Препоръчайте ми безжичен рутер

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Аватар
theshadowmen
Потребител
Потребител
Мнения: 241
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 23:11 pm
skype: kikovv1
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми безжичен рутер

Мнение от theshadowmen »

:mrgreen: там е работата,че вече пристигна въпросния 1042 и когато се прибера,ще се слага,па дано не съм сбъркал с избора му.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми безжичен рутер

Мнение от sawo »

theshadowmen написа::mrgreen: там е работата,че вече пристигна въпросния 1042 и когато се прибера,ще се слага,па дано не съм сбъркал с избора му.
Малко късно отговарям, но нямаше време по-рано за съжаление, та разликата е в антените :) 1042 - 2 антени, 1043 - 3 антени. Съответно нивото на сигнала е по-добро при втория :) Останалото откъм използван чипсет предполагам е същото, защото и двата са със гигабитови портове и т.н.
Аватар
theshadowmen
Потребител
Потребител
Мнения: 241
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 23:11 pm
skype: kikovv1
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми безжичен рутер

Мнение от theshadowmen »

@sawo,тенк'с...за 1043-ката срещам много често коментари за бъгове от загуба на данни до забиване и нужда от рестарт...хубавото при него е,че има опция за префлаш ,докато при 1042-ката това не съществува.Както и да е,надявам се при мен да работи нормално,че сегашната 740-ка забива по няколко пъти на седмица и вече 3-та бройка го прави...имам чувството,че закачат ли й се повече от една машина и изнемогва.Като сложа новия TL-WR1042nd,ще следя как ще се представи.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми безжичен рутер

Мнение от sawo »

1043nd е един от най-безпроблемните рутери, които съм срещал. Прехвалените linksys от този клас например масово излизат дефектни още от завода, върви обяснявай на човека, че трябва да връща в магазина чисто новия си рутер, за който се е оръсил една кофа пари току що...
Чести забивания и т.н. може да има заради пренаселване на каналите. За целта може да се използва inSSIDer, задава се канал, който е най-свободен и трябва да няма проблем.
Относно фирмуера, dd-wrt трябва да може да се флашне на всеки един от тези рутери, в най-лошия случай не директно от менюто на рутера, а през windows.
Mikk
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 20:21 pm

Re: Препоръчайте ми безжичен рутер

Мнение от Mikk »

Едва ли Linksys дават повече фира от TP-Link, това го казвам от личен опит, имам около 20 управляеми суична TP-Link, които сега един по един ги сменям с Linksys. До сега Linksys умрял нямам, TP-Link 5 бр. На тоя линк всички рутери са хубави, лошото им е че са малко по скъпи.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми безжичен рутер

Мнение от sawo »

За управляемите суичове не съм забелязвал проблеми с tp-link, но с такива и не работя толкова често. С рутери обаче се занимавам почти всеки ден от години и досега през мен са минавали стотици от всяка една марка. Смея да твърдя, че за процент дефектни нови бройки linksys държат първото място и няма изгледи някой скоро да ги настигне, най-малкото tp-link. Другите които ги гонят, но са още доста по-назад са netgear, tenda.
Аватар
Anubis
Потребител
Потребител
Мнения: 264
Регистриран на: Вто Авг 31, 2004 1:19 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Препоръчайте ми безжичен рутер

Мнение от Anubis »

Да не отварям нова тема - някой флашвал ли е 1043 с OpenWRT,че нещо не мога да си настроя FTP-то понеже съм много "бос" в Линукс-а?
Публикувай отговор