Избор на лаптоп за игри

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
sizemem
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2014 23:04 pm

Избор на лаптоп за игри

Мнение от sizemem »

Много се колебая дали да инвестирам в такъв лаптоп за малкия ми син. С такива параметри видях и доста по-евтини, но този го дават специално за игри. Какво мислите? Да заложа ли на един евтин Acer?
http://www.volt.bg/lenovo-y50-70-156-ge ... 25731.html
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от didka »

Хардуера е добре,но според мен не заслужава да се дадат 1700 лева и да се играе на 15 инча дисплей.
Може би някакъв по-евтин компромисен вариант ще е по-удачен.
Dog drags - no tracks...
Аватар
JO_MASTERA89
Потребител
Потребител
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 12:12 pm

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от JO_MASTERA89 »

Първо ще ви дам един лек технически съвет. От няколко години се започна да се влагат в лаптопите мощни видеокарти и процесори, но мощните компоненти водят до загрявания. А топлината е основен "вредител" на компонентите. След десетина минути игра на лаптопа, той ще загрее и няма да е удобен за игра/работи на него. Истинските геймърски лаптопи започват от 3000лв нагоре. Там е мислено и за по-добро охлаждане на компонентите и т.н.
Втория ми съвет е: щом е за игри е по-добре да се купи един настолен компютър и голям монитор и детето ви ще е в пъти по-доволно. За 1500лв може да ви се сглоби много добра кутия. И аз съм бил дете и знам какво е да се играят игри. Няма база за сравнение м/у настолен компютър и лаптоп. Сега използвам лаптопи и вкъщи и на работа, заради мобилността, но по отношение на игри решението е едно - настолен :) Все пак парите и решението са си ваши, така че кажете какво точно ще купувате и какъв е бюджета и във форума може да ви предложим различни варианти. :)
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от realprofesora »

JO_MASTERA89 написа:Първо ще ви дам един лек технически съвет. От няколко години се започна да се влагат в лаптопите мощни видеокарти и процесори, но мощните компоненти водят до загрявания. А топлината е основен "вредител" на компонентите. След десетина минути игра на лаптопа, той ще загрее и няма да е удобен за игра/работи на него. Истинските геймърски лаптопи започват от 3000лв нагоре. Там е мислено и за по-добро охлаждане на компонентите и т.н.
Втория ми съвет е: щом е за игри е по-добре да се купи един настолен компютър и голям монитор и детето ви ще е в пъти по-доволно. За 1500лв може да ви се сглоби много добра кутия. И аз съм бил дете и знам какво е да се играят игри. Няма база за сравнение м/у настолен компютър и лаптоп. Сега използвам лаптопи и вкъщи и на работа, заради мобилността, но по отношение на игри решението е едно - настолен :) Все пак парите и решението са си ваши, така че кажете какво точно ще купувате и какъв е бюджета и във форума може да ви предложим различни варианти. :)
Напълно съм съгласен. Наскоро на познат му се прецака "геймърски" лаптоп, от прегряване. ....а не са никак евтини.
Popopopopo
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от System_error »

Аз пък твърдо съм отрекъл настолните щайги. От години ползвам само лаптопи за игри и работа (а бачкам на товарещи приложения, изискващи доста мощ понякога). Единствената грешка, която не трябва да правиш е да се спираш на Acer, Asus или друга недомислица. Избери Toshiba, HP, Sony, Lenovo или Dell...
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от didka »

Колкото до охлаждането, се взема една подложка с вентилатор и проблема се елеминира.Ако въобще възникне такъв проблем...За щайгите съм на същото мнение-бюро,кабели,боклуци,не мерси...Между другото,не си ли се оглеждал за 17 инчови лаптопи с "геймърски" хардуер?
Dog drags - no tracks...
Аватар
JO_MASTERA89
Потребител
Потребител
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 12:12 pm

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от JO_MASTERA89 »

Подложката с вентилатор не върши работа за такива натоварвания. Даже бих казал, че по принцип не вършат работа.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от System_error »

Върши. Личен опит със старата Тошиба. Сваля едни 7 до 10 градуса, ама трябва да е свястна подложката, а понякога зависи и от самия лаптоп и начина му измислен за проветрение.
nenoneno
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 10:51 am

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от nenoneno »

Ето ти ревю на леновото
http://www.pcworld.com/article/2463821/ ... splay.html

В сравнението Acer,Asus и HP няма... щото не са в този клас. Единственото лошо за този лаптоп, което са отбелязали е дисплея. Въпреки че е full HD матрицата е кофти. Затова пък е с параметрите и производителността на утвърдени машини в този клас, на много по-ниска цена.

