SSD на лаптоп както системен дял?

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

SSD на лаптоп както системен дял?

Мнение от System_error »

Не съм запознат и искам да попитам - има ли някква особеност в работата с SSD-то. Като отделен дял ли го ползва, който да речем мога да ползвам за Win-a и програмите или има ограничение, като например да работи само като някакъв кеш на харда? работи?
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: SSD на лаптоп както системен дял?

Мнение от didka »

И аз тва се чудя.
Ако е 32 гб.е недостатъчен за системен дял, ако е с 64, какво пречи да инсталираш на него?
Аз съм със 128 и съм го целунал на 50+останалото.
И с всичките му ъпдейти имам 7-8 сеободни на системния.
Dog drags - no tracks...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: SSD на лаптоп както системен дял?

Мнение от sawo »

Аз ползвах 32GB за системен с години и нямах абсолютно никакъв проблем с мястото. Като се спре hibernate имам 10-12GB свободни след инсталацията на нужния ми софтуер.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: SSD на лаптоп както системен дял?

Мнение от System_error »

sawo написа:Аз ползвах 32GB за системен с години и нямах абсолютно никакъв проблем с мястото. Като се спре hibernate имам 10-12GB свободни след инсталацията на нужния ми софтуер.
Аз съм се спрял на комп със 120G (+1Т на 5400 оборота), ама ми подхвърлят странно инфо и за това питам. Мерси и на двамата - значи няма за какво да се притеснявам.

@sawo - би ли пояснил откъде се спира хибернацията и защо заема толкова място?
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: SSD на лаптоп както системен дял?

Мнение от niggaz_nature »

от system настройките се спира . Заема място защото е нужно да поеме информацията която е кеширана в рам паметта за да запомни всичко отворено до момента и работещи приложения. С колкото повече рам памет си и е заета толкова по-голям ще ти е обема на hibernate а ако го използваш.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: SSD на лаптоп както системен дял?

Мнение от System_error »

niggaz_nature написа:от system настройките се спира . Заема място защото е нужно да поеме информацията която е кеширана в рам паметта за да запомни всичко отворено до момента и работещи приложения. С колкото повече рам памет си и е заета толкова по-голям ще ти е обема на hibernate а ако го използваш.
Meрси за пояснението :cheers:. За съжаление не мисля, че е удачен варианта за изключване на функцията. Не веднъж ме е спасявала от загуба на инфо по някой отворен файл и падаща батерия...

Mали, представям си как ще се държи с RAM по 16 или 32 гиги 8O
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: SSD на лаптоп както системен дял?

Мнение от sawo »

Предполагам е възможно да се зададе файла hiberfil.sys да се съхранява на друг дял, който не е на SSD диска, така запазваш функцията и не ти заема място на ценното SSD :)
btw аз използвам командата powercfg -h off така файла директно мисля се затриваше, иначе стои заключен и не може да се изтрие.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: SSD на лаптоп както системен дял?

Мнение от System_error »

sawo написа:Предполагам е възможно да се зададе файла hiberfil.sys да се съхранява на друг дял, който не е на SSD диска, така запазваш функцията и не ти заема място на ценното SSD :)
btw аз използвам командата powercfg -h off така файла директно мисля се затриваше, иначе стои заключен и не може да се изтрие.
A, мен ще ми стигнат 120G за С: , барабар с хибернацията. Дори на сегашния ми съм си оставил 100 и мегдан има... Мерси отново за инфото. Обаждам се да си заръчвам дзвяра...
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: SSD на лаптоп както системен дял?

Мнение от stivans »

System_error на каква цена е 120ГБ SSD диска който ще купуваш,че иаз се замислям дали да не си взема.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: SSD на лаптоп както системен дял?

Мнение от System_error »

stivans написа:System_error на каква цена е 120ГБ SSD диска който ще купуваш,че иаз се замислям дали да не си взема.
На мен ми излиза като опция към лаптопа за +199 лв.
Публикувай отговор