Лаптоп който спира изведнъж и внезапно!

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
megabait1982
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 16:09 pm

Лаптоп който спира изведнъж и внезапно!

Мнение от megabait1982 »

Имам лаптоп който от известно време докато се включва и зарежда ОС и спира изведнъж внезапно все едно няма ток, или като зареди вече ОС и мине време и спира отново изведнъж и внезапно. Какъв може да е проблема? Прави го при включен кабел т.е. и когато не е на батерия. Възможно ли е поради прегряване, или на дъното някоя студена спойка да прави проблем или друго?
nenoneno
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 10:51 am

Re: Лаптоп който спира изведнъж и внезапно!

Мнение от nenoneno »

Поради запушени с прах отвори на радиатора - не може да изкара въздуха навън, прегрява, включва се защитата и спира. Чистене иска.
Точността гарантира единствено, че ще направиш грешката си навреме.
http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/99509
Аватар
kiltox
Потребител
Потребител
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 15:46 pm

Re: Лаптоп който спира изведнъж и внезапно!

Мнение от kiltox »

megabait1982 написа:Имам лаптоп който от известно време докато се включва и зарежда ОС и спира изведнъж внезапно все едно няма ток, или като зареди вече ОС и мине време и спира отново изведнъж и внезапно. Какъв може да е проблема? Прави го при включен кабел т.е. и когато не е на батерия. Възможно ли е поради прегряване, или на дъното някоя студена спойка да прави проблем или друго?
От зададен по този начин въпрос разбирам , че когато е на батерия няма проблем . Може да замериш буксата на захранването като я пречупваш в различни посоки да видиш дали няма да прекъсне . Много ме съмнява че не си правил достатъчно тестове и само на батерия , мисля че и там ще има проблем. Обикновено това е масов проблем на HP лаптопи . При DV5 и DV6 подобен проблем правят едни транзистори PQ41 и PQ42 . Като цяло за мен проблема ти е в дъното . Може да пробваш и с почистване , както те съветва nenoneno , но шанса не е голям . И с запрашен радиатор трябва поне да ти зареди ОС и след като поработи да изключи .

И не е лошо когато някой отваря тема , накрая да напише за развитието на проблема. Ако си го дал за почистване и проблема се разрешил така други хора ще знаят как да постъпят в подобни случаи .
Публикувай отговор