Помощ с избор на SSD

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Помощ с избор на SSD

Мнение от System_error »

Пуснах си RAPID Mode-a. ама чак сега се присетих да му направя benchmark:


Изображение
Salamura
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 22:36 pm

Re: Помощ с избор на SSD

Мнение от Salamura »

Прецака ми се ССД-то (Гей-ла) и ми го подмениха гаранционно с това:
Изображение
Още не съм го разпечатал и съм любопитен каква производителност ще покаже! Чипът не е Сандфорс а фийсън - пак евтиния....
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Помощ с избор на SSD

Мнение от sawo »

Подменят гейл с това ?
Salamura
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 22:36 pm

Re: Помощ с избор на SSD

Мнение от Salamura »

Разликата е около 10$ в полза на Гейл. Единственият + на S55 Силикона е, че не е със Сандфорс и поне на тестове показва по-висока скорост на запис (има 512МВ кеш ДДР3, който се надявам да е запоен и да не е скопен). Има и още 1 + 7мм е и мога да го сложа в лаптопа. Гейл е 9,5мм и четох, че не ставал в моя лаптоп на мястото на харда (САТА3 порта).
Исках да доплатя до 240GB дали Гейл или Силикон но ми отказаха.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Помощ с избор на SSD

Мнение от sawo »

Не съм 100% сигурен и трябва да проверя, но по новите изменения в ЗЗП ако не могат да ти отремонтират стоката, имаш право сам да избереш дали да ти дадат нова или да ти върнат парите. В предишния му вид продавача определяше как да ти уважи рекламацията - дали да върне парите или да замени продукта.
Salamura
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 22:36 pm

Re: Помощ с избор на SSD

Мнение от Salamura »

Изображение Изображение Изображение
Те това може гадинката! По-високи скорости от Гейл S3-ката (не само защото е закачен на Сата3), двойно до тройно по-нисък достъп и надявам се да издържи повече! Нарочно съм извъртял по два теста да се види, че си ги изкарва реални едни и същи резултати колкото и пъти да пускам тестовете!
Според тестовете в нета мога да изтискам още малко но играта с Интел драйверите мисля да я пропусна!

Препоръчайте ми сносна външна кутия USB3 за лаптопския хард, която да поддържа и TRIM (SSD) ако реша да преселя ССД-то в нея! Не ми се слагат кадита - ползвам си записвачката на лаптопа и нека си седи в корпуса.
Благодаря предварително!
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Помощ с избор на SSD

Мнение от sawo »

Изображение
Изображение

Най-накрая сложих ново дъно с i7 процесор и диска вече показва реалните си възможности :)
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1264
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Помощ с избор на SSD

Мнение от emzo »

И като спреш оная глупост в самс. маджишън софта и лъсват съвсем други стойности :mrgreen:
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Помощ с избор на SSD

Мнение от admin »

Аз моите ги избирах от някакъв сайт ама не му помня името, томхардуер или нещо от сорта, имаше доста бенчмаркове на дискове и не само, видео карти и т.н. Видях кое е сравнително хубаво и не е много скъпо и него си взех. Ревютата им бяха доста обстойни и имаше на почти всичко модели ссд-та.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Помощ с избор на SSD

Мнение от sawo »

emzo написа:И като спреш оная глупост в самс. маджишън софта и лъсват съвсем други стойности :mrgreen:
Ами тази "глупост" работи и на практика - копирам 900MB файл точно за 1 секунда :) Не виждам причина да го спирам и да си събарям производителността на 4к четене и писане :)
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1264
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Помощ с избор на SSD

Мнение от emzo »

Работи за синтетичните тестове, като и там показва ебати надутите резултати.

Ама ти си лукова глава и не мисля да споря с теб, в нетя има достатъчно тестове доказващи самсунг магията.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Помощ с избор на SSD

Мнение от didka »

Не искам да се намесвам, но и на мен ми се струва невероятно това копиране ( четене, или писане, каквото и да е...). 900 мб. За една секунда... За Тома неверни чувал ли е някой? :lol:
Dog drags - no tracks...
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1264
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Помощ с избор на SSD

Мнение от emzo »

On:
Изображение

Off:
Изображение


On
Изображение
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Помощ с избор на SSD

Мнение от sawo »

didka написа:Не искам да се намесвам, но и на мен ми се струва невероятно това копиране ( четене, или писане, каквото и да е...). 900 мб. За една секунда... За Тома неверни чувал ли е някой? :lol:
До 1GB трансфер се ползва рам паметта като кеш - първо отива там, след това на диска. Затова и диска постига такива резултати - колкото по-бърза памет имаш, по-бързо ще работи диска в определени условия.
emzo написа:Работи за синтетичните тестове, като и там показва ебати надутите резултати.

Ама ти си лукова глава и не мисля да споря с теб, в нетя има достатъчно тестове доказващи самсунг магията.
Ами като не мислиш да спориш защо започваш спор ? :) За теб не знам, но аз знам как работи софтуера на самсунг, не ми трябват тестове - имам два такива диска, на единия софтуера е инсталиран, на другия не :) Няма никаква магия, просто самсунг софтуера има специален драйвер, който най-просто казано прави RAM диск до 1GB, който служи като кеш на диска. Така малки операции и трансфер на файлове с размер не по-голям от RAM диска минават реално през RAM паметта. Това дава производителност, която не може да се предложи от друг диск на пазара. Също така софтуера следи за често ползвани обекти и ги държи на рам диска - така се постига още по-висока производителност. Не знам какво за теб е синтетичен тест, но 4к произволно четене и писане е най-точния тест който ще ти даде представа колко бърз ще е един диск за системен.
Публикувай отговор