Отопление с конвектори, климатици или пък на газ?

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Zvan
Потребител
Потребител
Регистриран: съб яну 27, 2007 21:09 pm

Re: Отопление с конвектори, климатици или пък на газ?

Мнение от Zvan » вт май 22, 2018 14:35 pm

svetko написа:
пет май 18, 2018 16:59 pm
Според мен най-добре е на газ, но проблемът е, че не навсякъде има опция, ако имаше, аз бих си прекарал.
Съгласен съм, но, за да няма двусмислие, тъй като всеки разбира думичката "добре" по различен начин, по-коректно е да се напише, че:
- най-комфортно и приятно е отоплението от топлинни панели (парно на ТЕЦ, газ, ток), при отопление с климатик комфортът е на ниско ниво - дори и при скъпи японски климатици.
- месечният разход при отопление по първия начин, с топлинни панели (особено ако топлината е на ток), е по-висок, в сравнение ако за същото жилище се използва климатик.

Това са мои лични наблюдения след като съм ползвал ЛИЧНО и ДВАТА вида отопление години наред.

В потвърждение на горното:
Забелязах наскоро как приятел, който живее в Стара Загора на място, където няма газ все още, се топли с електрически маслени радиатори, макар че в жилището си е монтирал климатици Дайкин за хиляди левове единия. Сметката му за ток, както можете да предположите, е сериозна, но него това не го притеснява, може да си позволи разходите. Комфортът от радиаторите според него бил несравним спрямо този от климатиците.

Потребителски аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Регистриран: чет юни 12, 2008 18:39 pm

Мнение от didka » вт май 22, 2018 19:12 pm

Няма идеално отопление, всяко едно си има както предимства, така и недостатъци.
Dog drags - no tracks...

Потребителски аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Регистриран: съб май 11, 2002 8:43 am
Контакти:

Мнение от admin » пет май 25, 2018 21:44 pm

Дам, както казва didka всяко отопление си има предимства и недостатъци.
"There is no 'patch' for stupidity."

Отговори