За топлината - обикновенно тази техника работи в помещения с температура на въздуха 23-27 градуса. Не става лятото на над 30 и на леглото върху одеалото. Също така, с течение на времето от самия въздух, се натрупва прах върху радиатора и го запушва(понякога напълно) като не позволява вентилатора да издуха навън топлия въздух и така нарушава работата на цялата охладителна система. От своя страна, самата охладителна система на една такава машина не е случайна. Разчетено е каква топлина отдава и процесора и видеото. Никой производител (освен НР може би) няма да сложи охладителна система, която да не може да разсейва топлината отдавана от тези компоненти.
Относно вентилаторните подложки - ползата от тях е колкото и вредата. Принудителното обдухване има ефект, който при помещения с температура над 27градуса е малък тъй като подложката обдухва корпуса, а не охладителя на лаптопа. Така датчика за температурата еще показва по-ниски стойности, а компонентите ще са все толкова горещи. Основния недостатък на подложката е че ускорява процеса на натрупване на прах по радиатора.
Не знам колко е малък сина ви, лаптопа е хубав и иска пазене. За другото - игри и работа - със сигурност е добра покупка и ще издържи.
Точността гарантира единствено, че ще направиш грешката си навреме.
http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/99509
Аватар
Barbarian
Потребител
Потребител
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Авг 30, 2002 16:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от Barbarian »

JO_MASTERA89 написа:Първо ще ви дам един лек технически съвет. От няколко години се започна да се влагат в лаптопите мощни видеокарти и процесори, но мощните компоненти водят до загрявания. А топлината е основен "вредител" на компонентите. След десетина минути игра на лаптопа, той ще загрее и няма да е удобен за игра/работи на него. Истинските геймърски лаптопи започват от 3000лв нагоре. Там е мислено и за по-добро охлаждане на компонентите и т.н.
Втория ми съвет е: щом е за игри е по-добре да се купи един настолен компютър и голям монитор и детето ви ще е в пъти по-доволно. За 1500лв може да ви се сглоби много добра кутия. И аз съм бил дете и знам какво е да се играят игри. Няма база за сравнение м/у настолен компютър и лаптоп. Сега използвам лаптопи и вкъщи и на работа, заради мобилността, но по отношение на игри решението е едно - настолен :) Все пак парите и решението са си ваши, така че кажете какво точно ще купувате и какъв е бюджета и във форума може да ви предложим различни варианти. :)
+1
По мое мнение лаптопите имат едно единствено предимство пред настолните и това е мобилността,всичко останало са недостатъци.Ако сина ти няма да го разнася е много по-добре да му се вземе един як настолен комп за същите пари.Ще работи по-бързо и ще има по-голям екран.За топлината също настолните се оправят с пъти по-добре.А колкото до хората дето отписват Asus от геймърските марки явно не са виждали високия им клас.Сега вярно че те струват доста повече но има защо.Един истински геймърски лаптоп който да си е сметнат точно както си трябва(заради което стават големи и тежки) струва минимум 2000-2500.Другото са "обикновенни" лаптопи в които са натикани яки части с минималното възможно охлаждане което да се опита да ги държи да не прегреят.
Така че моят съвет е да му вземеш як настолен с 22-24" монитор и да си се кефи максимално,а не да се кьори в 15.6" матричка.
Good strategists seize oportunities.Great strategists make their own.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от System_error »

Аз коментирам машини точно в тоя ценови диапазон. По евтин комп от 2500 не съм купувал, но разликата във вероятноста на дефектацията между ейсъра и останалите е огромна.
Последно промяна от System_error на Съб Сеп 13, 2014 6:02 am, променено общо 1 път.
Аватар
Barbarian
Потребител
Потребител
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Авг 30, 2002 16:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от Barbarian »

Сега за Acer никой не говори.Там положението е ясно.Ама да ми слагаш Asus в същата категория не съм съгласен.
Good strategists seize oportunities.Great strategists make their own.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от System_error »

Barbarian написа:Сега за Acer никой не говори.Там положението е ясно.Ама да ми слагаш Asus в същата категория не съм съгласен.
Че те ако не се лъжа, са едно и също. Най-малкото имащ общ корен, ако не са една корпорация.
Аватар
Barbarian
Потребител
Потребител
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Авг 30, 2002 16:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от Barbarian »

От скоро са така да се каже един холдинг до колкото знам.Но иначе са си отделни фирми и Acer правят по-ефтини и ширпотребни модели,а Asus имат и по-читави.
Good strategists seize oportunities.Great strategists make their own.
Аватар
kiltox
Потребител
Потребител
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 15:46 pm

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от kiltox »

System_error написа:
Barbarian написа:Сега за Acer никой не говори.Там положението е ясно.Ама да ми слагаш Asus в същата категория не съм съгласен.
Че те ако не се лъжа, са едно и също. Най-малкото имащ общ корен, ако не са една корпорация.
Да така е . Ето малко информация за обща култура . Лаптопа който е посочен в линка никак не е лош , с два отделни вентилатора за CPU и GPU но преди да се вложат пари трябва да си наясно дали те устройва. Имай в предвид че геймърите много рядко са деца , така че за игри за дете ще става. За по- сериозен геймър категорично не става . На посоченият лаптоп Battlefield 4 multiplayer върви с около 40-65 fps и температури около 80°С при напълно незапрашено охлаждане . Ако се свалят настройките може и по добре. По мои наблюдения децата не са за лаптопи , но все пак е индивидуално според характера му. Много е важно да се прецени за какво ще се използва машината , какви са изискванията за игрите или приложенията и не на последно място какви температури ще достига при изпълнението им.
Публикувай отговор