптор - 6,90. кабел - 7,90, сами си правите сметката :)
2. DVI кабела не потдържа обаче звук,затова трябва и втори кабел - чинч към аудио-видео и към тв-то или други аудио източници.
3. Зависи от ТВ-то коя година какъв клас и тнт, при телевизори след 2010-та, още с вкарването на кабела засича в кой порт вкарвате и директно стартира картината,горе посочения модел дори разпознава че пускам 3Д филм.


Благодаря ви отново! :)
Аватар
spiralkinda
Потребител
Потребител
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Май 03, 2004 10:51 am

Re: Искам да свържа

Мнение от spiralkinda »

ToHKa написа: 2. DVI кабела не потдържа обаче звук,затова трябва и втори кабел - чинч към аудио-видео и към тв-то или други аудио източници.
Вариант е и видео картата да ти подържа аудио (трябва да провериш) ще минеш само с един hdmi кабел + преходник dvi към hdmi без да опъваш отделен за звук.
Ето така:
http://www.albatron.com.tw/english/Serv ... .asp?no=41 :)
ToHKa
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 51
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 20:05 pm

Re: Искам да свържа

Мнение от ToHKa »

Адска схема, този кабел дали го има на българсия пазар и въпроса по скоро е дали ще имам такова изходче, като гледам чак не ми се занимава :) Благодаря все пак :)
Публикувай отговор