Рутера ми забива

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Рутера ми забива

Мнение от realprofesora »

Рутера е TP Link от тези евтините моделчета-получих го от Близу. Преди рутера имам модем.
Рутера го охлаждам с вентилатор, директно на радиатора, защото ми се стори, че радиатора на чипа много нагрява- температурата е около 26 градуса в момента, но като отворя няколко клипа в youtube едновременно, или говоря с камера в скайп и връзката се скапва и рутера забива.
С какъв да го сменям ,само да не е много скъп.
От Близу знам какво ще направят , ще го сменят с някой такъв който е забивал на друг клиент.
Моля за мнения.
Popopopopo
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Рутера ми забива

Мнение от System_error »

Според мен проблема не е в рутера ти, а в линията преди него. Ловя бас на бира (Загорка естествено)...
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Рутера ми забива

Мнение от niggaz_nature »

какъв модел е рутера ? И да му видим хардуера . Ако има възможност да се сложи ddwrt ще е идеално .
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Рутера ми забива

Мнение от realprofesora »

niggaz_nature написа:какъв модел е рутера ? И да му видим хардуера . Ако има възможност да се сложи ddwrt ще е идеално .
TL-WR740N
Сега ако кажеш и какво е това DDWRTще е почти идеално.
System_error написа:Според мен проблема не е в рутера ти, а в линията преди него. Ловя бас на бира (Загорка естествено)...
Това как мога да го проверя??
След като поговоря с някой по скайп с включена камера и ми забива нета и на WI FI иконата долу в дясно ми се появява едно жълто триъгълниче с удивителна. След като рестартна рутера и се опрявя.
Някой ако иска да го вземе да го тества ,а да ми даде някой друг в който е сигурен , да видя как ще се държи.
Popopopopo
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Рутера ми забива

Мнение от sawo »

Щом рестарт на рутера оправя нещата, най-вероятно проблема е в него. Възможно е интернета обаче да спира не заради повреда в рутера, а заради смущения в безжичната връзка. Ако твои съседи ползват същия канал за безжична връзка като твоя рутер, това което описваш е напълно нормално. Влез в настройките на рутера и опитай различни канали и виж има ли разлика. На телефона ако е с андроид може да инсталираш софтуер wifi analyzer, който ти показва кои канали са най-малко натоварени, защото може повечето при теб да са заети и даже и да смениш 2-3 нищо да не се получи.
dd-wrt е свободен софтуер за рутери, може да се инсталира при съмнения за проблеми с рутера, но опитай първо гореописаното.
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Рутера ми забива

Мнение от niggaz_nature »

Имам същия , проблема му е че хардуера не му е кой знае какво и забива още като нов , но след като му се сложи ddwrt софтуер се оправя и с подходящи настройки си бачка перфектно .
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Рутера ми забива

Мнение от realprofesora »

niggaz_nature написа:Имам същия , проблема му е че хардуера не му е кой знае какво и забива още като нов , но след като му се сложи ddwrt софтуер се оправя и с подходящи настройки си бачка перфектно .
Инсталнах му ddwrt и сега работи нормално, но ако можеш да кажеш някои тънкости в настройките за да не забива занапред ще съм благодарен.
Popopopopo
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Рутера ми забива

Мнение от sawo »

Тънкостите са да си следиш каналите и да ги сменяш при нужда. Ако след появяване на жълтия триъгълник все още имаш достъп до настройките на рутера през вътрешния му IP адрес(трябва обаче да се свържеш с кабел за теста, а не през безжичната мрежа, защото ако има смущения с други рутери, няма да имаш връзка и до собствения си рутер), значи на рутера нищо му няма, просто трябва да се смени канала, на който работи. Нищо им няма на 740n аз съм бил с такъв 3 години, работил съм в голям доставчик и тази процедура със смяната на каналите съм я правил поне по 20 пъти всеки ден с различни хора и рутери. Не може да сте 50 човека всеки навързан с по 10 телефона 5 таблета и 3 лаптопа в един жилищен блок и да нямате проблем, при все, че каналите са общо 13.
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Рутера ми забива

Мнение от niggaz_nature »

Както каза sawo , провери каналите на които предава рутера и съседите ти . И също така в настройките има опция да се нагласи рутера да се рестартира сам. Лично аз съм го направил всяа сутрин в 5:00 да си прави един профилактичен рестарт . След това не съм имал случай да ми забие през деня и колкото и да съм го натоварил.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Рутера ми забива

Мнение от realprofesora »

Благодаря много братя! Засега рутера рутира много добре. :heat:
Popopopopo
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Рутера ми забива

Мнение от didka »

Да попитам и аз, моя 941ND работи що-годе добре, но ако го флашна с тва ddwrt, дали няма да му олекне повече?
Dog drags - no tracks...
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Рутера ми забива

Мнение от niggaz_nature »

didka написа:Да попитам и аз, моя 941ND работи що-годе добре, но ако го флашна с тва ddwrt, дали няма да му олекне повече?
За него ddwrt няма.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Рутера ми забива

Мнение от sawo »

Изображение
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Рутера ми забива

Мнение от realprofesora »

didka написа:Да попитам и аз, моя 941ND работи що-годе добре, но ако го флашна с тва ddwrt, дали няма да му олекне повече?
Виж ревизията коя е .
Popopopopo
Аватар
AquiLA^
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 559
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 0:48 am
skype: aqu1la
Местоположение: Стара Загора

Re: Рутера ми забива

Мнение от AquiLA^ »

Докато сте на темата. Този firmware има ли опция да се ползва рутрера като switch? Обяснявам. На сегашния си софт като ръгна входящия кабел в lan1 и в wi-fi само предава сигнала. Това ми трябва може ли го?
Публикувай отговор