Помощ при избор на лаптоп

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Аватар
z3us
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 15:48 pm

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от z3us »

Спокойно бе момчета, за никъде не съм се разбързал, не ми е спешна покупката и предпочитам първо да си изчистя всичко в главата и да разбера какво точно ми трябва.
Значи казвате, че четириядрените процесори си струват така ли, добре - ще се ориентирам към такъв. Само ме интересува каква е разликата между Pentium и Celeron и кой е по-добрия вариант?
Ще е добре да получа отговор и на този въпрос:
z3us написа:- Видеокартата - гледам огромна част от лаптопите са с вградена Intel HD Graphics. До къде й стигат възможностите(например какви игри могат да се играят на нея и ще има ли проблеми с тежки видеа или тежки сайтове и много отворени прозорци/табове).
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1264
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от emzo »

Каквато и марка да купиш - все се развалят, всичко опира до късмет и правилна експлоатация.
Гледаш да има гаранция и се молиш да не я ползваш :)

За греенето - като се задръсти радиатора с прах, всичко грее.

Мятай се на 4ядред с по-висока честота.
Диска в лаптопа е най-бавната част. Ако не ти трябва обем - купувай ССД.
Вграденото видео става да си пуснеш някоя игра на някакви детайли от преди 2 години да кажем.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
GeRgY
Потребител
Потребител
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 21:28 pm

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от GeRgY »

- Видеокартата - гледам огромна част от лаптопите са с вградена Intel HD Graphics. До къде й стигат възможностите(например какви игри могат да се играят на нея и ще има ли проблеми с тежки видеа или тежки сайтове и много отворени прозорци/табове).

Като цяло видео картата (вградената) не е толкова лоша колкото смятат повечето хора. Тук зависи обаче с колко рам разполага системата (желателно е ако е вградена IntelHD или сходна да е с повече от 4гб. рам). Сайтове или видеа няма да имаш проблем.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от realprofesora »

+1
Последно промяна от realprofesora на Пет Юни 12, 2015 7:24 am, променено общо 1 път.
Popopopopo
Аватар
z3us
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 15:48 pm

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от z3us »

emzo написа:Каквато и марка да купиш - все се развалят, всичко опира до късмет и правилна експлоатация.
Тук ще е добре да дадете някои съвети за експлоатацията на лаптоп относно батерия, охлаждане и т.н. защото както казах никога съм нямал и не ги знам тези неща.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от realprofesora »

+1
Последно промяна от realprofesora на Пет Юни 12, 2015 7:24 am, променено общо 1 път.
Popopopopo
Аватар
GeRgY
Потребител
Потребител
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 21:28 pm

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от GeRgY »

z3us написа:
emzo написа:Каквато и марка да купиш - все се развалят, всичко опира до късмет и правилна експлоатация.
Тук ще е добре да дадете някои съвети за експлоатацията на лаптоп относно батерия, охлаждане и т.н. защото както казах никога съм нямал и не ги знам тези неща.
1) Гледай лаптопа да не се праши излишно.
2) не го оставяй на легло/килими/възглавници и т.н. нека лаптопа стои само в/у твърда повърхност за да се охлажда по-добре. :heat:
3) не го затваряй и отваряй като луд по 10 пъти на ден. :grin2:
4) поне 1 път в седмицата прави пълен разряд и заряд на батерията! ( от 0% до 100% ) :tongue:
5) на няколко месеца е хубаво да се прави профилактика (ако е нужно) с цел запазване на вентилатори и hardware.
6) не бърши екрана с каквото и да е... използвай само антистатик за монитори.
7) хубаво внимавай да не го залееш с нещо :cheers:
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от realprofesora »

+1
Последно промяна от realprofesora на Пет Юни 12, 2015 7:24 am, променено общо 1 път.
Popopopopo
Salamura
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 22:36 pm

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от Salamura »

Към автора на темата - хубаво е да прецени екрана на лаптопа ли ще ползва или примерно ще го вързва и гледа на ТВ. Не е лошо да потърси в гугъл какво е ШИМ и защо е вреден за зрението! Поради ШИМ-а на смотаните натрици/екрани, които много производители слагат дори на среден клас лаптопи е добре да си избере такъв лаптоп с добра матрица, която да не дразни очите (както някой беше писал Няма пълно щастие но поне да има баланс) а другите части проц/видео са на второ/трето място при избора!
Пресен пример съм аз - имам лаптоп, по-бърз от настолната ми машина (с изключение на видеокартата и ССД) но с ОТВРАТИТЕЛНА ЛГ/ФИЛИПС матрица - повече от 2/3 часа не му издържам на смотания дисплей! А като купувах лаптопа и сега пак си е средния клас! Просто матрицата струва 40$ че и по-малко и я слагат масово навсякъде - такива отватителни цветове и издухан кинескопен ТВ Електрон/Велико търново НЯМАААА!
Аватар
z3us
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 15:48 pm

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от z3us »

Наистина е важно дисплея да не дразни очите, но как да разбере кой лаптоп с каква матрица е и дали е качествена?
Относно експлоатацията - най-много ме интересуваше наистина за батерията и как може да се удължи максимално нейния живот - като стои винаги на зарядно без батерията да е в лаптопа, като се стои на зарядно с батерията в лаптопа или като се разрежда и зарежда батерията възможно най-често и повечето време се кара без зарядно?
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от didka »

Брей то голяма сага се оформи тук...
Как ти се струва качествена матрица в устройство от 500-600 лева? Че и за ШИМ взехте да се оглеждате, та за външни видеокарти ли не беше, та за i3/i5 някъде се спомена... За толкова пари се предлага ширпотреба, няма как да е нещо добро... А за батерията е приблизително едно и също дали ще е на лаптопа, където й е мястото, или ще я държиш на най-горния рафт на витрината на секцията. :)
Dog drags - no tracks...
Аватар
z3us
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 15:48 pm

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от z3us »

Темата вече може да се приключи/изтрие/заключи. Достатъчно хора си дадоха мненията/препоръките/спама и не мисля, че има какво още да се добави.
Благодаря на всички, като цяло си поизясних какво търся :cheers:
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от Magas »

Момчета тоя лаптоп ще стане ли за windows 10 Lenovo G5080 :)
Последно промяна от Magas на Съб Фев 17, 2018 10:36 am, променено общо 1 път.
Бъди такъв какъвто си
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ при избор на лаптоп

Мнение от stivans »

Става.Ще работи без проблем.
skype: stivans
Стара Загора
Публикувай отговор