Рутера ми забива

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Рутера ми забива

Мнение от didka »

Ver. 5.1 e хардуера.
Заслужава ли си?
Откъде да го дръпна и как се процедира?
Dog drags - no tracks...
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Рутера ми забива

Мнение от realprofesora »

didka написа:Ver. 5.1 e хардуера.
Заслужава ли си?
Откъде да го дръпна и как се процедира?
http://dd-wrt.com/site/support/router-database
Дърпащ от тук. Даваш на рутера да си ъпдейтне фърмуера и му задаваш дестинация-този файл който си дръпнал. След инстала влизаш в менюто и се кефиш. Винаги можеш да върнеш на оргиналния фърмуер.
Popopopopo
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: Рутера ми забива

Мнение от fantamaniaka »

didka - ако версията и ревизията не съвпадат напълно на мен лично се случи рутера да умре с едно посочен билет след флаш. ( Затова , че имай едно наум )

AquiLA^ - Ако искаш рутера да работи като АП ( access point ) изключи си DHCP сървара и тогава най общо казано жичния синал ще стане безжичен. (Може да иска и нагласяне от къде е входния сигнал лан , wan )
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Рутера ми забива

Мнение от realprofesora »

AquiLA^ написа:Докато сте на темата. Този firmware има ли опция да се ползва рутрера като switch? Обяснявам. На сегашния си софт като ръгна входящия кабел в lan1 и в wi-fi само предава сигнала. Това ми трябва може ли го?
Toва което си го имал досега, пак ще си го имаш плюс допълнителните екстри с новия софт. Ако нещо не ти харесва винаги можеш да си върнеш стария фърмуер. :cute:
Popopopopo
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Рутера ми забива

Мнение от realprofesora »

didka написа:Ver. 5.1 e хардуера.
Заслужава ли си?
Откъде да го дръпна и как се процедира?
Милене, точно в твоя случай риска не е оправдан. Ако нямаш проблеми с рутера и си мислиш ,че не можеш да изстискаш повече скорост от него...Просто НЕ ГО ПРАВИ.
Popopopopo
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Рутера ми забива

Мнение от didka »

Бях се нахъсал, но накрая ме отказахте. Няма да го пипам засега, мерси за отговорите. :cheers:
Dog drags - no tracks...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Рутера ми забива

Мнение от sawo »

5.х означава, че всички версии започващи с 5 се поддържат, но това old не знам какво е и освен ако не се провери в release notes, не е добра идея да се рискува. Ако до момента няма забележки към работата на рутера, най-добре е да не се пипа нищо :)
Аватар
AquiLA^
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 559
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 0:48 am
skype: aqu1la
Местоположение: Стара Загора

Re: Рутера ми забива

Мнение от AquiLA^ »

Престраших се и аз най-накрая да сложа dd-wrt firmware. Сега да видим ще ме избави ли от мъките :)
Аватар
AquiLA^
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 559
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 0:48 am
skype: aqu1la
Местоположение: Стара Загора

Re: Рутера ми забива

Мнение от AquiLA^ »

Така. Това, за което го инсталирах, не се получава. Нека ви споделя какъв е проблема, може да дадете някой акъл. Тука интернета минава през рутер, който е за цялата сграда. За мое голямо съжаление при мен не достига реален IP адрес. Идеята ми да ползвам рутера като AP е да може всеки комп да си комуникира директно с главния рутер. В такъв режим обаче от 2 седмици насам вечерно време като се понатовари мрежата и рутера постоянно забива. Когато го пусна да си работи като нормален рутер, а не като AP няма проблеми. Идеи някакви имате ли? Само да уточня, че по главния рутер интервенции не са възможни.
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: Рутера ми забива

Мнение от fantamaniaka »

Значи имаш един (главен) рутер в цялата сграда и един рутер при теб така ли ?
При теб достига вътрешен ИП адрес( което в случая няма нищо общо)
Ако това до тук е така значи Главния рутер дава ИП за твоя апартамент примерно 192.168.0.10 и ако твоя рутер в стаята е пуснат като AP само той ще излъчва едно ИП а именно 192.168.0.10 което може да се ползва само от ЕДНО устройство ( телефон , лаптоп и др.) едновременно.
Поправи ме някъде ако греша ще намерим проблема :)))
Но идеята е , че ако главния ти рутер те ограничава с едно ИП трябва твоя рутер да си работи като рутер за да може да се ползват всички устройства едновременно.
Друго което ми идва наум е виж какво ти е вътрешното ИП от главния рутер и виж дали не съвпада с мрежата която създава твоя рутер ( в стаята )
пример :
Ако рутер 1 (главния с ип 192.168.0.1 ) ти дава ИП адресс 192.168.0.10 примерно , то тогава ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си смени настройските на твоя DHCP server да е примерно 192.168.1.1/255 (идеята е да не съвпадат мрежите )
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
Аватар
AquiLA^
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 559
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 0:48 am
skype: aqu1la
Местоположение: Стара Загора

Re: Рутера ми забива

Мнение от AquiLA^ »

Точно така. Има един главен рутер за сградата. Този рутер обаче не ми дава 1 IP за апартамента, а дава по 1 IP на ВСЯКО устройство. За него са избрали порядъци на IP-тата от 192.168.165.* до 192.168.167.*. Моята вътрешна мрежа няма нищо общо с тези порядъци. Вече една година схемата със IP-та от главния рутер си работеше. Нещо се случи и напоследък вечерно време рутера постоянно забива. Проблема с ползването на рутер като рутер е, че ако пусна да свалям филм (примерно) и интернета по другите устройства умира.
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Рутера ми забива

Мнение от niggaz_nature »

Значи си ограничи връзката като теглиш. И като гледам тези ип на главния руте пак не са реални, така че няма смисъл твоя рутер да го правиш като ап.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
AquiLA^
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 559
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 0:48 am
skype: aqu1la
Местоположение: Стара Загора

Re: Рутера ми забива

Мнение от AquiLA^ »

Да знам, че не са реални. Ограничаването не ми харесва като вариант. Искам да си ползвам целия капацитет.
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: Рутера ми забива

Мнение от Веско »

Да съживим малко темата.
Смених стария рутер който нещо не беше наред ,с ето този модел на ТП Линк
https://www.pazaruvaj.com/ruteri-c3144/ ... 4rEALw_wcB

Но основния проблем си остава,рутера забива. Булсат казват че проблем няма, но мине се не мине време и забива(понякога забива по 3-4-5 пъти на ден).Вчера сутрин беше забил нацяло,оправя се след рестарт. Днес сутринта имаше ЛАН ,но нямаше ВиФи(пак се оправя след рестарт) .Какъв може да е проблема ? Евентуално електричеството ?
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Рутера ми забива

Мнение от niggaz_nature »

И при мен беше так а с тракия кабел и рутер на тп-линк . С оригиналния софтуер забиваше по същия начин по няколко пъти на ден. След смяна с dd-wrt и нещата се оправиха.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Публикувай отговор