Отопление с конвектори, климатици или пък на газ?

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Zvan
Потребител
Потребител
Мнения: 151
Регистриран на: Съб Яну 27, 2007 21:09 pm

Re: Отопление с конвектори, климатици или пък на газ?

Мнение от Zvan »

svetko написа: Пет Май 18, 2018 17:59 pm Според мен най-добре е на газ, но проблемът е, че не навсякъде има опция, ако имаше, аз бих си прекарал.
Съгласен съм, но, за да няма двусмислие, тъй като всеки разбира думичката "добре" по различен начин, по-коректно е да се напише, че:
- най-комфортно и приятно е отоплението от топлинни панели (парно на ТЕЦ, газ, ток), при отопление с климатик комфортът е на ниско ниво - дори и при скъпи японски климатици.
- месечният разход при отопление по първия начин, с топлинни панели (особено ако топлината е на ток), е по-висок, в сравнение ако за същото жилище се използва климатик.

Това са мои лични наблюдения след като съм ползвал ЛИЧНО и ДВАТА вида отопление години наред.

В потвърждение на горното:
Забелязах наскоро как приятел, който живее в Стара Загора на място, където няма газ все още, се топли с електрически маслени радиатори, макар че в жилището си е монтирал климатици Дайкин за хиляди левове единия. Сметката му за ток, както можете да предположите, е сериозна, но него това не го притеснява, може да си позволи разходите. Комфортът от радиаторите според него бил несравним спрямо този от климатиците.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Отопление с конвектори, климатици или пък на газ?

Мнение от didka »

Няма идеално отопление, всяко едно си има както предимства, така и недостатъци.
Dog drags - no tracks...
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Отопление с конвектори, климатици или пък на газ?

Мнение от admin »

Дам, както казва didka всяко отопление си има предимства и недостатъци.
"There is no 'patch' for stupidity."
Публикувай отговор