Странен проблем с PS3 и LG монитор

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Странен проблем с PS3 и LG монитор

Мнение от SniperBeta »

Мониторът е LG L246WH и входовете му са: 1xHDMI, 1xComponent, 1xVGA. В HDMI входа съм мушнал компютъра, а PlayStation 3-ката я слагам в компонентния вход по разбираеми причини. Проблемът идва когато сменя на Component от менюто на монитора - картинката е меко казано отвратителна. Всичко е безкрайно тъмно и цветовете са изключително неправилни. Под "изключително неправилни" нямам впредвид, че съм мушнал синия жак в зелената букса, а просто тъмни и сякаш 8 битови. С други думи - абсурдно е да се играе каквото и да е.
НО!
Мониторът има "картина в картината" функция и когато превключа на HDMI от менюто и си видя десктопа на компютъра, мога да включа и картина-в-картината опцията, където в някой от четирите ъгъла изскача малко прозорче на което се вижда картина от playstation-а. Тази картина е напълно нормална - хубави, ясни цветове и всичко се вижда нормално. Само дето пак не може да се играе защото прозорчето е не по-голямо от това на едно PSP.

Някой има ли въобще някаква идея къде може да е проблема? Пробвах да рисет-на настройките на 3ката и уж да си познае всичко по подразбиране, ама нищо не стана. Иначе ми дава, че 3ката върви на 1080i режим.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Странен проблем с PS3 и LG монитор

Мнение от didka »

Закачи нещо друго на мястото на плейстейшъна и виж как е.
Dog drags - no tracks...
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Странен проблем с PS3 и LG монитор

Мнение от SniperBeta »

Ммм пробвах с PlayStation 2 - същата работа. Иначе кабелът компонентен -> PS e специализиран и не мога да включа нищо друго с него. Също така нямам и друг компонентен кабел с друго у-во, с което да пробвам. Но подозирам, че резултатът ще е същия, защото ако съдя по PiP оцпията - кабелът и 2ката/3ката работят нормално, просто нещо...става...някъде когато мина на цял екран.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Странен проблем с PS3 и LG монитор

Мнение от didka »

Еми щом и двойката е така ,вероятно е кабела,пробвай с друг,или свържи нещо друго (цифров тунер,двд...)с обикновени чинчове към същия вход.След 2-3 проби проблема ще се изясни.
Dog drags - no tracks...
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Странен проблем с PS3 и LG монитор

Мнение от SniperBeta »

Обикновени чинчове към компонентния вход? С други думи композитен кабел към компонентния вход? Така ще стане ли? Композитния е само 1 кабел за цвят, в кой от 3то RGB входа на компонентния да го вържа?
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Странен проблем с PS3 и LG монитор

Мнение от didka »

Сега си огледах телевизора и ми просветна...(нищо освен hdmi не бях ползвал до сега).
Значи по "компонентния" се предават трите цвята отделно и ако например кабела на синьото
е прекъснат,остават зелено и червено и става тъмна индия.
На ps3 кабела е компонентен,така ли? R+G+B + AUDIO R+L ?
Няма ли начин да се свърже PS3 към другия вход,където е AV + R+L audio.
Dog drags - no tracks...
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Странен проблем с PS3 и LG монитор

Мнение от SniperBeta »

Да, кабелът на playstation-а е компонентен (RGB+audio) и не е прекъснат никъде, защото в картина-в-картината опцията която описах по-горе цветовете са наред. Имам кабел AV+audio (с други думи "композитен") за 3ката, само че няма къде да го мушна защото монитора има само компонентен, VGA и HDMI входове.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Странен проблем с PS3 и LG монитор

Мнение от didka »

Сетих се още нещо...по композитния върви аналогов сигнал и има значение дали на входа се подава PAL или NTSC,та да не би като си рисетнал настройките на конзолата по подразбиране да е останала на NTSC.Монитора ти със сигурност не я поддържа...Трябва да е на PAL ,ако има такава опция,а то трябва да има според мен в настройките.
Щом си сигурен,че не е от кабела...
Dog drags - no tracks...
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Странен проблем с PS3 и LG монитор

Мнение от SniperBeta »

Ще погледна утре за PAL/NTSC oпция дали има. Малко ме съмнява обаче, защото конзолата е европейска. При ресет би трябвало по подразбиране да си е PAL. A и композитния кабел въобще не съм го включвал защото просто няма къде.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Странен проблем с PS3 и LG монитор

Мнение от didka »

Моя грешка,за компонентния ми беше думата.
Dog drags - no tracks...
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Странен проблем с PS3 и LG монитор

Мнение от SniperBeta »

На PAL е. Ето малко снимки да видиш за какво всъщност става дума. I kid you not, фотоапарата не изопачава снимките, наистина така изглежда:

В менюто:
Изображение


В играта:
Изображение

Изображение

Изображение


Изображение


Изглежда като "неправилна гама", (и е така защото съм я поувеличил малко от настройките на играта), но ако сложа всичко на дифолт НИЩО не се вижда. Със същия успех мога просто да си гледам черния тапет на десктопа.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Странен проблем с PS3 и LG монитор

Мнение от didka »

Добре де,(аз пак си знам моята...) ,въпреки,че на PIP се вижда добре,пробвай друг монитор с компонентен,за да изключиш като вероятност проблема да е в кабела,или конзолата.
Нарушената гама според мен идва от липсата на единия от трите основни цвята,които се предават към тв.
Dog drags - no tracks...
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Странен проблем с PS3 и LG монитор

Мнение от SniperBeta »

Преди няколко седмици имах ТВ (продадох го) Панасоник 42" LED и на него съм пробвал компонентния кабел и с 2ката и с 3ката - всичко беше наред. В момента нямам у-во което да има компонентни входове, но не мисля, че за 3 седмици стоене на рафта, кабелът се е развалил :)
...ама пък знай ли човек...в тия времена...
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Странен проблем с PS3 и LG монитор

Мнение от didka »

В настройките на компонентния вход има типове-VCR/DVD/CABLE/SAT/PVR/GAME пробва ли да ги смениш,има ги на моя телевизор,но предполагам ги има стандартно при всички...
Dog drags - no tracks...
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Странен проблем с PS3 и LG монитор

Мнение от SniperBeta »

Имам подобни и доста ограничени настройки. Само две всъщност - едното е да си избереш режим на картина като динамичен, кино и т.н., а другото е да си избереш отенък - студен/топъл/нормален.
Публикувай отговор