Избор на лаптоп за игри

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
nenoneno
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 10:51 am

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от nenoneno »

Само дето Asus притежава Ggabyte, а Acer - Packard bell и Gateway и това не е от скоро...
Въпросното Леново е лидер в този клас, при толкова ниска цена. Като недостатък е само качеството на full HD дисплея(който се ползва и от Vaio X на Sony). Това Maxwell дето пише на видеото говори ли нещо на някой? :grin2:
http://forum.notebookreview.com/ideapad ... 260-a.html
Четете бре колеги.
Ерата на настолните щайги отмина, сега са лаптопи, таблети, смартфони и всичко се миниатюризира, усъвършенства и подобрява. Това е бъдещето, пък до къде ще стигне - ще видим.
Точността гарантира единствено, че ще направиш грешката си навреме.
http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/99509
Аватар
Barbarian
Потребител
Потребител
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Авг 30, 2002 16:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от Barbarian »

Айде сега да не говорим глупости.Била отминала ерата на настолните.Вярно че са малко назад ама според мен винаги ще си ги има.Аз мисля че ерата на чистите таблети ще отмине.Ще се прелеят във смартфони и трансформъри.Ама това е тема на друг разговор и няма общо с питането на човека.
Аз лично настолния комп дето си го ползвам за игри не си го давам за какъвто и да е лаптоп.Просто не могат да му насмогнат.Но и там всичко опира до пари.Колкото до Леновото един приятел има някакво подобно и знам кви ядове бра докато го нагласи да не изключва след 30-60 минути сериозна игра.Така че охлаждането му може и да върши работа докато е чисто ново, но малко да се поазапуши и забрави да може да играеш на него.
Good strategists seize oportunities.Great strategists make their own.
nenoneno
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 10:51 am

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от nenoneno »

Уважаеми колега съфорумец, именно глупостите писани по темата са повод за моите коментари. Ако толкова много дъжиш да изпъкнеш като някакъв капацитет по темата, поне прочети малко - интернет е пълен с информация. В един момент пишеш че лаптопите били "пълни с недостатъци" в сравнение с настолните, после изведнъж в последния ти пост се оказа че настолните били "малко назад"... Асус и Ейсър станаха пък холдинг... намеси се и на баба Злата шурея с "подобно Леново" , който естествено много ядове брал с него и за капак твоя настолен за нищо не го даваш без дори някой да го е искал или да става тема за него...
Не искам да влизам в полемика при такива аргументи.
На автора на темата бе отговорено. Другото е спам.
Точността гарантира единствено, че ще направиш грешката си навреме.
http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/99509
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от admin »

Каквото и да си говорите и всеки да си предлага неговия си тертип, при лаптопите винаги си ограничен от към слотове, мощност и куп други неща. Темата е много дълга и е въпрос на кой какви са му предпочитанията и за какво го ползва. Единственото предимство на лаптопа е, че е мобилен другото са само недостатъци.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от System_error »

И кои точно слотове (като модел и бройка) липсват на лаптопа?
PS: Оня ден при мен се появи един клиент французин с такъв лаптоп, че ми падна шапката. Само видеото му (куадро 5500) скрива в малкия си джоб 99% от настолните, които съм виждал...
Аватар
Barbarian
Потребител
Потребител
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Авг 30, 2002 16:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от Barbarian »

System_error написа:И кои точно слотове (като модел и бройка) липсват на лаптопа?
PS: Оня ден при мен се появи един клиент французин с такъв лаптоп, че ми падна шапката. Само видеото му (куадро 5500) скрива в малкия си джоб 99% от настолните, които съм виждал...
Амиииии например брой USB портове,връзки към монитор,ТВ,многоканален звук,възможности за добяване на твърди дискове,подмяна на видеокарти и всички други компоненти.Няма да продължавам че списъка ще стане дълъг.Както вече казахме многократно лаптопите имат едно единстжено предимство - мобилността,всичко остнало е недостатъци (някои от тях доста сериозни).
А твърдението че Quadro 5500 скривало някде си настолните карти няма да го коментирам че продизвиква само сериозни количества смях.
А на предния колега дето се съмняваше до колко разбирам да земе да разбере някои неща и тогава да коментира,а явно не е много наясно с някои неща.
Аз бях до тук със спама в темата,няма смисъл да продължам да водя крайно безсмислен и предварително ясен спор.
Айде със здраве.
Good strategists seize oportunities.Great strategists make their own.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от admin »

