Kak да стресирам рутер TL-WR740N

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Kak да стресирам рутер TL-WR740N

Мнение от realprofesora »

Кажете как да стресирам яко рутера за да забие.
Като е Пловдив при дъщерята -забива , а при мен си върви.
Popopopopo
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Kak да стресирам рутер TL-WR740N

Мнение от niggaz_nature »

просто почваш да теглиш много торенти наведнъж. И да ще забие на ден един път , ако не му сложиш ddwrt и да го настроиш да се рестартира през ноща . Така карам вече много време с такъв и проблем с това вече нямам.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Kak да стресирам рутер TL-WR740N

Мнение от sawo »

realprofesora написа:Кажете как да стресирам яко рутера за да забие.
Като е Пловдив при дъщерята -забива , а при мен си върви.
Може просто да се заглушава с друг рутер - сменяш му канала и готово :) На Niggaz_Nature неговия най-вероятно има някакъв дефект - аз бях с такъв 2 години и никога не е забивал :)
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Kak да стресирам рутер TL-WR740N

Мнение от niggaz_nature »

sawo написа:
realprofesora написа:Кажете как да стресирам яко рутера за да забие.
Като е Пловдив при дъщерята -забива , а при мен си върви.
Може просто да се заглушава с друг рутер - сменяш му канала и готово :) На Niggaz_Nature неговия най-вероятно има някакъв дефект - аз бях с такъв 2 години и никога не е забивал :)

Ай ся дефект с моя . Има дефект с цялата серия 740 ;) . Минали са поне 10 такива през мен и всички при натоварване забиват на ден - два някой път повече. Просто са си такива . С качване на ddwrt ги нагласям автоматично в 5 сутринта да се рестартират и няма никакъв проблем .
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Kak да стресирам рутер TL-WR740N

Мнение от admin »

Обикновено по слабите модели на които им липсва памет забиват на брой конекции, многото торенти е чудесен тест, другото е да го блъскаш с флоод някакъв. Тези домашни рутери не са суич базирани т.е. да имаш 5 отделни порта. Всичките 5 порта са 1 порт и го делят с vpn.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Kak да стресирам рутер TL-WR740N

Мнение от sawo »

niggaz_nature написа:
sawo написа:
realprofesora написа:Кажете как да стресирам яко рутера за да забие.
Като е Пловдив при дъщерята -забива , а при мен си върви.
Може просто да се заглушава с друг рутер - сменяш му канала и готово :) На Niggaz_Nature неговия най-вероятно има някакъв дефект - аз бях с такъв 2 години и никога не е забивал :)

Ай ся дефект с моя . Има дефект с цялата серия 740 ;) . Минали са поне 10 такива през мен и всички при натоварване забиват на ден - два някой път повече. Просто са си такива . С качване на ddwrt ги нагласям автоматично в 5 сутринта да се рестартират и няма никакъв проблем .
Няма такъв дефект с цялата серия ;) Може да е била някаква партида, но през мен са минали стотици, да не казвам по-големи цифри и такова нещо просто няма :)
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Kak да стресирам рутер TL-WR740N

Мнение от niggaz_nature »

Добре съгласен съм , някоя серия ще е но по описанието на професора неговия се държи по същия начин с тези които съм срещал.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Kak да стресирам рутер TL-WR740N

Мнение от Magas »

Колеги незнам,какви глупусти говорите,но вкъщи сме със Tl-wr740N и много рядко забива а от както сме на Тракия Кабел ако се случи кабела да спре спира и после дори не трябва да го рестваме вързва се сам,към автора какъв ISP използват в Пловдив?Всеки с малко познания знае какво става ако на един канал се пуснат много рутери особено в старомодна панелка,нищо лично дебела стена плюс много рутери плюс кофти ISP равно на крах провери и софта на рутера.
Бъди такъв какъвто си
Аватар
Lexx
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 16:41 pm
Местоположение: Града на ЛИПИТЕ и красивите жени
Обратна връзка:

Re: Kak да стресирам рутер TL-WR740N

Мнение от Lexx »

Аз съм решил проблема с едно OPENWRT. След инсталирането му забравих кога съм го пуснал.Не е забивало досега.С оригиналния софт ме побъркваше да забива.

http://wiki.openwrt.org/toh/start#tp-link
plamen389
Новак
Новак
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 19:56 pm

Re: Kak да стресирам рутер TL-WR740N

Мнение от plamen389 »

1 съвет - изхвърли го тоя боклик и си вземи един 841 за около 30 лева - 2 години си пилих неврите с такъв на всяко затваряне на лаптопа трябваше да се рестартира да се върже и никаков софтуер от рода на ddwrt не тръгна нормално - просто няма оправия ако нещо му стане
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Kak да стресирам рутер TL-WR740N

Мнение от stivans »

TL-WR740N този рутер го взех преди 2 години за 29,00 лв.Ползвам го към Близу и не съм имали никакви проблеми.За това време съм го рестартирал 3-4 пъти и то профилактично.Досега не ми е забивал.
skype: stivans
Стара Загора
Публикувай отговор