Проблем с microSD карта

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Проблем с microSD карта

Мнение от System_error »

Купих си една карта, втора ръка. А-Data 32G class 10. Всичко точно, тръгна си и за няколко дена я понапълних до 20-на гиги. Снощо обачем телефона изпищя някво съобщение и кво да видя - "Card blank or in unsupported format". Пробвам си аз с Root explorer-а да влязя - всичко си е на място, даже филм си пускам. Викам си - дай да рестартирам телефона (Samsung Note2). Още по голяма греда. Съобщението същото, но на картата вече не се виждат никакви файлове. Отварям Google и се оказва, че е изключително масов проблем, особено за S3 и Note 2 на Самсунг. Най-честото лечение е да се забоде към компютър и да и се пусне CHKDSK през Command Prompt-a. Хубаво, викам си тва ще я излекупва, и я слагам в преходника. След като напиша CHKDSK G: и ми обяснява, как усртройството е в RAW формат и CHKDSK нищо не може да направи по въпроса. Реших после с Format G:. Почва да си брои проценти и по някое време (не знам на колко процента) ми казва че не е успял да форматира.
Аз нали съм си инат и решавам да пробва да я форматирам през Windows (7). Първо реших да я форматирам във FAT. Пускам я, стига до края след няколко минути, но накрая ми казва "Windows was unable to format".

Тотална щета ли да я водя или някой се е сблъсквал с подобен проблем?
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Проблем с microSD карта

Мнение от admin »

При мен също така започна проблема и на края картата изгоря след 4-5 дена S3-ка, но проблемите започнаха по същия начин. Пробвай да я форматираш от телефона или и направи партитишана отново.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Проблем с microSD карта

Мнение от System_error »

Не дава да се форматира от телефона. Kато ме попита искам ли, ми казва, че картата ще бъде изтрита, после дава Prepareing SD Card и после пак съобщениетп за празна карта.
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Проблем с microSD карта

Мнение от niggaz_nature »

В този случай се търси програма с която да префлашнеш картата и да и върнеш загубената файлова система. В повечето случаи не си заслужава играчката да се търси поради цената на картата. Но в случая 32GB мисля че си заслужава. Пример китайците които продават фалшиви карти в ebay ползват такъв софтуер и флашват карта примерно 2 GB да я разпознава като 8 :) .
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Проблем с microSD карта

Мнение от System_error »

Някакви насоки за такава програма?
potrebitel
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 55
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:44 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Проблем с microSD карта

Мнение от potrebitel »

niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Проблем с microSD карта

Мнение от niggaz_nature »

Първо трябва да откриеш с какъв чип ти е картата VID PID и т.н да намериш правилния софт за флаш и бая четене те очаква. Ето линк от къде да тръгнеш

http://flashchiptech.wordpress.com/2011 ... emory-car/
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Проблем с microSD карта

Мнение от System_error »

potrebitel написа:http://flashboot.ru/
Meрси за линка :cheers: Заиграх се с TestDisk 6.13.... но не успях да я подкарам правилно. Познава си всички сектори, но се дъни при опита за създаване на партишън...

Сега ще пробвам с линка на Nirvana...
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Проблем с microSD карта

Мнение от admin »

Какво стана с картата ти :?: На мен втора карта ми изгоря и сега се зачетох, че има партида която е дефектна и при някакви определени обстоятелства се прецаква картата.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Проблем с microSD карта

Мнение от System_error »

Играх си 2-3 дена и се отказах. Небъдна работа. Сега прашасва в кутията, ама сърце не ми дава да я хвърля. Интересно, че като и дам формат (през tool-чето), си минава през всичко, чете всички сектори и се дъни като трябва да сложи край на дяла.
Публикувай отговор