Не можеш да закачиш 6 харда в отделен райд контролер.
Не можеш да си смениш видео картата когато ти е кеф.
Не може да си смениш процесора когато ти е кеф.
Не може да си смениш дъното когато ти е кеф.
Не може да си смениш монитора когато ти е кеф.
Не можеш да си сложиш допълнителен видео ускорител защото платката е голяма точно колкото лаптопа ти.
Не можеш да си смениш клавиатурата когато ти е кеф.
Не можеш да си смениш лан картата когато ти е кеф.
Няма 5.1 / 7.1 изходи за звук.
Не може да си сложиш твоя звукова карта с допълнителна станция.
Не може да си закачиш два харда.
Ограничен си от към слотове за памет.
Ограничен си от към PCI слотове.

Още искаш ли да изброявам или според теб това не са ограничения ?
Има станции на HP примерно които могат да се връзват с лаптоп и да се слагат лимитирани компоненти на тях, но почнеш ли да излизаш извън кутията .. то това вече е десктоп.


Както казах, зависи кой и за какво е свикнал да използва пс-то и всеки си предлага неговия си начин на използване.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
FCBeroe1916
Потребител
Потребител
Мнения: 234
Регистриран на: Чет Сеп 02, 2010 17:18 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от FCBeroe1916 »

И аз си го загледах този лаптоп, но и аз се чудя дали повече ми е нужно настолен или лаптоп. Горе-долу за 1500лв. ще се направи добра конфигурация за настолен и отделно един монитор за 200лв. и всичко е ток и жица, но този лаптоп специално си е доста добре от към характеристики и това със загряването не мога да го приема чак толкова, защото имам лаптоп Lenovo G560, купих си го 2010г. и тогава си вървяха всички игри и от тогава до сега не съм усетил температура при игра над 75 градуса, максимално е стигало до 80. Като разбира се си го чистя редовно.
Може би само този Асус : http://laptop.bg/laptops-asus-ROG_G550- ... 50jk_cn266 е конкурент на Леновото, но от гледна точка, че е само 100лв. разликата по-добре Леновото.
nenoneno
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 10:51 am

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от nenoneno »

О, ужас...
За какъв чеп ще му са 6 харда в райд, на лаптоп който го взима за удоволствие?
Да "земе" някой да прочете какво точно значи това Maxwell дето е писано след модела на видеото? Ама май само писатели тука, читатели...?
Относно Quadro FX линията на nVidia , наистина не е добре да се коментира ей така - някой му казал или по радиото чул. Обикновенно такива видеокарти се монтират на машини от типа Mobile workstation ,които 99% от коментиращите тук не са виждали или са гледали само на снимка. Това не е нещо което да си купи човек от Мост или Техно-маркет-полис или Метро на промоция :)
Когато му е кеф, да се замисли за всичките тези ненужни ъпгрейди дето правят разните му маняци, наливат пари за няма нищо всяка година само за да комплексират комшията как техния компютър най-най...
Колко УСБ порта да ползва човек на лаптоп, че да не му стигат? Защото един УСБ хъб е от 2 до 5 лв. :)

Някой да "земе" да прочете първия пост - човека пита какво мислим за точно определен модел Леново и дали не е по-добре да вземе по-ефтин Ейсър. Тя стана една... човека сигурно съжали че е питал изобщо.
Точността гарантира единствено, че ще направиш грешката си навреме.
http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/99509
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от System_error »

Подлудяхте бе... за къв чемер са му 6 харда на райд .. аххахаххаха. Има си HDMI, VGA, LAN, 2 броя USB3.0 и още толкова на 2.0 В офиса и вкъщи си има втпри монитор (койро е бачкал на два екрана знае, че е незаменимо). Всичко останало са измислици - премислици за сървърни машини. Айде да не изпростяваме излишно. А защо ще сменя монитор или видео, за мен е тайна нерешима. Някой ще почне да ми обяснява как ще почне след 2 години да прави ъпгрейди. Глупости на търкалета. Ще смени примерно видео или рам, а останалите компоненти - морално и физически остарели кво ще ги прави?!? Хвърля щайгата и си купува нова след две години и пак е в крак с технологията. Единствения ъпгрейд може да е още при купуването - задължително добавяне на по-голям SSD, ако е малък или няма изобщо. Не мога да схвана ква е тая носталгия към антични стари сандъци?!?...

Леновото ги сервизират в Полша. На колега скоро му се прецака рама и го праща по куриер. Всичко за тяхна сметка, като си има и следене на поръчката. Някой ако е чул за Ейсър да казва. Аз сами познавам 3-ма души с Ейсъри над 1200 лв, които са дали фира още първата година. За мен това говори пре-достатъчно за качеството им.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от admin »

Мисля, че го написах много ясно ама ще ви го потретя за да наблегнете на това изречение.
Както казах, зависи кой и за какво е свикнал да използва пс-то и всеки си предлага неговия си начин на използване.


Пък и въпроса беше какви са недостатъците, а не кой го прави или не. Има разлика.
"There is no 'patch' for stupidity."
nenoneno
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 10:51 am

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от nenoneno »

sizemem написа:Много се колебая дали да инвестирам в такъв лаптоп за малкия ми син. С такива параметри видях и доста по-евтини, но този го дават специално за игри. Какво мислите? Да заложа ли на един евтин Acer?
Ей това беше въпроса.
Точността гарантира единствено, че ще направиш грешката си навреме.
http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/99509
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от admin »

Не се прави че не разбираш, знаеш точно какво имам в предвид.
"There is no 'patch' for stupidity."
nenoneno
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 10:51 am

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от nenoneno »

Виж, не ми е цел да се заяждам с някого. Именно заради това, че разбирам за какво става на въпрос - отговорих на автора на темата. В един момент стана някакъв филм тука - ха настолен, че температури се появиха, фирми взехме да мешаме, USB и слотове за памет да броим... после взехме да ъпгрейдваме ей така - за кеф... яко играене стана за по над 30 мин. Не е коректно всичко това.
Ако искаш, дай да си направим тема, има мнооого да напиша колко техника буквално ми се въргаля в хола, SAS контролери и дискове, I-7 , I-5 , I-3 ки, мобилни и декстоп, няколко куадро нвидии за по $300+, сървъри на Xeon, истинска Mobile workstation на Dell, 19 инчово HP на ново AMD, незнам вече колко на брой ThinkPad R50, R60, T- series поне 5, докинг за IBM и Dell, абсолютно всички десктоп сокети, невероятния за времето си Opteron на 939 , Quad 9550 и 6600на Intel, незнам колко Атлони и Феноми на AM2 и 3, пет таблета, три Panasonic Toughbox CF-30 и CF-31 който е на I-7 за над $1700 ... няма край всичкото това.
Втръснало ми е. Имам алергия, няма на какво да се зарадвам. Добре че ми е таблета - прост Ipad2-16GB.
Прочетох темата, потърсих информация и отговорих на автора. Даже малко и обясних. Да не се изложат някъде, че Асус и Ейсър били холдинг.
Толкова. Човека иска хубав лаптоп за сина си. За това иска да го ползва.
Точността гарантира единствено, че ще направиш грешката си навреме.
http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/99509
teodor1993
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Окт 02, 2014 13:31 pm

Re: Избор на лаптоп за игри

Мнение от teodor1993 »

Здравейте,
http://goo.gl/PVsOUCлаптоп е на промоция и мисля ,че е с добри характеристики за цената си! Аз лично мисля да си го закупя до месец .. :) така че ако някой иска мнение да пише след месец :)
Публикувай отговор